Mój come back do modelarstwa kartonowego

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wiedziałem Robcio że coś w Tobie siedzi ... :zeby:

A " ta z upadłym magazynkiem " jest jak najbardziej adekwatna do tego Forum . To Forum , w przeciwieństwie do innych , kartonowo-plastikowe jest ... :chytry:

Niejeden Wujek i nie tylko by się ucieszył gdybyś w odpowiednim miejscu udostępnił obrazki np. przedostatniej pracy ?

Oczywiście zanim kartona dopadniesz ...

Zaskoczony Wujek pozdrawia .
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Wujaszku Andrzeju, takiego mi los spłatał figla, o ile figlem to nazwać można, że zostałem ja sobie, swego czasu bezrobotnym. Co do przyjemności nie należy i wiąże się z brakiem funduszy na cokolwiek. Zmuszony byłem zwyczajnie sprzedać moją ukochaną dioramę, nawiasem mówiąc w tym samym sklepie Da-ta, gdzie amazonka sobie teraz stoi.
Figurami zajmuję się od ok 10 lat, ale największą frajdę sprawia mi tworzenie dioram właśnie do owych figur. Budowa tej "przedostatniej", o której mowa, zajęła mi prawie dwa lata, co to było ? Makieta ruiny bunkra z kopułą pancerną wz 38 ( skala 1:16),wymiary postawy :50x50 cm. Z betonu wystawały fragmenty zbrojenia, tzw fajki, trochę zarośli, zasieki. Na stropie bunkra dwie figury żołnierzy SS w swobodnych pozach palących papierosy, tuż obok nich moździerz, kilka pocisków w skrzynkach, miny i trochę "klamotów"...
Być może wyda się to nieskromne z mojej strony, ale uwierz mi na słowo, że była to rzecz piękna. Dość powiedzieć, że poszła za równy tysiączek, podratowało mnie to trochę, ale żal pozostał, a i aparatu żadnego pod ręką, aby to uwiecznić. Panowie z Da-ty, jak to na sprzedawców przystało, odsprzedali dziełko moje dalej, zapewne z nie małym zyskiem. Według wszelkiego prawdopodobieństwa dioramę od Datowców, odkupił pan redaktor z Wa-wy z pisma Model Redukcyjny, a dalej po kilku " modyfikacjach" trafiła za Odrę. A jeśli ktoś z szanownych forumowiczy nie dowierza w prawdziwość tej historii , niech spyta w Da-cie o " Ostatnie dni na Śląsku" Roberta Ruszczyka. Wystarczy już tej autobiografii, odezwę się jak zacznę od nowa z kartonem, a dziś mam do Wujcia prośbę, o podanie linka do wujkowego Willysa Jeepa, bo szukałem dość długo, ale bez rezultatu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witaj Robcio.

Niezłe figury mają te figury :cool:

Rzeźbisz je sam czy są to jakieś zestawy żywiczne :?: Jaka to skala :?:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Robcio :

Niestety zdjęcia z relacji samochodu Jeep , czołgu M 11-39 itd. najpierw zniknęły w czasie awarii Kartonworkowego serwera .
Zdjęcia z dysku mojego komputera ... sam sobie załatwiłem . Wysyłając je w niebyt zanim zorientowałem się w awarii osprzętu nagrywarki CD . Bo burak komputerowy z Wujka jest .

W konsekwencji poprosiłem Admina o usunięcie bezwartościowych-bezzdjęciowych relacji . Niedokończonych w dodatku . Same modele zabezpieczone ... czekają . Być może kiedyś przypomnę sobie o nich .

Wszystko co zdziałałem przez ostatnie półtora roku masz w Makulaturowym Archiwum do wglądu . Tam się obecnie dzielę swoimi kartonowymi doświadczeniami .

Jest tam Ford Tfc na klejenie którego zdecydowałem się wybierając pomiędzy Fordem a Austinem ... stąd moje zainteresowanie właśnie Austinem .

Pozdrawiam Robercie :usmiech: :papa:

P.s. Tempest - figurka Robcia to prawdopodobnie żywica z grupy figurek " 120 mm " ( Verlinden ? ). Jeśli jest inaczej Robcio sprostuje .
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Witaj Wujku! Twoje relacje kartonowe śledzę z zapartym tchem, jak się okazuje z kartonu można stworzyć sztukę. Szkoda tych zdjęć, Twoich prac Wujku. Co do figury to Robcio prostuje: Figura pochodzi z Korei z firmy SOL, jest wykonana z winylu. Jej wysokość to 200mm, a więc skala mniej więcej 1:9. Malowałem ją farbami olejnymi Talensa. Diorama jest mojego autorstwa( rzeźba wykonana jest w gipsie ceramicznym).Projekt, budowa oraz malowanie zajęły mi ok. 6 miesięcy. Firma SOL produkuje figury nie tylko "babek", ale też figury militarne, wszystkie o doskonałych proporcjach i Verlindenowi naprawdę daleko do poziomu azjatów.
Pozdrawiam Wujcia i Tempesta.
PS: Jeśli chodzi o budowę dioram i malowanie figur chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ