*[Relacja/Artyleria] Mały FLAK od Hala

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

planujesz moze urozmaicic go takimi dodatkami jakich uzyl np. Sikor ? mam tu glownie na mysli te mikroskopijne lancuszki.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Joł ziomale i ziomalki lepiacze. teoretykom też joł powiem.

Jako, ze obecnie mam czas jedynie na lepienie jakiś małych elementów będę Wam tu podrzucał raz na jakiś czas takie ciekawe zdjęcia wykonanych pierdołek.

Co do łańcuszków - jeśli uda mi się znaleźć gotowe to zamontuję, jeśli nie, to nie będę dłubał, jestem zbyt leniwy ;-) (chyba, ze cos mi strzeli do głowy). Celownika tyż nie będę przerabiał, zrobię zwykły skrzynkowy, bo takiej lunetki nie chce mi się dłubać ;-)

A teraz zdjęcie jakiegoś mechanizmu, pokrętła w sensie :haha:

Obrazek
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... zdrajca jesteś Barbarzyniec wiesz ?

Ledwo okazałem ciekawość klejoną przez Ciebie Panterą to Ty ją ... w odstawkę . Eeeeech .

A właściwie to nie , klej . Jeszcze po Forum się pałętają jakieś niedobitki "samo lotów" . Się zestrzeli ... :jupi: :jupi: :jupi:

Szyderczy Wujek pozdrawia .
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Cześć chłopaki i dziewczyny klejące papiery i inne takie. Również przywitam teoretyków modelarskich.

Wujku śpieszę donieść.. tfu, to nie to pismo :haha: już się tłumaczę. Teraz mam czas pokleić sobie tylko jakąś godzinkę dziennie i to często z przerwami, a sam wiesz doskonale, że lepienie gąsienic w takich warunkach zda się psu na budę, bo na to potrzeba kilka godzin dziennie.
Dlatego teraz sobie lepię jakieś małe bzdety, żeby się w teoretyka nie przeistoczyć. Bo w tą stronę niezwykle łatwo, gorzej jest powrócić do świata żywych w lepieniu :haha:
A zapomniało mi się - u nasz to specjalnie nie ma czego zestrzelić :haha:, nie to co u konkurencji :haha: Tu już się ludziska raczej nauczyli, że wyżej ... pasa się nie podskakuje :haha:


Mechanizm z korbą i pokrętłem (ten akurat służył chyba do kręcenia w poziomie)
Obrazek

A to jest jakiś dodatek do celownika (chyba)
Obrazek

Komentarzami powyższymi udowadniam ponownie, ze niebywale znam się na technice, armatach i innych machinach wojennych i oblężniczych :haha:
Pozdrowienia dla modelarzy klejących
ZŁO SQUAD
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Konan Barbarzyńca pisze: Komentarzami powyższymi udowadniam ponownie, ze niebywale znam się na technice, armatach i innych machinach wojennych i oblężniczych :haha:
Pozdrowienia dla modelarzy klejących
Polecam więc lekturę: Andrea dell` Aqua "Praxis Ręczna Działa" i Diego Uffano "Archelia albo Artilleria to ieft, Fvndamentalna i Doskonała Informacja o Strzelbie i o rzeczach do niej należących"

Językiem staropolskim jak znalazł się w konwencję relacji wpisze, a i wiedzy przysporzy.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
O.L.O.
Posty: 71
Rejestracja: śr paź 26 2005, 7:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O.L.O. »

Podoba mi się ostatnie zdjęcie, użyłeś 5gr. żeby element wydał sie mniejszy :D Spryciarz :D
Zhu_De

Naści piesku ostatnią dziewicę rajską...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zhu_De »

witaj Budziku Lider Cie pozdrawia nakręciłes mnie ostatnio tym forum...więc się w to to wpisałem:P...może w październiku sam cosik zmajstruje:))) tego T-70 co go marchewa mi kiedyś podesłał:)))pozdrawiam cały ZŁO SQAD :twisted:
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Dziś będzie nieco inaczej. Miałem nie odzywać się przez cały sezon ogórkowy ( :haha: pozdawiam fana ogórków), lecz tak jakoś modelarski ekshibicjonizm zwyciężył. Pokażę więc co nieco moich wytworów (wypocin) z zakresu budowy FLAKa.
Pomimo tego, że to "Haliński" model sam się nie skleja, cały czas muszę aktywnie mu w tym pomagać :haha:

No to jadziem z temy fotamy
Błotniki wyglądają tak:
Obrazek

Podnóżek z mechanizmem spustowym
Obrazek

Opony. Bardzo ładnie się je składa. Niestety są koloru grafitowego (?) co zmieniłem przecierając je czarną plakatówką, a to minimalnie je rozciągnęło, przez co nie pasowała za Chiny Ludowe druga warstwa opony. Następną razą trzeba bedzie pomyśleć wcześniej i malować Humbrolem.
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

A teraz celownik. Nie bawiłem się w takiego Szatana jak Sicore. Dorobiłem tylko lunetkę, szybki i tablicę z pokrętłami, która pierwotnie wyglądała jak na zdęciu niżej, a po przeróbkach jest to ta czarna plakietka.

Obrazek

A tu już po zmianach:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na razie na tyle. Jak coś nowego zmajstruję to się pochwalę.

Joł modelarze, modelarki i modelarnie (tym razem bez teoretyków) :haha:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Dzisiejszą porcję zdjęć rozpoczniemy od pokazania zbliżenia na tablicę , którą mniej dokładnie zaprezentowałem wczoraj.

Obrazek

Jest to luźna "wariacja na temat". Nie jest to zgodne z "realnym oryginałem". Nie dbałem bowiem o grubość blachy i inne takie. Wszystko jest oparte na zasadzie "mniej więcej". Oparłem się na tym zdjęciu:

Obrazek
ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ