"Strażak-3" czyli relacja z doskoku

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Pablo, "elektryka" modelu jest oczywiscie martwa. ;-)

Nic to. Wróciłem z kolejnego obozu i jutro zabieram się do roboty!!! :D
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

He , w sumie nic nie stoi na przeszkodzie , byś jakąś diodkę choć w sterówce umieścił :lol:, :cool: , przy okazji wszystkiego najlepszego .
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Już w podstawówce na ZPT miałem problemy z elektryką ;-) Chwilowo na pewno sobie odpuszczę.

Dzięki za życzenia! Oj zegar nieugiętym jest... :-? ;-) :mrgreen:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Nie chciałem zatruwać gitarrry, zanim nie skończę... nadbudówki dziobowej. No i nareszcie się z tym uporałem! Powstały pozostałe detale nadbudówki: reflektor główny, armatki wodne, antena TV (z przewodem), nawiewnik dziobowy i świetlik. Zeszło nieco czasu na te detale, ale każdy z nich uzupełniałem wg planów. Nadbudówka spoczęła już na stałe na pokładzie i wraz z kadłubem trafi za chwilkę pod "szkło", co by się nie kurzyć.
Fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czerwony kolor wyraźnie nie lubi światła żarowego, ale ze zrobieniem zdjęć nie chciałem czekać do jutra...
No! To teraz czas zabrać się za część rufową. Już jest chyba bliżej niż dalej... ;-) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pt sie 25 2006, 8:25 przez irimi, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Chylę czoła!Strażak wygląda extra!
Pożar napewno Ci nie grozi ;-), wyobrażam sobie jak musi wyglądać w realu i przy świetle dziennym.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Krok po kroczku...
Wyrywając pojedyncze godziny udało się "wyprowadzić" główną bryłę nadbudówki rufowej.
Przede wszystkim postanowiłem przewidziany w wycinance szkielet dość znacznie uzupełnić:
Obrazek Obrazek
Uznałem to za zabieg konieczny, gdyż zarówno ścianki nadbudówki jak i jej pokład są (jak cały zresztą model) wykonane z dość wiotkiego kartonu, a proponowany szkielet zawierał zaledwie 3 wręgi.
Surówka:
Obrazek Obrazek
Na tym etapie, po przymiarce nadbudówki do pokładu okazało się, że... jakoś to wszystko ze sobą nie gra. Być może błędy na wcześniejszym etapie budowy. Cóż, za błędy trzeba płacić. Zatem karton i szpachlówka w dłoń:
Obrazek
Po pierwszym malowaniu:
Obrazek
No i pomalowana całość:
Obrazek Obrazek
W sumie część "czerwona" malowana była dwukrotnie jasnoszarym podkładem, a następnie także dwukrotnie farbą czerwoną, zaś pokład nadbudówki musiał zostać potraktowany zieloną farbą trzykrotnie. Ponieważ każda warstwa zawsze schnie u mnie 1 dobę, to troszkę to wydłużyło prace. W końcu jednak główna bryła nadbudówki rufowej powstała i teraz zostało "tylko" jej wyposażenie. Nie jest może idealnie (mogą być widoczne lekkie sfalowania pokładu, "ślady" wręg, czy drobne nierówności), ale na tyle w tej chwili sobie radzę. ;-) :mrgreen:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Treningi, rok akademicki... ufff... Udaje się wyrwać pojedyncze wieczory, aby trochę podciągnąć robotę przy "Strażaku", zatem... relacji z doskoku ciąg dalszy.
Ukończyłem komin (siatka ze wstążki od kwiatów) i "łódeczkę" (brezent - chusteczka higieniczna), zaczynam bawić się w wywietrzniki (?).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Model będzie super! Dotychczasowy postęp prac jednoznacznie na to wskazuje. Co do roku akademickego, to w zupełności rozumiem! Ja też staram się teraz wszystko podgonić.
pozdrawiam - Kris
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

yachcik2 pisze:...Dotychczasowy postęp prac jednoznacznie na to wskazuje...
Dzięki, ale tak szumnie (postęp) bym tego nie nazywał ;-) :mrgreen: . Relacja jest coraz bardziej "z doskoku", gdyż czas pochłaniają inne zajęcia. Jest już jednak zdecydowanie bliżej niż dalej i widać już światełko w tunelu! (nie wiem tylko czy iść w jego stronę ;-) ).
Pozdrawiam zatem jednego z ostatnich kibiców tej relacji. Jak widać wymaga ona więcej cierpliwości od forowiczów (ponoć taka forma jest lingwistycznie poprawna :shock: ) niż sam model ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

To Ja, jeden z wielu kibiców tej relacji :) Powiem tyle:

IDŹ W STRONE ŚWIATŁA!
IDŹ W STRONE ŚWIATŁA!

Bardzo mi się podoba twoj model i szkoda tylko że elektryka jest "martwa". Napewno już się nieda tam wsadzic żaróweczki?

Pozdrawiam
forowicz -ukash- :razz:
ODPOWIEDZ