(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Święto Wojska trzeba uczcić kolorowym zdjęciem z konstatacją że nie ma to jak model z lufą/lufami . Również drugą , przykrą , że wszystkie podobne relacje na tym Forum umarły . Papierowi pancerniacy nie mają tu czego szukać .

Na końcu rurki w prawym dolnym rogu zdjęcia dobudowana zostanie pozostała część mechanizmów obrotu wieży :

Obrazek

Wujek .
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Wujek to nie to ze pancerne relacje wymarly, cale forum wymarlo :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Ale ! Jakie wymarło !?
Wolę wpaść tu i pooglądać jedną relację niźli zwiedzić 15 różnych for i oglądać to samo i do tego na jednym ( do tego przeważnie niższym ) poziomie.

Onże komentarz tyczy się również postu Wujkowego.

Udzielam się ostatnio rzadziej niż zwykle, czasu na modelowanie ( a tym bardziej na odzywanie się po próżnicy ) mało. Nie jestem też papierowym pancerniakiem ale nie zgadzam się na takie zaczepki że nie ma tu czego szukać.

Otóż jest i mam nadzieję będzie.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Jeszcze nie jest tak źle z tym forum. Sporo ludzi zagląda tu od wielu lat i liczba stałych bywalców raczej nie spada ino młodych wilków brak.
Generalnie gorzej się ma całe modelarstwo kartonowe, czego skutkiem jest spadek zainteresowania kartonworkiem. Sklejanie modeli kartonowych jest zaprzeczeniem tego co obecnie lansuje się jako "dobra zabawa i FUN" Jest raczej formą ZAKONU - człowiek siedzi sam, często w ciszy, ma jakieś tam przemyślenia i tworzy coś co większość społeczeństwa kwituje kiwaniem głową z chwilowym zainteresowaniem i nierzadko z politowaniem.
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Hellios zgadzam się z Tobą, trzeba by było zainteresować tym dzisiejszą młodzież, a to nie jest łatwe. Zostaje nam przekazanie tego "bakcyla" w genach :D
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Niestety dzisiejsza młodzież żądna adrenaliny lub rozleniwiona do granic wszelkiego rozsądku nie weźmie się za klejenie kartonu. Brak im cierpliwości. Teraz za takie rozrywki biorą się ludzie, którzy mają ponad 30 lat i to biorą się z sentymentu i wspomnień z dzieciństwa.
Awatar użytkownika
Paweł O.
Posty: 532
Rejestracja: śr maja 19 2010, 19:35
Lokalizacja: Jaworzno
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł O. »

Witam.

Wujku Andrzeju! najmocniej przepraszam za offtop ale nie zdzierżę :twisted:
Kolego wuka1308 pewna Brytyjska grupa archeologów badała sobie swego czasu jedną z egipskich piramid i natrafiła na hieroglif w którym stało nie mniej ni więcej tylko ,, ta dzisiejsza młodzież " napis został wykonany ponoć dwa i pół tysiąca lat temu. Kończąc wydaje mi się ( oczywiście mogę się mylić ) że trzeba najpierw samemu dać przykład młodzieży a potem biadolić jak to jej się nic nie chce i że my w jej wieku to......

Pozdrawiam.

Paweł O.
Umysł jest jak spadochron, działa o wiele lepiej gdy jest otwarty
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Sie filozofow widze znalazlo kilku, a wezcie sie do roboty jakiejs i forum od razu przestanie byc martwe :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

To jeszcze jedno zdanko bo widzę, że poruszenie nastąpiło. Ja nie twierdzę, że to dobrze czy niedobrze, że dzisiejsi nastolatkowie maja inne upodobania niż my mieliśmy w ich wieku. Za naszych czasów rozrywki inne były i tyle. Teraz ludzie tworzą rzeczy wirtualne (w tym też modele)
Jedyne co mnie martwi to ogólny brak chęci i cierpliwości do twórczego spędzania wolnego czasu przez małolatów.
A co do "weźcie się do roboty i nie biadolcie" to ja zamierzam wrócić z modelem kartonowym na kartonworka ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Teraz tak zwany ciąg dalszy relacji .

Od pokazania ostatniego zdjęcia dorobiłem się całej garści różnych papierowych śmieci powstałych na skutek prób ustalenia kształtów i wymiarów następnych detali . W końcu jednak coś się udało zrobić .
Kształty oczywiście prawdopodobne i domniemane czyli mniej-więcej .
Niewiele wiem o dokładnych rozwiązaniach reduktora/przekładni , wyglądzie silnika , byłbym w stanie precyzyjnie odtworzyć wygląd napędu w T-34 ... ale to nie to co było w KW .

Na zdjęciach urządzenie sterujące instalacji elektrycznej napędu obrotu wieży i zaawansowana część jego układu przekładniowego z silnikiem :

Obrazek

Obrazek

Wujek .
ODPOWIEDZ