[KONKURS/PseudoRelacjaAwaryjna] 1/35 Italeri Hummer Deserowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Erni jezeli sie naprawde znasz na hummerkach to spojrz prosze kolo polodnia do mojej relacji bo mialbym kilka pytan, a teraz niechce mi sie pisac :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
filon
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 12 2005, 13:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: [KONKURS/PseudoRelacjaAwaryjna] 1/35 Italeri Hummer Dese

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filon »

erni pisze:Hmm podjołeś się zrobienia najsłabszego modelu Hummera jaki jest na runku ale co jest to jest
Jestem tego świadom i niestety ta świadomość miała wpływ na staranność wykonania. :oops:
erni pisze: koła....Tragiczne jak możesz wymień na Academi conakmniej a siedzenia to też totalne SF ale ewentualnie wykonaj z foli aluminiowej pokrowce zawsze to coś lepszego.
:nie: ;-) :czytaj: albowiem:
filon w pierwszym poście pisze:Powyższe składniki połączę w całość w tzw. sposób "deserowy" :lol: , czyli "z pudła".
Poza tym ze zdjęć zamieszczonych przez Tomka wynika, że powinienem był zmienić tylny zderzak i dodać jakieś elementy na przednim, ale z pudła to z pudła - nie dodałem nawet połączenia wlewu paliwa ze zbiornikiem. :chytry:
Jedyne co wymieniłem, (w ramach takiej mojej tradycji - od drugiego modelu w 1/35) to antenka ... wykonana z ... :roll: kociego wąsa :niepowiem:
Oczywiście nie :snajper: gonię kota z nożycami w celu pozyskania antenki, tylko mając od zawsze 1-2 koty w domu znajduje się od czasu do czasu zgubiony wąs.

A teraz czas na finalne fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Model uważam za zakończny. Nienajlepiej (delikatnie mówiąc) wykonany. W czasie malowania umarł mi jeden agregat z lodówki, okazało się, że mój aerograf (hybrydowa modyfikacja ps.Iwaty dyszą od Badgera) jest konstrukcyjnie niedostosowany do malowania Pactrą bez retardera, i takie tam pomniejsze problemiki pokonałem po drodze.
A 'propos malowania: bazowy Dark Green (Humbrol 116) aerografem, na to plamy Field Drab (Pactra A23) też aerografem :devil1: i plamki pędzlem z czarnego (Pactra A46) i Sand (Humbrol 121). Potem kalkomanie, delikatny (i niezbyt udany) wash plakatówkami, suchy pędzel Mud'em (Pactra A52) i na wszystko bezbarwny matowy humbrola (taki z prawie sześciennego słoiczka). Karabin: gunmetal metalizer Humbrola (27004) przetarty wacikiem (kosmetycznym) na patyczku.

To by było na tyle. Koniec pseudorelacji, kawałek twarzy w konkursie uratowany. :jupi:

No to możecie dać upust bezinteresownej i niekoniecznie konstruktywnej krytyce. Ja idę :szampan: :szampan: :szampan: czego i wam życzę. :szampan: [happi niu jir] :szampan:
pozdrawiam
Jurek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Finalnie wyszedl ladnie. Chodz laczenie dachu z tylna scianka mozna bylo potraktowac szpachla. Pomysl z kotem bardzo ciekawy nigdy bym na to nie wpadl. Sprawa druga co do orgynalu. Czy prototytyp ten byl wykonany dla armii czy tak jak widac po kalkach dla USMC? I tez skladam zyczanka szesliwego nowego rocka :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

:D :spoko:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Andrzej Kaczorowski
Posty: 134
Rejestracja: wt gru 05 2006, 8:57
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Kaczorowski »

A tuś mi się schował :)
Ale do rzeczy :)

Spudła, nie spudła ale modelik wyszedł całkiem zacnie :)

Gratuluję :)
Pozdrawiam wszystkich

Sklejacz :)
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Model przyjemnie się prezentuje. Bardzo ładnie wyszło Ci malowanie kamuflażu, więc nie będę się już czepiał, że na zdjęciach, które wstawiłem oryginał był w 3-kolorowym kamuflażu, a nie w MERDC. :D
Szkoda tylko, że kalkomanie się srebrzą.
Yunior pisze:Czy prototytyp ten byl wykonany dla armii czy tak jak widac po kalkach dla USMC?
Odnalazłem stronę, gdzie czytałem o tym modelu. No i jest tam napisane, że to armijny pojazd. Tak więc Italeri popełniło błąd z kalkomaniami
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... =91&page=2
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tomek_K pisze:
Yunior pisze:Czy prototytyp ten byl wykonany dla armii czy tak jak widac po kalkach dla USMC?
Odnalazłem stronę, gdzie czytałem o tym modelu. No i jest tam napisane, że to armijny pojazd. Tak więc Italeri popełniło błąd z kalkomaniami
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... =91&page=2
Szkoda, a juz myslalem ze bede mogl popelnic bo ciekawy jest pojazdzik
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ