Szukam dobrej rady na temat malowania modeli

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Amen.

Odnośnie malowania modeli proszę skorzystać z opcji "Szukaj". Każdy ma jakieś swoje z tym doświadczenia. Najlepiej przejrzeć kilka relacji.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

A to przepraszam, fakt, przeoczyłem. Moja pulpa.
Jednakże, jako uparte bydle, stoję na stanowisku, że rad udzielać powinni doświadczeni klejacze. Młodzież siedzi cichutko, słucha-czyta i się uczy sama, miast nauk udziela. koniec i kropka lalala
ZŁO SQUAD
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Drogi Konanie - barbarzynco twoj nick naprawde wiele mowi o tobie. Pomijam uwage o chwaleniu sie pirackim materiale bo tu ci musze przyznac racje. Ale jesli chodzi o twoja dalsza dyspute i postawe to musze przyznac ze idealnie nasladujesz swoj pierwowzor z ksiazek (jesli takowe przeczytales) osilka z ilorazem inteligencji glabu kapuscianego. Zjezdzasz mlodego czleka za zadanie pytania podwazasz jego autorytet tylko dlatego ze zadal pytanie i to dosyc istotne bo obie techniki malowania drastycznie sie roznia pomijajac juz ze chcial pomoc. Ty za to poza krytykanctwem nie wniosles niczego tworczego. Czepiasz sie wieku mlodego czlowieka to ci powiem ze sa malolaty ktorzy lepiej robia modele od starych z wiekszym polotem, a nie ujawniaja sie lub rezygnuja ze startow w zawodach czy wystawianiem swoich prac przez takich jak ty krytykantow o wybujalym super ego (to z Freuda - jakbys potrzebowal super ego, ego, i libido - ktorego w twoich wypowiedziach raczej brak). Dzieki postawie takich ludzi jak ty nie startuje i nie bawi sie juz w modele 3 ludzi ktorzy w swoich klasach byli najlepsi w Polsce i liczyli sie tez poza nia. Jedyne co ci moge zlozyc to gratulacje z zachowania postawy tak trzymaj bedzie nas jeszcze mniej.
ArturN
P.S.
Przepraszam za brak polskich fontow - licze ze pomimo tego dyskonfortu jakos sie doczytasz.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Dziękuję za docenienie moich starań.
ZŁO SQUAD
Korsarz Mórz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 23 2004, 19:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Korsarz Mórz »

a pytanie czym malować?? czy znakiem zapytania "?" czy może wykrzyknikiem "!" a i takt nikt sie nie dowie tego o co pytamy.

- Konan Barbarzyńca - 0 "zero" odpowiedzi do tematu postu tylko zaczepki
- Szydercza Gała - sie na zaczepki złapała :)

PORADA(do tematu postu):

Proponuje na poczatek zaopatrzyc się w agregat od lodówki z zrobić sobie kompresorek. + do tego na początek z działu zrób to sam areograf własnej roboty
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Dzięki tym ,którzy stanęli tak jakby w mojej obronie :D w końcu nic złego nie zrobiłem ,tylko napisałem czy osoba zakładająca ten topic chce malować pędzelkami czy aerografem ,a do porad się nie udzielam bo to nie moja działka(chyba ,że troszke jeśli chodzi o malowanie pędzelkiem).A tak ogółem Jagdpanthere zaczynam dopiero za jakieś 2-3 tygodnie albo troche mniej i moje modelarstwo skorzysta na tym na pewno więcej ,ale nie dużo bo nie mam do niej żadnych blach czy elementów żywicznych taki po prostu standardowy model prosto z pudełka(oprócz schurzenów ,które mówił ,że wysłał Peter za co mu dziękuje)
Szydercza Gała: Zamiast " ? " dodałem na końcu " . " chyba każdy wie o co chodzi w tym zdaniu nawet jeśli pomyliłem na końcu znak interpunkcyjny. A posty "klepie" tylko wtedy kiedy uważam to za słuszne.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

I po co taka gadka ??
Może nawet jeszcze dzisiaj zacznę relacje z budowy SH-60 to postaram się ją poprowadzić łopatologicznie i opisze dla początkujących proces powstawania modelu plastikowego bo coraz więcej pojawia się pytań od "kompletnie zielonych" w stylu jak malować etc..
Oczywiście bez urazy do kogokolwiek :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt kwie 14 2006, 13:00 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Niwciu.
Jeżeli interesuje Cię malowanie pędzelkiem, to parę uwag na ten temat znajdziesz w wątkach, do których linki znajdziesz w stopce. Kliknij na "BMW R75" (tam trochę więcej o malowaniu), albo na "Kubelwagen" (tam trochę mniej). :lol:
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Ostatnio zmieniony pt kwie 14 2006, 17:29 przez _TONY_, łącznie zmieniany 1 raz.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Polecam poradniki Pawła Grochowskiego, które można kupić np. tutaj
Jest tam wiele informacji na temat farb, narzędzi, technik malowania itp. Jasne opisy z dużą ilością zdjęć. Co prawda głównie adresowane do plastikowców, ale warto :idea: przeczytać.
Moje modele: archiwum
ODPOWIEDZ