Ładowarka HSW Ł-34 - 1:25 Renova Model [relacja - KONIEC'13]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,
SZAD pisze:wk82 czy będziesz ładowarkę wystawiał na konkursach i których? Pytam , bo pojadę ze swoimi na inne. Nie ma sensu konkurować z tak pięknie wykonanym modelem.
dziękuję Panowie za miłe słowa, ale SZAD nie przesadzaj. Wiele rzeczy w tym modelu można było wykonać znacznie lepiej, nie mówiąc już o malowaniu. Z kilku elementów jestem naprawdę zadowolony, ale oglądając Wasze prace przeważnie na tym Forum, bo jakoś nie lubię oglądać i uczestniczyć we wszystkim wszędzie, to jeszcze wiele temu modelowi brakuje. Tak czy inaczej nie myślałem o żadnym konkursie jeśli już o to pytasz, sklejam modele dla przyjemności, a swoją dłubaniną dzielę się tylko na tym forum. :)

____________________


Ale jakoś tak zrobiło nam się podsumowanie, a do końca jeszcze chwilka. Myślę, że kabina jest gotowa, zostało tylko tu i ówdzie pociągnąć pędzlem, ale to już przy okazji malowania kolejnych elementów. Póki co wygląda to wszystko tak:

Obrazek

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

wk82 pisze: Z kilku elementów jestem naprawdę zadowolony, ale oglądając Wasze prace przeważnie na tym Forum, bo jakoś nie lubię oglądać i uczestniczyć we wszystkim wszędzie, to jeszcze wiele temu modelowi brakuje.
No nie !
To znaczy, że można jeszcze lepiej? Niemożliwe!

A poważnie to masz talent.

SZAD :D
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

to i ja postanowiłem coś ruszyć przy moim żółtym modelu i zostało w tej chwili już naprawdę bardzo niewiele. Tak więc mam nadzieję wkrótce finisz :)

Obrazek

Pozdrawiam Serdecznie :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Cześć,

przedstawiam ostatnie zdjęcie przed finałem. W tym momencie pozostały do zrobienia już tylko reflektory. Na chwilę obecną model prezentuje się tak:

Obrazek

Pozdrawiam ;-)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Pięknie się prezentuje, czekam na galerię końcową.
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Ja również liczę na bogatą galerię końcową.
Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie,

pragnę ogłosić, że Ładowarka kołowa HSW Ł-34 wydawnictwa Renova-Model w skali 1:25 została dzisiaj ukończona :)
Parę słów podsumowania:
- mój cel - "skleić model jak najlepiej i w miarę możliwości jak najbardziej go urealnić" - myślę że go osiągnąłem, choć jest kilka elementów, z których nie jestem zadowolony... Tak czy inaczej całość chyba najgorzej nie wygląda, a zdjęcia w terenie pokażą czy się nie mylę :)
- opracowanie - jest naprawdę szczegółowe i niewiele elementów dołożyłem/zmieniłem osobiście. Bardzo mocnym punktem modelu jest wydaje mi się, duża detalizacja silnika. Wszystkie elementy pasują do siebie znakomicie (o bardzo nielicznych błędach pisałem w relacji na bieżąco). Szczerze polecam ten model i proszę się nie sugerować moim czasem klejenia, gdyż wiele razy odkładałem ładowarkę i wracałem do niej po dłuższym czasie, a w międzyczasie powstało parę innych modeli.
- galeria - oczywiście w ramach świętowania planuję jak zwykle dwie galerie końcowe i być może coś niestandardowego jeśli wpadnie mi do głowy jakiś ciekawy pomysł :)

Chciałem również bardzo serdecznie podziękować Wam za kibicowanie i wszelkie uwagi. Zapraszam również w przyszłości do kolejnych relacji z mojej dłubaniny...

Tyle pisania. Panie i Panowie, zapraszam na pierwszą galerię końcową, czekam również na wszelkie uwagi co by kolejne modele mogły wyjść lepiej :)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Serdecznie i jeszcze raz dziękuję oraz zapraszam wkrótce na część drugą galerii końcowej ;-)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2181
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witaj wk82,
moim zdaniem wspaniała praca, znakomity model – bardzo mi się podoba!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Paweł O.
Posty: 532
Rejestracja: śr maja 19 2010, 19:35
Lokalizacja: Jaworzno
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł O. »

Witam,

Śledzę relacje od samego początku, świetnie wykonany model. Mam tę wycinankę jeszcze jak dokupię wolnych mocy przerobowych to ....

Raz jeszcze gratuluję,

Paweł O.
Umysł jest jak spadochron, działa o wiele lepiej gdy jest otwarty
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

Witaj wk82,
Wspaniała praca przy modelu. niewielu z nas potrafi tak złożyć w całość wycinankę, Od początku patrzyłem z podziwem i szczerze gratuluję sukcesu.

SZAD
ODPOWIEDZ