Lancaster Andrzeja Ziobra

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dobrze że chociaż w takiej dziedzinie jak modelarstwo Polacy potrafią zdobywać najwyższe światowe laury - Serdecznie gratuluję takiego sukcesu :spoko:
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

uhh.... przegramoliłem sie przez całe 14 stron tematu. zdjęcia powaliły mnie na kolana. wojny wywoływać nie chce ale jedno słówko na temat 'rozbieranych' modeli...

swego czasu widziałem w jakimś sklepie modelarskim, model jakiejś łodzi podwodnej, jakiejś tam firmy [przepraszam za te wszystkie jakieś.. ładnych parę lat temu to było a pamięć ma zawodna]. model był zaprojektowany w ten sposób że cała prawa [bądź lewa... znów skleroza] burta byłą z przeźroczystego plastiku.. w skład zestawu wchodziło wnętrze okrętu dzięki czemu model zyskiwał na atrakcyjności. moim skromnym zdaniem to świetne rozwiązanie, bo sama łódź podwodna to jednak długie cygaro z kioskiem i paroma szczegółami na zewnątrz [zaraz mnie podwodniacy zlinczują... ale co tam! ;) ], a jak dorobimy wnętrze to zawsze ciekawiej. Lancaster z tymi wszystkimi bebechami [przepraszam za tak prostackie określenie ;) ] na wierzchu również wygląda ciekawiej niż gdyby był cały 'pozamykany'.

ja nie napisze 'mi się nie podoba' albo 'mi się podoba'... napisze tylko: zatłukł bym się własną pięścią przy pierwszym detalu, tymbardziej podziwiam włożoną w ten model pracę.

no i gratuluję medali!!

ps. ten wpis nie ma rozpętać na nowo jakiejś dyskusji. poprzednia była bardzo ciekawa, ale nie miałem okazji się wpisać z racji wyjazdu, wpisałem się więc teraz..

pozdrawiam serdecznie :)

edit: trafiłem na funkcję 'pisownia'... przydatna sprawa... ;) chociaż słownik trochę wybrakowany :roll:
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Wielkie gratulacje dla Pana Andrzeja i jak mniemam na tym konkurie się nie skończy więc życzę kolejnych sukcesów :spoko:
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Jeszcze jeden medal i na pewno nie ostani !

Gratulacje !

Czy te modele ( bo nie tylko ten Lancaster jest taaaki piękny :) ) można gdzieś w Polsce obejrzeć?
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

Również Andrzeju przyłączam się do gratulacji za złoto-ale i również za docenienie benedyktyńskiej pracy włożonej w" Lancastera" przez sędziów zachodnich-Oni wiedzą CO STANOWI ESENCJĘ PRAWDZIWEGO MODELAR-
STWA I CZYM JEST ONO W CZYSTEJ FORMIE :roll: :roll: :D
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Lancaster Andrzeja Ziobra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Z przyjemnością - wraz z pozdrowieniami - zawiadamiam, że Lancaster został ciepło przyjęty w ojczyźnie swego pierwowzoru, w Wielkiej Brytanii. Podczas Glasgow Model Show został nagrodzony tytułem Class winner (i złotym medalem), a "do spółki" z moim Junkersem G-23w otrzymał Best of show (bo czteroosobowa ekipa sedziów nie mogła się dogadać, któremu dać tę nagrodę, więc dała ją obu).
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to następne skromne :spoko:
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Panie Andrzeju myślę, że modelarze z innych krajów bardzo Pana nie lubią, bo zgarnia im Pan wszystkie nagrody :)

a na poważnie to serdecznie gratuluje jestem pod ogromnym wrażeniem.

mam nadzieję, że podobnych światowych imprez doczekamy się w naszej kartonowej dziedzinie :)
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Gratulacje :) W sumie nie dziwię się, że Lancastr zdobywa tyle nagród przcież to wspaniały model ;-)
Piotr Skrzypkowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Skrzypkowski »

Witam wszystkich. Ja krótko: modele Pana Andrzeja Ziobra stanowią dla mnie punkt odniesienia.
ODPOWIEDZ