*[Relacja/Pojazd] Star 266 + ZU-23-2 Modelik 2/04

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... przypadkowo udało Ci się Enzo dobrać "mazidło" do retuszu czy towarzyszyły temu jakieś szczególne zabiegi ?
No i właściwie co to jest ?
Wygląda na dobrze dobrany .

Pytam ... bo mnie pytano . A to Ty kleisz ten model .
Jeśli odpowiesz to podejmę się roli skrzynki przekaźnikowej ... :mrgreen:

Wujek pozdrawia .
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Oczom nie wierzę, Wujek Andrzej tu zagląda :shock:

Kolor do retuszu mógłby być lepiej dobrany, wykonuję go Pactrą A34 ale chyba kombinowałem z tym kolorem do ISU i chyba coś troszkę go zmodyfikowałem ale czym i w jakich proporcjach nie pamiętam ale wydaje mi się (trzymając wzornik Pactry w rękach), że jest to najlepszy kolor.

func - robię dokładnie tak jak mówisz ale retusz = maskowanie białej krawędzi papieru, więc biorę taki nit, pędzelek 00 (trzymam go dwoma palcami - kciukiem i wskazującym)i maluję. Nity oraz przyrządy do ich wykonywania znajdziesz w relacji z budowy Sig'a (link w podpisie).


Wujku - wyrocznio - czekam na wujkowe dobre rady podczas budowy ;-)

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witajcie, minął tydzień i pora coś pokazać. Można powiedzieć, że zawieszenie tylnie i układ przeniesienia napędu został ukończony (zostały tylko zabiegi kosmetyczne).

Wszystkie paski do zwijania należy skracać (ja robię to na wyczucie)

Pora na fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widok od spodu:
Obrazek
W przerwach między zwijaniem wałów napędowych skleiłem kosz podtrzymujący zbiornik paliwa:
Obrazek

Przyszły tydzień mam calutki wolny, więc pewnie cos powstanie (najprawdopodobniej koła i zamocuję przednia oś)

Pozdrawiam i zapraszam do wyrażania opinii...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
func
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 21:53
Lokalizacja: Strzelno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: func »

Dobrze widze, ze kola beda zamontowane na patyczkach po lizakach??? Wyglada ow model super, zobaczymy co dalej. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

To nie są patyczki od lizaków ino wkłady od długopisów, nie miałem pod ręką nic innego o średnicy 3mm ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witajcie, budowa posunęła się nieco do przodu, jest to związane długim weekendem (9dni bo matury ) ;-) Gdyby pogoda była gorsza i nie było tylu imprez pewnie powstałoby więcej ale...

Przechodzę do fotek:
Od ostatniej porcji fotek przybyły wszystkie wały napędowe, ich łączniki, silnik (a tak naprawdę jego marna imitacja, w ktorej na 10 części 5 nie pasuje do siebie), zbiorniki paliwa, drobne detale.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze brakuje kilku nitów, śrub - będą one dorobione ale narazie oczczędzam zapas koloru.
Kolejne fotki będą za jakiś czas bo z kołami mi zapewne chwilę zejdzie ;-)

Bardziej spostrzegawczy pewnie dostrzegli banerek w moim podpisie odsyłający do fotek ;-)
Pozdrawiam i liczę na komentarze ;-)
Obrazek
Obrazek
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Hi.
Może mi się wydaje,może jest to spowodowane ujęciem, ale jednak niepokoi mnie jedna sprawa, czy cała rama trzyma symetrię? Na 6 zdjęciu od góry widać wyraźną rożnicę między jej początkiem a końcem . Z kolei na 3 zdjęciu od dołu widać, że jedno z tych "skrzydeł" ( części prawdopodobnie od świateł-nie znam się) nie trzyma symetri względem swojego odpowiednika z drugiego boku ramy.

Powodzenia z kołami :usmiech:
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

@Kuba - rama sama w sobie jest prosta - sprawdź wcześniejsze fotki, natomiast dopiero Konan tak naprawdę uświadomił mi o co chodzi - star leżąc na "plecach" obiera się z tyłu na zderzaku a z przodu na skrzynii biegów(szary element wystający ponad białą płytę podłogową), położyłem go przed chwilą tak samo jak na fotce i okazało się, że "kołysze się na boki", w rzeczywistości rama jest równa a podczas robienia fotki model przechylił mi się na jedna stronę, stąd to słudzenie krzywej ramy.

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witajcie po długiej przerwie

Nastał długi i mało ciekawy etap budowy - koła. Ostatnio mam bardzo mało czasu na klejenie (koniec roku szkolnego, aura nie sprzyjająca klejeniu)

Mam już sklejone 6 kół (w 5 brakuje bieżnika) i we wszystkich śrub, nakrętek.

Przy tylnich kołach projektant popełnił ogromny błąd - wewnętrzne, zielone oklejki są zbyt krótkie (o 4mm) musiałem sztukować. Koła wyglądają póki co mało przekonująco ale to dopiero połowa drogi, myślę, że jak będzie bieżnik będzie lepiej.

Oto fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli będę się już zabierał za kabinę, bieżnik będe robił stopniowo.

Jeszcze się pochwalę że od tej pory będę Was raczył lepszymi zdjęciami detali i ogólnie lepszymi zdjęciami, ponieważ od niedawna dysponuje o wiele lepszym aparatem (Panasonic FZ30)

Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
zych
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 06 2006, 16:15
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zych »

Witam

Jakiego używasz kleju? Wszystko pasuje jak ulał :shock:.
Czy , lub czym "przyciskasz" sklejane elementy?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ