[R] Pustynna burza czyli ABRAMS

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Ciąg dalszy gąsek... no to tu już technicolor ;-).

Abu sobie ułatwić malowanie kostek po wycięciu nakleiłem je na taśmę malarską.
Obrazek
Zmienione części z ząbkami. Odciełem ząbek i zastąpiłem go wygiętym drucikiem.
Obrazek Obrazek
A tutaj mamu poszczególne elementy "kostki" ogniwa. Gumę antypoślizgową, gumę wewnętrzną i korpus. I na koniec razem sklejone.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
No i na sucho jak to będzie wyglądało. Do tego będę musiał dorobić jeszcze łączniczki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam nadzieję do końca tygodnia wyrobić się z gąskami w całości. Bo praktycznie przy modelu pozostało mi z większych rzeczy koła napędowe oraz działo, a poza tym sama drobnica.

pozdro.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

No to chwila odpoczynku z gąskami ale niewielka bo przygotowuję łączniczki poszczególnych ogniw. Łączniczki będą wykonane ze sklejonych ze sobą rurek igelitowych.
A w chwili odpoczynku zrobiłem koła napędowe:

Obrazek Obrazek Obrazek
Jest już z czego strzelać. Lufa:
Obrazek Obrazek Obrazek
No i troszkę drobnicy na kadłubie.
Obrazek Obrazek

Odnośnie samych zębów zrezygnowałem z robienia pustych i w modelu będą pełne. Przeglądając zdjęcia gąsek w internecie znalazłem nawet takie gdzie były wymieszane 3 rodzaje zębów.

pozdro.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Lecimy dalej ...
Jak powstawały wyrzutnie granatów. Odnośnie rurek zastosowałem patyczki "do uszu". Bardzo dobrze pasowały do średnicowo. Jedynie zauważyłem że rurka oznaczoną nr. 5 powinna być minimalnie dłuższa o około 1-2mm.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Czujnik wiatru. I kilka drobniejszych elementów.
Obrazek Obrazek Obrazek
I na koniec poglądowo aktualny stan całości.
Obrazek

I co raz bliżej końca.
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Gąski założone ;D . Wymagają jeszcze drobnych poprawek bo aparat wyłapał gdzieś tam niedomalowanie. Na przedniej płycie i po bokach zrobiłem jeszcze imitację powieżchni antypoślizgowej - typowo wikol + soda.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz trzeba zamknąć panelami ochronnymi boczki i podoklejać "duperelki".
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

No i po świętach. Telefon był wyłączony ;-) więc wolny czas spożytkowałem na Abramsa, bo już do końca nie dużo zostało.
I na początek moja wersja Browninga:
Obrazek Obrazek Obrazek
M240
Obrazek Obrazek Obrazek
Lina. Tu zastanawiam się i chyba tak zrobię że oczka wymienię na wygięte z grubego drutu.
Obrazek Obrazek
Po założeniu gąsek coś mi nie dawało spokoju. I po obejrzeniu kilku filmów i zdjęć okazało się iż koło napinające jest przesunięte do tyło przynajmniej o 5mm. Sama gąska powinna wystawać poza wannę. Jak można zauważyć na wcześniejszych moich zdjęciach tak nie jest. Dlatego odciąłem gniazdo montażu koła napinającego i przykleiłem bliżej przodu. Oczywiście musiałem przy tym dołożyć po 2 ogniwa na stronę.
Obrazek
Lampy przednie również przerobione:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wizjery/peryskopy - wklejona szybka to klisza RTG tylko muszę jeszcze coś za nią dodać ewentualnie środek pomalować. Natomiast myślałem żeby w środek wkleić pod kątem kawałeczki folii aluminiowej, która będzie imitowała lustra.
Obrazek Obrazek
Podobnie jak z przednimi lampami tak i tylne poddane zostaną przeróbce.
Obrazek
Wysięgnik do Browninga.
Obrazek
Włazy wieżyczki. Na razie jeszcze wizjery nie przyklejone, przymiarka na sucho.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
W tylnej części osłon bocznych wkleiłem kawałeczki przewodów które imitują zawiasy.
Obrazek
I widok na całość. Troszeczkę ciemne zdjęcie ale jak robiłem z lampą to znowuż za jasne wychodziło.
Obrazek

Z większych przeróbek czeka mnie jeszcze właz kierowcy ponieważ było on wpuszczany w kadłub a nie jak test to w wycinance na kadłubie. Mam nadzieję że nic po drodze już się nie stanie i na Świdnik uda mi się zakończyć model.

pozdro.
ODPOWIEDZ