[R/G] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Sztuk 4

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Grzesio ja wiem, że to będzie ten model :cisza:
https://www.drafmodel.pl/modele/modele- ... ghter.html
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Mateusz Skałecki pisze: pn lis 16 2020, 11:16 Szkoda tego kołpaka, bo faktycznie ma on zły kształt.(...) Czy nie myślałeś żeby go sobie samemu wydrukować na drukarce? Czy to by się kłóciło z twoim podejściem do standardu?
Nawet o tym nie pomyślałem :lol:
Wydrukować, czyli najpierw zaprojektować/rozrysować w komputerze to bym nie umiał. Nic rzecz jasna nie stało na przeszkodzie zrobić z polistyrenu. Obsługa pilnika nie jest szczególnie wymagająca :haha: i otwory na łopaty też można wywiercić.
Choć kołpak, to powinien być kartonowy wg mnie, nawet kosztem pójścia na ustępstwa względem rzeczywistości. Choć z drugiej strony nie jestem jakimś fundamentalistycznym ortodoksem standardu. Koła, lufy, to bez problemu łykam z innych materiałów. Raczej realizuję założenie. Jeśli byłoby założenie "ulepszać" - to pewnie by powstał nowy kołpak. Ale w tym modelu raz - nie było takiego założenia, a dwa - to nie jest za bardzo model "konkursowy". Ot rozrywka.

jhradca i Sztuk4 zaczęli sobie zgadywanki :lol:
Więc żeby uciąć dywagacje i domysły oświadczam, że dwupłaty na razie mnie nie kręcą :mrgreen:
Tego płata chyba nie trzeba bliżej przedstawiać:

Obrazek

Obrazek

Tak Jarek - prototyp P.7/I
Skusiłem się głównie ze względu na osłony cylindrów, zaciekawiony jak mogą wyjść.
Tym razem zacząłem sobie od skrzydeł. Jeśli dobrze wyjdą i będą jako tako wyglądać to pociągnę go dalej. No chyba, że wróci chęć na statek. To się schowa latałkę do pudełka. A może mnie wciągnie.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Sztuk 4

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Wielka szkoda, bo opracowanie zacne i premierowe - w Twoim wykonaniu byłaby to z pewnością uczta dla oczu i być może dla uszu jakbym dodał ścieżkę dźwiękową :lol:
No cóż wybrałeś ten model z jasnych względów, chociaż "Siódemka majora Pamuły" wygląda graficznie lepiej - właśnie sobie "przewertowałem" relację - raczej "pient nie ma", bo Twój model chyba na tamtym modelu bazuje... albo odwrotnie :mrgreen: ?
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 541
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 76

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Dopiero dziś przyszło mi przejrzeć wątek i galerię :D .
Wspaniała relacją, piękna praca i zacny bardzo jej efekt. Ale to już tutaj padało nie raz. :D I zasłużenie.
Podziwiam i pozdrawiam. :papa:
obecnie zamrożony:Iskander M (MZKT 79300 Astrolog)

już po:T-72M, Opel Blitz 3,6S, SdKfz 233.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Sztuk 4 pisze: pn lis 16 2020, 20:11 "Siódemka majora Pamuły" wygląda graficznie lepiej - właśnie sobie "przewertowałem" relację - raczej "pient nie ma", bo Twój model chyba na tamtym modelu bazuje... albo odwrotnie :mrgreen: ?
Siódemka Pamuły istotnie wygląda lepiej, ale niestety ten prototyp P.7 to inny płat. I przez ten płat prawdopodobnie model trafi do pudła. I będzie oczekiwał, aż ktoś pokaże galerię wyjaśniając mi jak wkleić część o wysokości max 2,5 mm tak by zakryła otwór o wysokości max 3,5 mm :haha: (domknięcie skrzydła w miejscu montażu lotki)
Jeszcze się nie poddaję :lol:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1089
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

No nie .... gdzie relacja ? Nawet jak model jak trafi do pudła to i tak Twoje zmagania warto oglądać. A tak swoją drogą to napewno dasz radę.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R/G] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

jhradca pisze: śr lis 18 2020, 22:04 No nie .... gdzie relacja ?
Trochę mi się nie chce relaNcjonować :niepowiem:

Poza tym nie wiem czy coś z tego będzie. Moja ulubiena taśma tamijki zrywa nadruk :boje: . Jak więc przymierzać? :(

Ale w sumie druk nie wygląda źle

Obrazek

Chyba idę kleić statek.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1089
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R/G] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

To kicha... bo model ciekawy. W pokraku i kostusze nie miałeś problemu z odrywaniem się druku ? Może drukują w innej drukarni ?
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R/G] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Inny wydawca to i pewnie inna drukarnia. W Answerach był "klasyczny" ofset. Ten Proarte jakiś inny jest. Kropeczki koloru odłażą razem z taśmą. Lepiej jej nie używać.

Czekam pod paczkomatem na dostawę kleju :haha: :haha:
Bo potrzebny mi wolniej łapiący niż butapren, żeby poszycie płata nasunąć na szkielet i przez chwilę poprzesuwać. UHU extra gel będzie ok, jak sądzę :mrgreen:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2146
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

Re: [R/G] Arsenal Delanne 10C.1 (MPModel 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

gk pisze: czw lis 19 2020, 9:07 ...Bo potrzebny mi wolniej łapiący niż butapren, żeby poszycie płata nasunąć na szkielet i przez chwilę poprzesuwać. UHU extra gel będzie ok, jak sądzę :mrgreen:
Te właściwości ma też niemiecki „Uhu flinke Flasche“ – nie wiem, czy w Polsce można dostać.

PS
Uwaga! - tylko nie z zielonymi napisami, a wyłącznie z czarnymi. Zielone są „eko“, czyli rozpuszczalnik to woda i klej wygląda (i działa) jak np. „Wikol“.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ