*[Relacja/Kolej] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 -Dodatek

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 131
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witam!
Najpierw chciałbym Ci, Precyzyjny pogratulować tak świetnego wykonania modelu. Zwłaszcza, że wiem co jest w wycinance i ile drobiazgów musiałeś dorobić samodzielnie. Śledząc tę nieraz odechciewało mi się robić moje modele… Jeszcze raz gratuluje.
A ta dźwignia, pokazana na początku, służy do otwierania (najczęściej) spodnich klap popielnika i opróżniania go z popiołu.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
zremb
Posty: 91
Rejestracja: ndz mar 26 2006, 21:09
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zremb »

Witam.
Gratuluję fotki tygodnia.
Oglądając ostatnie dwa duże zdjęcia Twojego parowozu doznałem swojego rodzaju deja vu, jak w latach 70 tych obejrzałem po raz pierwszy "Gwiezdne Wojny" G. Lucasa.
Wiem, to jest model. Lecz zwarzywszy na realizm i precyzję odwzorowania wielu widocznych szczegółów lokomotywy, który jest perfekcyjny, aż do bólu, tylko zdrowy rozsądek nie pozwala na poddanie się uczuciu, że to zdjęcie prawdziwego parowozu, wykadrowane i obrobione cyfrowo.
Jeszcze raz gratuluję.
Historia uczy nas, że ludzkość niczego sie od niej nie nauczyła.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Fenomenalne, wygląda jak w prawdziwej ciuchci :D
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

gratulacje :) efekt naprawde niesamowity. Mam nadzieje że będzie możliwość obejżenia kiedyś na żywo :)
Awatar użytkownika
ALEXANDR
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 13 2007, 15:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ALEXANDR »

Jeden z najpiękniejszych i najdoskonalszych modeli jaki w życiu widzałem. Rzyć jest ładna. Nie zechciałby Pan zaprezentować jakieś zdjęcie w większej rozdzielczości?-żebym mógł umiejscowić na swym monitorze :)
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Dziękuję wszystkim Kolegom za gratulacje, a adminowi za wyróżnienie w postaci zdjęcia tygodnia.

Dafi1982 - Przeróbki w modelu były robione "na żywo", na podstawie zdjęć. Odręcznie rysowałem elementy, dopasowywałem, przycinałem, przyklejałem. Czasami jakieś elementy rysowałem w Corel Draw.
Modele przeze mnie zrobione można obejrzeć w relacjach na tym forum - link do nich w podpisie na dole każdej mojej wiadomości.

Łosiu z Gdyni do Gdańska nie jest daleko. Możesz jesienią przyjechać na Morenę do Delfina na konkurs, to zobaczysz ten model.

Aleksandr specjalnie dla Ciebie i innych chętnych link do ściągnięcia poniższego zdjęcia w dużej rozdzielczości:

Obrazek
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
ALEXANDR
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 13 2007, 15:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ALEXANDR »

Dzięki! :D
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Trwają pracy przy tendrze, zdjęcia wkrótce.

Podczas pracy spotkałem się z małym problemem: nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia sprzęgu tendra, czy ktoś was dysponuje zdjęciem przedstawiającym ten element przy tendrze od Ty2 ?
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Zrobiłem dzisiaj kilka kiepskich fotek okolic sprzęgu tendra Ty2, może Ci się przydadzą.
Sama budowa jest bardzo podobna do tej z Ol-49: pozioma belka sprzęgu zakończona z obu stron owalnymi "oczkami". W opisie drugiego zdjęcia napisałem, że są 2 dodatkowe sprzęgi ale to pomyłka - to są 2 amortyzatory. Całość jest tak brudna i zardzewiała :( ,że ciężko skapować co i jak.
Od strony tendra widoczny jest z góry pionowy sworzeń sprzegu głównego, który od dołu ma jakby łoże w którym zabezpieczony jest zawleczką. Zdjęcia są kiepskie, bo to zrzuty ekranu z kamery ale coś widać. "A" to otwór przez który włożyłem kamerę, żeby pokazać wnętrze mocowania sprzęgu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sworzeń widoczny od góry:
Obrazek

Teraz zdjęcia jak z Titanica :lol: , bo w podczerwieni zrobione wewnątrz otworu "A". Pierwsze z zaznaczonym konturem:
Obrazek

I reszta:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok od dołu tendra:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze sprzęg drugiej strony tendra
Obrazek

Obrazek

I ostatnia fotka - zapuszczenie żurawia do wnętrza parowozu - miejsce mocowania sprzęgu:
Obrazek

Powodzenia w dalszej budowie :D
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Syzyf dzięki za te zdjęcia, zwłaszcza, że zrobiłeś je chyba specjalnie na moją prośbę. Na Twoich zdjęciach jest parę istotnych detali, które wykorzystam przy budowie modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
ODPOWIEDZ