Piramida Cheopsa [diorama-relacja]

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Młody człowieku!
Bardzo zaciekawił mnie ten projekt piramidy Ceopsa. Sam również nieraz myślałem o wybudowaniu własnej.
Ten model chciałbym sobie wykonać, bo słyszałem o cudownych właściwościach piramid.
Taką mniejszą chciałbym sobie ostrzyć ostrza do nożyków z ostrzami Olfy a do takiej większej wkładałbym na noc podkładkę aby się zregenerowała.
Niezmiernie istotne jest tutaj zachowanie prawidłowych danych piramidy! Piramida niedokładnie zbudowana nie będzie działać poprawnie i będzie mi nożyki w nocy tępić a podkładkę wyszczerbiać :chytry: .
Bardzo nieprzewidziane i niebezpieczne wręcz efekty może też dać piramida w zastosowaniu kierownika - z otworem na głowę. Może głowę np. tępić.
I tu dochodzę do sedna problemu.

Po uważnym przestudiowaniu źródła, do którego link podałeś, wydaje mnie się, że popełniłeś błąd przy projektowaniu.
W podanym przez Ciebie lipku wysokość piramidy wynosi 5813 cali, czyli 147650 mm. W Twoim projekcie ta wysokość wynosi 146600 mm. Różnica wynosi więc niemal 1000mm! Czy to pomyłka czy też świadoma manipulacja :chytry: :chytry: aby zmienić działanie piramidy?

Próbowałem wyjaśnić tą zagadkę na własną rękę i poszukać innych danych :idea: . Jednak bezskutecznie :evil: - po otworzeniu wyszukiwarki i wpisaniu słowa "google" żadne dane o piramidzie się nie pojawiały. Nic nie dawało też wpisanie "piramida Ceopsa" - żadna strona się nie wyświetlała! Pewnie trzeba znać jakieś tajemne hasło? Czy znasz je? Próbowałem też poszukać inaczej. Wpisałem starodawną jednostkę podaną przez kierownika: łokieć egipskiego fallusa. Wyniki wyszukiwania były dziwne :roll: .

Tak więc czekam na wyjaśnienie sprawy projektu i potem sobie go wydrukuję.
Ale to nie teraz, bo na razie jestem na zwolnieniu lekarskim i nie chodzę do pracy. A chciałbym sobie ten model wydrukować w pracy, bo w domu to mi trochę mojego tuszu w drukarce szkoda.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Drogi Syzyfie.
Nie dość uważnie czytasz i nie doczytałeś, że z rzeczonej piramidy zginął tzw "faktur" co zapewne jest przyczyną obniżenia jej wysokości. Z "fakturu" górnego, jako że w szczytowej partii był pięknego czarnego koloru, wybudowano wiele okolicznych pałaców. To samo stało się z "fakturem" dolnym, który miał postać szlifowanego piaskowca. Jak już wspomniał Kierownik piramidy budowano na łokcie a nie na cale i mm, a każdy fellach miał inny łokieć więc strasznie trudno dzisiaj dojść prawdy o faktycznych wymiarach. Co więcej, Kierownik sugeruje, że budowniczymi byli kosmici. Oni pewnie używali do projektowania komputerów ale żadne pliki dwg nie zostały jeszcze odnalezione. Pewnie się gdzieś błąkają w cyberprzestrzeni lub wpadły do jakiejś czarnej dziury.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

A wszyscy sceptycy, którzy nie wierzą we właściwości piramidy niech wiedzą że odkąd pan Gudzowaty wybudował we własnym ogrodzie model piramidy jego kapitał odnawia się w sposób ciągły i niewytłumaczalny :)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jeta pisze:kapitał odnawia się w sposób ciągły i niewytłumaczalny :)
No, jak w Amway'u !
Syzyfie - a wpiszże w wyszukiwarce słowo "Cheopsa". Bo "ceops" myli się jej zapewne z cepem.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Bingo kierowniku :!: Teraz w Googlach wszystko mi się pięknie wyszukuje :jupi: . Wielkie dzięki za podpowiedź. Po prostu moja nauczycielka historii bardzo sepleniła i nazwę Cheopsa zapamiętałem fonetycznie tak jak ona to wymawiała - Ceopsa. Ale tym cepem to nie była ironia :chytry: ?

Wyjaśnienie Jety jest niespójne ale rozgryzłem Cię. Przecież żeby piramidka działała musi być z czubkiem, jak zaraz po budowie. Ale już wiem skąd wziąłeś poprawną daną wysokości - z Wikipedii. Nie zaufałeś danym zawartym na pierwszej lepszej stronce. Tak więc zwracam honor - nie zrobiłeś błędu w projekcie :piwo: .
Ciekaw jestem jaki będzie następny projekt: może kolejna piramida w Gisie? A może coś o większej liczbie ścian, np. kostka Grubika?

Taka refleksja mnie naszła:ludzie jednak nie zmienili się przez te kilka tysięcy lat i nadal z fakturu nie swoich piramid budują swoje pałace. Faktur zmienili tylko na fakturę.
Tak jak kiedyś pierwszym widocznym objawem rozkładu piramidy był znikający faktur, tak i dzisiaj niejedna piramida upada przez brak faktur.
Odnośnie pana Gudzowatego. Jego piramida jest sprytnym - i cynicznym - zabiegiem socjotechnicznym. Ta piramida nie jest na czubku pozbawiona faktura. Tym samym nikt nie może
powiedzieć o - szeroko rozumianej - piramidzie pana G., że to "piramida bez faktura".
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Syzyfie odnośnie budowy piramid i ich właściwości polecam Ci książkę Terrego Pratchetta "Piramidy". W sposób dość specyficzny a jednak jasny przedstawia ona właściwości tych wynalazków.
Pozdrawiam
P.S. tam jest też napisane że taką piramidę trzeba też odpalić i skalibrować bo inachej mągą się dziać dziwne żeczy z czasem - np można spotkać samego siebie za 2 lata. Jeta nie widziałeś czasem jakiś sobowturów swoich ostatnimi czasy ? :) Te piramidy to są niebezpieczne wręcz.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Piter, błagam, korzystaj z funkcji sprawdzania pisowni, która to jest dostępna za jednym kliknięciem na klawisz "Pisownia". Takie kwiatuszki jak żeczy, sobowturów, inachej przyprawiają o ból zębów.
Książki nie czytałem i chętnie przejrzę jak tylko nadarzy się sposobność.
Co do sobowtórów to nie widziałem ale wiem, że ostatnio ktoś próbował takim sobowtórem zostać podejmując kilkukrotną próbę włamania do mojego konta na Allegro. Dostałem taką informację od adminów. Musiałem zmienić hasło na baaaaardzo długie.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Jeta pisze: Musiałem zmienić hasło na: baaaaardzo długie.
Hmm, czy to roztropne od razu podawać publicznie swoje nowe hasło ;-) ?
P.S. Dzięki Piter
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Emotnik
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 21 2006, 14:00
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Emotnik »

Obrazek
ODPOWIEDZ