Relacja z budowy U.S.S. "SARATOGA CVA60" fly model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartek_st
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 24 2003, 9:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek_st »

hm moze i tak jest ale moim zdaniem (może sie myle) szpachle samochodowe sa zrobione na bazie żywic a ta by zastygnąc potrzebuje utwardzacza czyli stanie sie twarda. Choc i szpachlowki stosowane w pracach wykonczeniowych w budownictwie także bywaja twarde(z autopsji) kupilem szpachle "PUFAS" i jest tak diabelnie twarda że do obróbki używam papieru 60 i to idzie z oporami.
"Moim Honorem Jest Wierność"
Trój Kolorowa Krew
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Szpachle chemoutwardzalne składaja sie z wypelniaczy( sa to kulki o odpowiedniej srednicy) i masy ktora ten wypelniacz zwiaze ze soba ( najczesciej stosowana jest zywica). Zywica jest w bardzo malej ilosci dodawana do granulatu poniewaz zastygajac zmniejsza swoja objetosc (siada tworzac wglebienie). W trakcie szlifowania papier scierny wyrywa kulki z zywicy i dlatego im drobniejsze kulki tym powierzchnia gladsza. Twardosc szpachli jest uzalezniona od ilosci zywicy. Kiedys mialem wyschnieta szpachle bo puszka byla zle zamknieta i zamiast dodac rozpuszczalnika dodalem zywicy. Po wymieszaniu jej z utwardzaczem i nalozeniu na powierzchnie rozprowadzila sie wspaniale ale gdy wyschla mozna bylo ja szlifowac tylko szlifierka kontową.
Nie wiem czy to sie Wam kiedys przyda ale czlowiek uczy sie cale zycie:-)
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Kadłub można powiedzieć wyszlifowany i przygotowany do pierwszej próby położenia podkładu by sprawdzić gdzie ewentualnie jeszcze wyszpachlować, jednak nie stanie się to prędzej niż w przerwie między świętami a nowym rokiem bo wtedy będe mial dużo czasu. A tym czasem od jutra może będe coś robić przy hangarach. Zdjęcia wkrótce.
Pozdrawiam.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
dla podkręcenia atmosfery - na tej stronie: http://www.kartonmodellbau.com/ można zobaczyć w dziale galerie zbudowaną Saratogę wraz z małymi Phantomami, Skyhawkami i Corsairami. Robi wrażenie.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Robi wrażenie, robi :-)
Mam tylko nadzieję, że w reedycji wydawca popracował trochę nad samolotami. Chodzi mi o malowanie. Te na zdjęciach wygladaja pod tym względem cieniutko.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Obejrzałem sobie jeszcze raz dokładnie fotki gotowego modelu z linka i naszła mnie wątpliwość, czy aby na pewno Skyhawki bazowały na Sarze razem z Corsairami. Coś mi tu nie pasi :roll:
Trochę tak jakby razem zestawić Dauntlessy z Helldiverami.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Nie Corsairy, a Vought F8 Crusader. I wszystko pasi :)
Się skleja (z moja pomocą): Dassault Super Etendard
May the glue be with you.
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Oj robi wrażenie robi i to niemożliwe, wierzcie mi zdjęcia nie oddają tego co się widzi w rzeczywistości mimo to że mam dopiero tyle ile mam, to każdy kto przychodzi czy do mnie czy do moich rodziców to na każdym ten model robi niemożliwe wrażenie swą wielkością. Model zajmuje połowe szafy w pokoju.
Awatar użytkownika
mlodybm
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 06 2005, 16:56
Lokalizacja: Brzozów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mlodybm »

może i tak zdjęcia nie oddają wielkości, ale niestety także ukrywają większość niedociągnięć. :roll:
Obrazek
Potrzebuje planow me-163, monografie itp.
http://www.forum.piroportal.pl
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Mam pytanie dotyczące podklejenia pokładu, mam taką możliwość podklejenia wszystkich części w całośc to znaczy że pokład będzie się składał z jednej cześci po podklejeniu a nie z 5. Czy to jest dobre rozwiązanie?
ODPOWIEDZ