Moje Mers-el-Kebir

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Kurna Vivit dokladnie to samo chcialem napisac ale jak przeczytalem o grodzie Mirmila to pomyslalem sobie , ze Mundek raczej Kajka i Kokosza przy tej machinie postawi :lol:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Hehe widzę, że humor Wam dopisuje :D Ale wracając do samego wykonania to extra Obrazek Edmundzie ale się nastrugałeś :lol: A i jeszcze przyszło mi do głowy że jak ty robisz katapultę to może ja zrobie trebusze Obrazek

pozdrawiam Paweł
Ukończone: M 113 Fitter
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Fidel. Czemu nie. Widziałem gdzieś w internecie szczegółowe plany trebusza. Nawet pierwotnie miałem go zrobić, ale trafiła się właśnie rzymska katapulta. Wyczytałem też, że trebuszami miotano padnięte i zarażone chorobą krowy, aby wywołać epidemię we wrażym zamku, he, he...

Posty Vivita i Okonka przypomniały mi czasy, kiedy to pod pretekstem poczytania synkowi, biegało się do empiku by kupić kolejną książkę z przygodami Kajka i Kokosza, piekąc przy tym dwie pieczenie na jednym ogniu. No, przyznawać się tu, kto też tak robił. He, he.....

Co do katapulty, to wczoraj "wyrzeźbiłem" rączki do korb. Ramiona korb będą działane pewnie jutro, bo dziś spodziewam się gościa z daleka i z "rzeźbienia" nici.

Uśmiech bez cenzury, he, he.....
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Edmund_Nita pisze: No, przyznawać się tu, kto też tak robił. He, he.....
Edmundzie za mlody jestem aby sie przyznac do latania dla dzieci, ale jakbym dobrze poszukal to jeszcze byc moze znajde jeszcze u brata (31l) pare numerów. Ot klasyka, wspominam z radością :D .......

Pozdrawiam MIKU05
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

MIKU05, ja też!!!
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Edmund_Nita pisze:No, przyznawać się tu, kto też tak robił. He, he.....
He he, moje trzecie hobby qrde :diabel:
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

ja wam powiem koledzy że u babci mam jeden numer komiksu Kajko i Kokosz - może pare lat temu znalazło się ich więcej......
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć bratkowie. Wymęczyłem jeden komplecik korby naciągowej. Jeszcze jest w rozsypce. Do kupy trzeba lutować. Zrobi się. Tak jak drugi komplecik. Bo trzeba dwie korby. Z lewej strony i z prawej. Ramię korby wykonano z blaszki mosiężnej, a rączkę korby z kawałka drutu miedzianego (nie miałem kurna, drucika mosiężnego), który trzeba będzie jakoś pomalować na mosiężno. Zapraszam do załącznika.

36. Korba w rozsypce Obrazek


Z uśmiechem korbiastym, ma się rozumieć,
Ostatnio zmieniony czw cze 16 2005, 14:21 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Edmundzie, Twój uśmiech w zależności od tematu na który piszesz/odpisujesz zawsze jest na miejscu! Robota śliczna, czekam na efekt końcowy, czytam od początku. A w temacie K&K na allergo jest tego wiele do sprzednia.

Pozdrawiam MIKU05
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Dzięki MIKU za życzliwe słowa. Staram się jak mogę. A uśmiechy pojawiły się jako przeciwwaga pewnego ponurego wątku, który wstrząsnął nieco forum parę miesięcy temu. Doszedłem wtedy do wniosku, że lepiej rozdawać uśmiechy, niż dyskutować na poziomie....., no nie powiem jakim.

Dla Ciebie uśmiech mikuśny,
ODPOWIEDZ