O wszystkim i o niczym

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

Post autor: PiterATS »

Piter. Jak na ironię mam dostęp do obydwu egzemplarzy Yamato- tego starszego i tego nowego i wg. mnie druk jest minimalnie, ale jednak lepszy w starszym modelu. Nie zmienia to jednak faktu, że Pan Haliński często zaskakuje nas tematami opracowań (oczywiście w sensie pozytywnym), nawet jeśli cierpi na tym, w mniejszym lub większym stopniu jakość druku. Dla mnie takim zaskoczeniem jest T-34/76.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

Post autor: Piter »

PiterATS tylko że nie miałem na myśli porównywać starsze wydanie do nowszego - napisałem tylko że akurat mam to nowsze :)
Co do zaskakiwania to owszem masz racje bo w jakimś tam stopniu T-34/76 jest i dla mnie zaskoczeniem.
Jakość druku akurat w przypadku Yamato jest dla mnie bez znaczenia bo i tak będzie to tylko baza wyjściowa do wykonania go z plastiku jednak skoro faktycznie z czasem AH pogarsza jego jakość a co chyba jasno daje do zrozumienia że staranność też to nie dzieje się zbyt dobrze bo powinno być na odwrót.
Pozdrawiam i narazie poprostu będę czekał na coś co też mnie pozytywnie zaskoczy.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tad »

Za to cena samolotów na razie przestała rosnąć - to jedyny pozytywny aspekt dyskusji o modelach AH.
TAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Piter pisze:Dobra panowie byle się nie skończyło jak ostatnio !
No właśnie motyla noga. Ma ktoś może zapis tej "rozmowy" bo zmuszony byłem wcześniej zasnąć i taki ciekawy wątek mi przepadł :haha: Wszystkie moderatory i admirałowie byli natenczas na Hawajach w Porąbce, a tu cmyk - zniknęło. UFO jakieś porwało ten temat, niczym czołg kiedyś. I znaleźć go nie można. A taką mam ochotę zapoznać się bliżej z tą twórczością ludową o modelach tej firmy, bo na rodziny sobie chyba jeszcze nikt nie wjeżdżał :haha:
Ponawiam zatem apel. Jeśli ktoś ma zapis kłótni , to proszę mi przesłać. Może być też streszczenie mailem, priwem albo przez okno :haha:
ZŁO SQUAD
max_factor666

Post autor: max_factor666 »

Witam!
I znowu mamy dwa kolejne piękne opracowane modele! Wszystko było by pięknie, ładnie gdyby nie te ceny! W sumie koszt mustanga jest do przyjęcia, choć i tak to jest dużo! Co do T-34 to cena dla mnie jest bardzo przesadzona! Jak by nie patrzeć jest to tylko model który ma wnętrze...a takich już trochę wydanych na rynku zostało (choćby np. z GPM-u), w znacznie niższych cenach! A czy one są dużo gorsze od modeli p. Halińskiego? Nie sądzę! A tłumaczenie p. Halińskiego dlaczego T-34 ma być taki drogi na czarnym forum jest dla mnie co najmniej śmieszne!! :D To jest oczywiście tylko moje zdanie! 75 zł....za co!?

Pozdrawiam!!!
max
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tad »

Max Factor -
odnośnie wysokiej ceny za T-34 - po prostu poczekaj trochę i dostaniesz równie dobrego w niższej cenie. Coś mi wróble ćwierkają, że będzie...
TAD
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Dopiero teraz odpisuje, bo wróciłem z roboty. Nie mogłem się powstrzymać, czytając wypowiedzi jak dla mnie teoretyków.

PiterATS, może jako kolekcjoner wolisz ładne, wyraźne kolory, ale w rzeczywistości samoloty nie były niklowane, a potem na to kamuflaż...
Dural, podobnie jak aluminium szybko się utlenia, co się objawia szarzeniem, więc wygląd nowej walorki jest jak najbardziej ok. Musisz mi wierzyć na słowo, bo na pewno nigdy z tak bliska nie oglądałeś samolotu, jak ja na co dzień... Może do przeglądania to gorzej wygląda, ale jak model zbliża się ku końcowi, to po prostu bajka, teraz kończę płaty w 109, radochy mam przy tym wiele.

max_factor666, uwierz mi, są gorsze. Każdy po paru nowszych modelach Hala ma niechęć do innych, jak zaczyna prace, nie ta perfekcyjna dokładność, nie ten poziom. Greifa dużo zrobiłem, bo go wziąłem do mediolanu, w warszawie raz próbowałem ruszyć, szybko wróciłem do 109.
Hal do innych firm, to jak lego do lego duplo. I nie chodzi tu o zachwyt wydawnictwem, po prostu taka jest przepaść w dopracowaniu. Inne modele mogą być niezłe, ale Haloskie są perfekcyjne. Nie mówię tego z perspektywy, kogoś, co się przyczepia do złego odcienia liter na boku kadłuba, tylko modelarza, który robi modele.
Się rozpisałem, ale to był post sponsorowany przez LECH...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

Post autor: PiterATS »

Sicore

Owszem dural się utlenia ale nie w takim stopniu jak na modelu Hayate. Wiem, bo kilka miesięcy temu obcykałem aparatem dla kumpla Miga-23. Zaglądnąłem w każdy zakamarek, wchodziłem nawet do dyszy wylotowej :jezyk2: , a na całym kadłubie nie znalazłem ani jednego panelu w kolorze szarym, mimo że egzemplarz ten nie posiadał kamuflażu (gołe aluminium) i był już dość wiekowy.
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

Post autor: Vercyn »

Spuśćcie trochę powietrza ... proszę ;-)
Oby tylko wypowiedzi JacKyla nie zobaczył wydawca , jeśli dobrze skalkulować to : wystarczy wszystkie części podzielić na 2, 3, ... 4 ... co wydatnie zwiększy objętość modelu a tym samym cenę przy zachowaniu proporcji współczynnika . Do czego to doprowadzi ... shizofrenia :oops:
Co do jakości kolorów Bismarck'a to już się wypowiadałem ... , co do oczekiwań to IOWA , ARIZONA jak najbardzej , dorzuciłbym RODNEY'A i RICHELIEU .
Odnośnie T34 To miła odmiana , odświeży rynek .
Awatar użytkownika
MrL
Posty: 34
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 19:17

Post autor: MrL »

Najbardziej lubie czytac dyskusje o cenach. Za drogi, za drogi, w innych
wydawnictwach jest taniej, blablabla.

Czy ktos kaze kupowac u Hala? Nie mozna w innych wydawnictwach?
A moze wydaje sie psioczacym ze Halinski przeczyta te kilka rzewnych
postow, zrobi mu sie przykro i nastepne modele beda po 10zl?

Nie trzeba kupowac Tygrysa od Halinskiego za 60zl, jest z MM, na allegro
chodzi po zlotych 5.
Tiger (P) - gasiennice. Powoli, ale do przodu.
PzKpfw I Ausf. B - wstrzymany.
SdKfz 234/2 Puma - ukonczony.
Zablokowany