*[Relacja/Okręt] Nastojczywyj (Fly Model 122)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

A dzisiaj je pomalowałem chociaz niewiele co widać bo mam słabe oświetlenie :oops: . Sorki za fotki. Jak będę miał światło słoneczne to zrobię jeszcze kilka i wstawię.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20 2005, 9:36 przez Pablo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1091
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Pablo, efekt końcowy masztu i linek jest naprawdę extra. Jest jednak rzecz, która troszkę pogarsza efekt a mianowicie lekko przekrzywione klamry, szczególnie widoczne na zdjęciu 164 i 168 bo są pomalowane na czarno. A może mi się tylko tak wydaje :roll: ? Czasem na zdjęciach robionych cyfrakiem, zauważam rzeczy, których nie mogłem dostrzec w realu.

Wszystkiego Sklejalnego w Nowym Roku ;-)
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nie mam pojecia o jakich klamrach nawijacie :roll: eeee tam klamry , linki sa super. :!: Caly czas sie zastanawiam jak je wykonac :?:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Dzisiaj udało mi sie przykleić maszt :lol: i jeszcze parę gadżetów(wentylatory), których na razie nie widać na fotkach ale postaram sie je Wam pokazać w późniejszym terminie.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20 2005, 9:39 przez Pablo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1091
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Pablo! Maszt super! Ale ilość drutu użyta w Twoim modelu przekracza dopuszczalne normy dla modeli kartonowych :lol: ;-)

Te druty ważą chyba tyle samo co reszta modelu :D

Dużo jeszcze masz roboty?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Jhradca te druciki sa bardz lekkie :D. Aczkolwiek też zacząłem się zastanawiać czy faktycznie jest to model kartonowy ;-) , czy juz inna kategoria :idea: :?: (tylko jaka? ;-) ). Pocieszeniem jest fakt, że ten kto opracował ten model przewidział odpowiednią liczbę szablonów z drutu. Jednakze czasem może ktos powiedzieć, że autor opracowania poszedł na łatwiznę przewidując taką ich ilość. Mnie to jednak zbytnio nie przeszkadza gdyż nie wyobrażam sobie niektórych elementów, np.anten zwiniętych w rulonik z kartonu ;-) .
A na poważnie to do zbudowania pozostały mi jeszcze tratwy, helikpter, anteny i żurawiki(z drutu :lol: ), szalupa i motorówki oraz trochę drobnicy. A potem trzeba to wszystko będzie poskładać do kupy i tego się boję ;-) .
Awatar użytkownika
#$@Marcin@$#
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 14 2004, 15:18
Lokalizacja: Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: #$@Marcin@$# »

Noo taki model to jest coś. Jak bym taki skleił to postawił bym go na półce za szkłem. Model jest extra !!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Dzisiaj przymocowałem anteny. Trochę było z nimi roboty :x , ale już po bólu ;-) . W ferworze walki stwierdziłem, że o mały włos zapomniałbym o podstawce, która na razie służy modelowi w wersji roboczej.
Gdybym jednak o niej zapomniał a będzie to widoczne(na pewno) na fotkach to proszę mi zdecydowanie zwrócić uwagę ;-) .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20 2005, 9:42 przez Pablo, łącznie zmieniany 2 razy.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No ladnie tylko teraz chyba bedziesz mial problemy z dalsza praca na pokladem lodziowym i tym troche wyzej :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Okonek to prawda, ale to już mniejszy problem niż z tymi antenami :x .
Jednakże już wcześniej wykonałem i dopasowałem pozostałe elementy, które mają znaleźć sie na pokładzie między nadbudówką a kominem. Myślę, że jakoś dam radę chociaż pewnie ręce będą mi się trzesły :wooow: ;-) .
Przy okazji uchylę rabka tajemnicy(chociaż co to za tajemnica? :eek: ), że jak wszystko pójdźie dobrze to podniesienie bandery nastąpi jeszcze w styczniu.
ODPOWIEDZ