*[Relacja/Czołg] Pzkpfw V Panther - GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Matke już zakupiłem bo strasznie niszczyły się ostrza od cięcia na starych zeszytach itp. Mam na uwadze kupno tego skalpela, ale w pierwszej kolejności uważam że potrzebny jest ten cyrkiel OLFY do wycinania okręgów, brak tego cyrkla mocno dał się we znaki przy kołach jezdnych. Sprzet się powoli skompletuje, a najważniejsze żeby ciągle ćwiczyć :D
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 213
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

zdecydowanie ak3 na początek.
cyrkiel też kupiłem, ale od roku jeszcze nie użyłem :)
Pojedź do sklepu KOMA w Krakowie. byłem 2 razy, i przy zakupie dostałem prezent w postaci modelu do sklejania.
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Hmmm skoro mówicie że warto i jest dobry to trzeba zainwestować.

Kriztozz napisz proszę dokładny adres tego sklepu :D

Byłem dzisiaj w modelarskim na Dietla i zamyśliłem się nad aerografem firmy Humbrol kosztuje on 59 zł zapewne nie jest to cudo z górnej półki, ale myślę że do nauki na pierwszy raz powinien się nadać. Czy ktoś z Was ma taki aerograf ??? i może napisać coś o nim czy warto go kupić, chodzi mi głównie o jego wytrzymałość (jest z plastiku)
Chcę pomalować gąsienice jakimś rozpylaczem i się zastanawiam nad czymś tanim na początek do nauki obsługi.

Propo gąsienicy to właśnie wyciąłem wszystkie oczka, i zabrałem się za wklejanie żeberek i bieżnika. Poniżej fotki tego co się udało zrobić. W tle widoczna matka o której wcześniej rozmawialiśmy jakby kogoś interesowało to podpowiem gdzie kupić w Krakowie jej koszt to 19 PLN

Obrazek
Obrazek
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Czy mata ta jest firmy "Olfa" i mógłbyś podac jej wymiary ??
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 213
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Kriztozz dzięki za info, sklep na pewno odwiędzę w pierwszej kolejności gdy będe się wybierał po cyrkiel i nowy skalpel.
Bartek Matka ma standardowe wymiary A4 czyli 22x30cm grubość 3mm jest wyprodukowana przez firmę Leniar, na priva pare osób pytało o adres więc zapiszę go oficialnie na forum:
Sklep dla Artystów "Lewiatan"
ul. Librowszczyzna, Kraków (przecznica od ul. Wielopole)
Jeśli chodzi o matki to mają bardzo duży wybór zarówno tych tanszych firmy Leniar jak i Olfy wszystkie rozmiary, kształty wzorki i inne duperele jest w czym wybierać, matka OLFY 22x30 kosztowała 35,50 taka jak moja 19,00
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Zanim kupisz cyrkiel, lepiej pożycz go od kogoś i zobacz czy Ci będzie pasował. Ja kupiłem i bardzo załuje. Cyrkiel wycina niedokładnie i nadaje sie tylko do krążków na koła przy samolotach. Lepiej za te 3 dychy kupić fajny model.
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Grabciu być może coś nie tak z nim jest....ja posiadam takowy cyrkiel i jest bardzo dobry nie widzę w nim jakiś błędów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hans tak to mniej więcej wygląda :)
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Bardziej chodziło mi o to że nie nadaje sie do modeli :) Kółka wycina bardzo ładne to fakt (np w kolorowym bristolu), ale dla mnie ma ogromne znaczenie to czy wytnie przed linią czy poza. Wystarczy lekko przechylić cyrkiel albo minimalnie ruszyć wbitą szpilke i już część do wywalenia. Robiłem dziesiątki prób i nie chce go już widzieć na oczy :) Dla tego proponuje koledze żeby zbadał czy pasuje mu ten wynalazek czy nie.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Grabciu pisze:Bardziej chodziło mi o to że nie nadaje sie do modeli :) Kółka wycina bardzo ładne to fakt (np w kolorowym bristolu), ale dla mnie ma ogromne znaczenie to czy wytnie przed linią czy poza. Wystarczy lekko przechylić cyrkiel albo minimalnie ruszyć wbitą szpilke i już część do wywalenia. Robiłem dziesiątki prób i nie chce go już widzieć na oczy :) Dla tego proponuje koledze żeby zbadał czy pasuje mu ten wynalazek czy nie.
Grabciu, proszę Cię, zajrzyj pod ten link, a zobaczysz, jak kolega Enzo poradził sobie z problemem na linii cyrkiel=obwód cięcia.
ODPOWIEDZ