1 KLA

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć chopy...i dziouchy tudzież...
Dzięki Piter za życzenia. Pozdrawiam tatę. Chyba jest z tego samego pokolenia co ja, nieprawdaż?
Tak Tempest, masz rację. W dwóch miejscach tych gąsienic faktycznie mógłbym się bardziej postarać. Ale z ogólnego efektu jestem zadowolony. Przy składaniu tych stonóg musiałem zbudować (no może z tą budową nieco przesadziłem) przyrządzik by ułatwic sobie robotę. Przyrządzik, a właściwie przyrządziki, wygladają tak:

Obrazek

A tak wygląda składanie ogniwek na przyrządach:

Obrazek
Obrazek

Po zdjęciu stonogi z przyrządziku, na nóżkach wygląda tak:

Obrazek


a na pleckach, o... tak:

Obrazek

Może być?

Ciąg dalszy już następuje. Fotki będą, jak się drugą stonogę sfotografuje... :lol:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jak powiedziałem, tak robię. Jak u Kondrata - w IMG.
Druga gąsienica wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Można powiedzieć, że oba pasowały. Dlatego niepasujące części pozostają na poziomie 56, a do pasujących dodajemy 2, co w sumie daje nam już 29, a wskaźnik mimo, że jeszcze dość wysoki, to spadł na 65,88 %. Jest zatem jeszcze szansa na tytuł "Kamikadze", czego nie można już powiedzieć o awansie do finałów europejskiej piłki kopanej, he, he...

cidien :lol:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Ja dzisiaj mało merytorycznie ale odpowiadam na pytanie.
"Owszem to samo pokolenie tylko że rok mniej :)"
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam
Dawno tu nie zaglądałem i widze, że za dużo się nie zmieniło :razz: No prosze spodziewałem się miłego zaskoczenia, a tu kicha. Do roboty się brać! ;-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Co mnie tak opierniczasz z samego rana. Lato było, to się rozleniwiło. Poza tym co innego się robiło. Na przykład figurki się kończyło (jeszcze momencik, jeszcze chwileczkę), wyposażenie dodatkowe do kubelwagena i beemwuszki się pojawiło, i do czołga dioramicznego dodatki się wykonywało. No to wynika z tego, że niezupełnie się obijało. He, he... :lol:

No i jeszcze dwa modeliki się zrobiło, ale się nie pokazało. No chyba, że chcesz Serwer moje wypociny oglądać, to założę jakieś nowe wątki... :chytry:
Ostatnio zmieniony czw paź 05 2006, 13:28 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

E no Edmundzie podejrzewam że nie tylko Serwer by chciał - ja na przykład też :chytry:
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

I pewnie paredziesiąt innych osób z forum też. Edmundzie musisz się postarać tyle ludzi to ogląda ;-)
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Serwus Edmundzie :)
Znalazłem u siebie trochę rysunków do Panzer I - linki na dole - mam tego prawie 13 MB , co prawda powoli zbliżasz się do finału (zaglądam , zagladam ) , ale może Ci się jeszcze do czegoś tam przydadzą . Jeżeli jesteś zainteresowany kompletem to zapodal jakoś majla do Ci to spróbuję Ci podesłać komplet o ile mój skubany net na to pozwoli ...
Pozdrawiam - Andrzej
http://img.photobucket.com/albums/v116/ ... Str028.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v116/ ... r026-1.jpg
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Andrzej.

Kurka wodna, nie mogłeś wcześniej tych rysunków zapodać? Szczególnie to z tym, jak mu tam, "dżek rest blokiem". Gdybym to miał wcześniej, to bym zrobił od podstaw, bo to co dali w zestawie, w porównaniu z rysunkiem, to odpadka.

Ale, gdybyś miał trochę czasu i ochoty, to bym na te rysunki reflektował. Może coś się jeszcze dorobi....

Można podesłać tu: edmundnita@interia.pl

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

P.S.: Zauważyłem.....
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Serwusing :)
No dobra idę próbować wysłać Ci toto , coś jakby zaczyna mi net chodzić szybciej , mam nadzieję że jednak coś tam ulepszysz :lol: byleś nie musiał od nowa wszystkiego dłubac :) .. Za mną chodzi również Panzer I tyle że w normalnej skali :lol: .... Całkiem możliwe że za dwa modele zacznę coś w tym temacie rzeźbić..
Powodzenia w dłubaniu -Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ