PT-91 TWARDY (Erawa) vs T-72M1Z

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

FAHRENHEIT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FAHRENHEIT »

No właśnie próbowałem już, ale kurcze nie wychodzi :cry: Wykorzystywałem do tego płytke plastikową pochodzącą z okładki płyty CD, ale straszne się zadziory robią i pęknięcia, a ten rowek jak się patrzy z boku to ma kształt klinu. Spróbuję może jutro z innym plastikiem, ale on jest znowu troszku za cienki (powinno być coś ponad minimetr). A ten pomysł z grubym kartonem głupi jest? Może to jakoś zaimpregnować i coś by z tego wyszło co?
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Ja zastosowalem styren w arkuszach ze sklepu modelarskiego. Dosc drogi niestety ale idealnie nadaje sie do dorabiania czesci do modeli plastikowych. Jest dosc miekki, latwo sie obrabia, doskonale sie klei.
Ja wycinalem szpary nozykiem. Najpiewej wedle linijki a potem od reki, pod katem aby szapara byla wyrazniejsza. Niestety zanim to opanowalem to troche czasu i styrenu uplynelo.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Model na ukonczeniu. Zdjecia z zeszlego tygodnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

O kurcze.....hm............:-)
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Wszystko ładnie pięknie tylko czemu te gąsienice takie zardzewiałe? W warunkach normalnego użytkowania wszelka korozja na gąsienicach która mogła powstać przy dłuższym postoju czołgu jest ścierana i nie ma po niej śladu już po przejechaniu paru metrów. Same ogniwa są odlewane ze staliwa czyli tego węgla w sobie trochę maja i aż tak łatwo u nich o korozje nie jest, dodatkowo fabrycznie są malowane na czarno. Tyle rdzy ile jest teraz to mogło by powstać jakby czołg stał parę lat w muzeum na deszczu. Więc odpowiedniejszym kolorem wydawałby mi się stalowo szary z odrobiną czarnego i metaliczne przetarcia. Chyba że to jest błoto, to wtedy może zastać tak jak jest. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Faktycznie przydało by się więcej przetarć, np. na zębach gąsienicy. Chociaż może są bo na fotkach nie widać ich dokładnie.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Gasiennice, to byl pewnego rodzaju eksperyment. Wzorowalem sie na T-72 z muzeum w Bovington i uwazam, ze wyszlo dosc podobnie. Rdza jest naniesiona jako pigment i powinna z czasem sie troche zetrzec :-)
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Robale T-72 w warunkach bojowych, prosto z poligonu :)
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

hm... nie zebym sie chcial klocic
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Nie ma sie o co kłucić. Ty masz racje i ja też. Gasienice mogą być zardzewiałe jak na twojej fotce i mogą być błyszczące takie jak na mojej. Z tym że w jezdzącym czołgu zardzewiałe uchowły by się góra 5 minut. Przeciez to wszystko o siebie trze na wszystkie strony. Tak samo jest z łańcuchen w rowerze.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ