*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2151
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

I jak ja mam zacząć budowę mojej Petuchy, gdy widzę tu coś takiego? To zwala z nóg i onieśmiela do tego stopnia, że w dalszym ciągu jestem (stanąłem) na etapie „rozmyślań i przygotowań natury teoretycznej“, by się nie skompromitować.
Z „brzydkiego kaczątka“ (Andersen, żaden przycinek polityczny); „nie umiem tego… nie wychodzi…“ stałeś się bardzo przystojnym łabędziem. Masz jak w banku moją nominację na GP!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Heinrich ... nie przesadzaj :-) i bierz się za robotę. Trzymaj kciuki abym nic przed finałem nie spieprzył. Dzięki za miłe słowa.

Dzisiejszy efekt mojej pracy to zbiornik na gaz świetlny (w wycinance go nie ma).

Obrazek
Obrazek

A tak to wygląda na zdjęciach archiwalnych:

Obrazek

CDN

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Kciuki to ja trzymam mocno. Niezła lekcja modelarstwa kolejowego niki, oby tak dalej.
A tak na marginesie to jaki następny??? Ja się zarzekałem, że następny będzie Pm2 ale... brakuje mi w mojej "kolekcji" parowozów, polskiej maszyny do pociągów osobowych. :cool:
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Robert!

Następny będzie Px48. Z trzech powodów. Pierwszy to chęć sklejenia wąskotorówki. Drugi jest bardziej pragmatyczny. W Siedlcach, czyli 30 km od mojego miasta, stoi Px48 jako pomnik poświęcony Dzieciom Zamojszczyzny. Jest w całkiem niezłym stanie. Budowę Px48 zaplanowałem już kilka miesięcy temu. Jest jeszcze modelarski trzeci powód. Na tym parowozie będę się uczył malowania farbą z połyskiem, a że mam świra na punkcie malowania, to czeka mnie duże wyzwanie. Dodatkowo chciałbym zbudować parowóz możliwie realistyczny, pogięte blachy, uszkodzenia itd.
Problem w tym, że ja nigdy nie jestem, zadowolony z uzyskanego efektu. Cały czas mam przed oczami napis - mogłeś zrobić to lepiej. Zanim jednak zabiorę się za Px, mam zamiar zbudować model w standardzie, który pozwoli mi nabrać dystansu do swojej pracy. Jeszcze nie wiem co to będzie. Na szafie mam F -14 od Hala w wersji błyszczącej - więc ogromnie przerąbane, nie można nic szlifować - kusi mnie takie wyzwanie.

Na Pm2 czekam z utęsknieniem. To będzie projekt na co najmniej dwa lata. Powoli zbieram dokumentację. Mam takie dziwne przeczucie, że kolega Mariusz Precyzyjny po Px29 pomyśli o Pm2. No bo co może dać nadzieję na lepszy efekt niż Ty2 :-) A poprzeczkę postawił sobie na wysokości mistrzostwa świata. Myślę, że to będzie kolejna epoka w dziejach modelarstwa kartonowego.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

I tu się mylisz. Po Px29, który jest obecnie w fazie komputerowego poprawiania i dodawania detali, będzie budowany Pu29. Mam zaplanowaną kolejność budowy modeli na najbliższe 6-8 lat.
Myślisz, że Px29 nie można zrobić lepiej od Teigreka ? Zmienisz zdanie jak zobaczysz sprężarkę.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Mariusz pokaz no tą sprężarkę, oczywiście jeśli można ;) Mnie po głowie zaczyna pałętać się Ol49, no chyba, że dostanę cynk, że np. Za 2 miesiące będzie "peema". Niedługo jesień czas więc powoli planować długie wieczory
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Robert - spokojnie, nie odbieraj Mariuszowi tej chwili, kiedy nasze szczęki opadną na podłogę. Wszystko w swoim czasie.
Ol49 to konstrukcja podobna do Pt47. Nie zanudzisz się?

Mariusz - jest tylko jeden modelarz, który może zrobić coś lepszego od Ty - 2, nazywa się Precyzyjny - może go znasz? :-)

Być może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie :-) To nie o to chodzi, że taki Px29 czy 48 to parowoziki przerywnikowe, przy których nie można powalczyć. Miałem raczej na myśli złożoność konstrukcji.




Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Ładny ten tender. W całości najbardziej uderza mnie czystosć malowania - bardzo na to zwracasz uwagę i to procentuje. Ja szczerze mówiąc boje się tego najbardziej.

Mariusz - nie mogę się doczekać Pu29. Niedawno ją oglądałem, świetny temat. Piszerz że planujesz na kilka lat w przód. Jak z dotrzymywaniem terminów? W miare się trzymasz?? :)
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Zdegustowany zderzakami parowozu, które delikatnie mówiąc nie podobają mi się, postanowiłem chociaż trochę się poprawić przy zderzakach tendra. Niestety nie mogę jeszcze ich pomalować bo czekam na dostawę farby. Resztki starej uległy zważeniu. Oczywiście, zderzaki będą (jak w parowozie) "działające".

Obrazek

CDN

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Witaj.
Mnie się parowozy nigdy nie znudzą :twisted: A Ol49 była by dopełnieniem do Ty2 i Pt47. A czy jest podobna do Pt47? Chyba tylko budką maszynisty ;-)
Już sobie nawet rozmyślałem jak by ją pomalować, bo przy "Olce" jest pełne pole manewru. Na pewno miała by ozdobne 'koła" na wiatrownicach jak ta na tym zdjęciu.
http://ijon.info/galeria/d/13295-2/Ol49 ... -+1000.jpg
Na początek to wystarczy. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na Px-a może znowu się czegoś nauczę. Bo jak to ktoś mądry kiedyś powiedział, człowiek całe życie się uczy a i tak durny umiera.
Trzymaj się.
ODPOWIEDZ