Großdeutschland, Dragon, 1/35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

drugie podejście. tyle wyszło na razie. zdjęcia bez lampy, przy dziennym i sztucznym oświetleniu - a i tak g.... widać... muszę zmienić aparat. przy okazji okazało się, że malując poprzednią figurkę zapomniałem o Waffenfarbe - dorobiłem taśmowo obu, podobnie, jak brud na butach.

w każdym razie: Hauptmann, Pz.Gren.Div. Großdeutschland, lato 1943

Obrazek Obrazek Obrazek

chwilowo bez jednej ręki i z wstępnym jedynie cieniowaniem korpusiku. zadowolony całkiem jestem z odznak za zniszczone czołgi. (chociaż na zdjęciu wygląda to tak sobie...). poza tym walczyłem długo z żelaznym krzyżem - wyszedł mocno tak sobie - jeszcze poprawię. odznaka szturmowa piechoty zupełnie już marna, ale to raczej wina Dragona, który raczej sugeruje, że ona tam jest, niż rzeczywiście ją tam zrobił. oj, przydałyby się do tych wszystkich odznaczeń blaszki...

granat za paskiem... producent sugeruje, żeby przeciąć granat usuwając część trzonka i wkleić po obu stronach paska. po zepsuciu w ten sposób jednego granatu - postąpiłem bardziej po Bożemu, usunąłem kawałek paska, wkleiłem granat i dorobiłem pasek z taśmy magnetofonowej. wygląda fajnie.
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No, no, widzę, że w dobrą stronę zmierzasz. :D
Ładnie się ten figurek prezentuje.
peter pisze:oj, przydałyby się do tych wszystkich odznaczeń blaszki...
Za wcześnie kupiłeś ten zestaw, bo ostatnio Dragon o tym pomyślał i zreanimował go pod numerem 6304 dodając fototrawionki, nowe wyposażenie i głowy:
http://figures.armorama.com/modules.php ... nt&id=1547

P.S.
A to Waffenfarbe, to co to takiego jest he, he?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

zestaw dostałem od żony - tak, że nie mogę wybrzydzać :)

a waffenfarbe to sposób oznaczania "branży" wojaka za pomocą koloru na naramiennikach. piechota na przykład ma białe. zresztą - pooglądaj sobie TUTAJ
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ