[Relacja] Su-22 FITTER MM 10-12/2003 [by struna]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Puchacz
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 31 2006, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Puchacz »

Skleiłem ten model w zeszłym roku.
Mimo że zawiera wiele błędów i wymiary nie takie to skleja się bardzo dobrze, części pasują do siebie i skleja się go przyjemnie.
Zapraszam do obejrzenia mojego modelu na forum pod tematem "Fotki moich niektórych modeli" w tej chwili znajduje się na 4 lub 5 stronie.
Posiadam ten model w swoich zbiorach i mogę go odstąpić.
Jeśli chcesz obejrzeć parę zdjęć oryginału to wejdź na stronę o Bydgoszczy i dalej poszukaj strony WZL-2.

Poszukuję modelu samolotu SU-7 z GPM, chętnie się z kimś wymienię, a mam co wymieniać.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam

Zakupilem dzis na allegro egzemplarz modelu i mysle ze jak tylko do mnie dojdzie to relacja znowu ruszy pelna para.

Natomiast wczoraj choc mialem niewiele czasu postanowilem wykonac fotel. Niestety okazalo sie ze wycinanka niestety zwalona. Nie wiem czy to ze skala jest cos nie tak. Czy moze projektant do druku wypuscil nie to co potrzeba. Ale wracajac do samego fotela srodkowa czesc jest za krotka.

Mam nadzieje ze to tylko jeden z wiekszych baboli jakie zostaly wymienione. Ewentualnie zeskanuje sobie fotel z wydania z lat 90 i jak tylko bede mial juz nowa wycinanke bede mogl porownac. Ewentualnie jak by ktos posiadal skan wydania fittera o ktorym wspomnial Kat to rowniez bym poprosil tak dla porownania.

Pozdrawiam
StRuNa
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Su-22 wyposażony jest w fotel katapultowy K-36, a więc w ten sam, co Mig-29. Najlepiej, jak narazie, opracowany K-36 jest w Migu-29 z Designu. Myśle, że z powodzeniem można by go wykorzystać w Twoim Su. Ale to tylko moja sugestia. Jeżeli jednak by cię interesowały skany tegoż fotela to Ci podeśle.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Bardzo chetnie Mores. Widze ze wogole to opracowanie Miga jest najlepsze jak do tej pory.

Adres wyslalem na pw.

Nie wiem czy dzis zdaze cos zrobic przy modelu ani jutro bo akurat bede w warszawie na szkoleniu.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 393
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Struna,

Alan walczył kiedyś z tym fotelem - TUTAJ. Zdjęć, niestety, już nie ma, ale w całej relacji znajdziesz trochę różych podpowiedzi i linków do użytecznych zdjęć.

Kat w innym wątku (Mogway pytał o fotel do Su 22 MM) napisał:
"Fotel trzeba skleic na drugą strone,czyli miejscami na poduszki do dołu, da sie go tak skleić i nic potem nie widać."
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Mores dzieki za skany fotela. Napewno w weekend pojdzie pod nozyk. Natomiast wczoraj udalo mi sie znalezc troche czasu i wykonalem fotel z Su-27 ktory byl zamieszczony 2 numery wczesniej.
Co o nim sadzicie??

Jutro postaram sie wrzucic fotki.

Pozdrawaiam
StRuNa
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Su27 jest super. To był mój trzeci samolot. Sklejało się go super. No i dostałem go od Mikołaja.
Obrazek
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Jak obiecalem tak pierwsze fotki z budowy fotela. Tak ogolnikowo rzecz biorac narazie sa to proby doboru najlepiej zaprojektowanego fotela. Jak tylko bede mial juz wykonana czesc kabiny modelu (nadal czekam na egzemplarz "zapasowy") bede mogl dopasowac idealny.

Tak przedstawia sie fotel zamieszczony w MM Su-27.

Obrazek Obrazek Obrazek

Pewnie i tak bede musial jeszcze dopasowac ewentualny ostateczny.
Dzis postaram sie wykonac wykonac fotelik od Moresa.

Pozdrawiam
StRuNa
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
dość dobrze opracowane są fotele w Migu 29 z GPMu - zajrzyj do mojej relacji - pokazałem tam zdjęcia foteli (chociaż marnej jakości). Twój fotel jet chyba dość dobry i powinien wystarczyć.
TAD
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Weekend minol mi pod znakiem foteli... ufffff jest tego roznie opracowanych. Teraz tylko ktory tu wybrac. Narazie mam wykonane ten z MM Su-27 i z Miga 29 od Moresa.

PaniePanku: dokladniej mialem na mysli samo opracowanie fotela. A sam model rowniez oczekuje sobie w kolejce na wykonanie.

Na poczatek moze fotki fotela od Moresa:
Obrazek Obrazek

wszystkie fotele razem (3 z wycinanki - niestety porazka)
Obrazek

i przymiarki do wnetrza kabiny. Narazie jeszcze nie mam pelnej konstrukcji. Mam nadzieje ze dzis juz przysla mi przesylka do domciu.

Wnetrze:
Obrazek
przymiarka fotela Designu
Obrazek
przymiarka fotela MM Su-27
Obrazek
przymiarka fotela MM Su-22
Obrazek

Jak widac tego ostatniego fotela raczej nie bede konczyl.
Jeszcze dorwalem fotel z GPMu o ktorm wspomnial Tad. Mysle ze dzis jeszcze uda mi sie takowy wykonac. A jak juz bede mial gotowa kabine wybierze sie najodpowiedniejszy.

Pozdrawiam
StRuNa
ODPOWIEDZ