Relacja z budowy P - 51 Mustang Kartonowy Arsenał

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Witam

Na przyszłość staraj się lepiej dobierać farbki do retuszu. Ten fotel wygląda jakbyś go retuszował podkreślaczem fluorescencycjnym. W takim wypadku już lepiej nie retuszować niż malować takim rzucającym się w oczy kolorem.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

...I chyba mocno przesadzasz z wyostrzaniem zdjec...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Dzięki Panowie za posty, ale wyluzujcie trochę... Pisałem na samym początku relacji, że wracam po dłuuugiej przerwie i trochę sobie przypominam rzemiosło, a czepiacie się jakby to były mistrzostwa świata... Są lepsi ode mnie, co tu dużo gadać... Ja sklejam dla przyjemności i mimo to, że moje modele nie są tak "doskonałe" jak Wasze, to i tak mam frajdę, bo nie każdy pierwszy lepszy Czesio ma wyobraźnię, żeby cokolwiek poskładać do kupy... Z retuszem rzeczywiście u mie na bakier, a szczególnie w takich zakamarkach i na takich mikro częściach... sprubuję coś poprawić.
Potraktujcie to jako zabawę... Pozdrawiam!

Ps. Fotki robię poprostu dobrym aparatem i nic nie ukrywam jak niktórzy(nie bede pokazywał palcem) - wdać wszystko, dlatego macie się czego czepiać... ;)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

hornet134 pisze:Fotki robię poprostu dobrym aparatem i nic nie ukrywam
No właśnie te zdjęcia nie są za dobre - niezbyt wiele na nich widać. Jeśli masz dobry aparat, to postaraj się wykorzystać jego możliwości. Rób kilka fotek i wybieraj jedną dobrą.

A co do wyostrzania to racja - ostatnie zdjęcia wyglądają na zbyt mocno wyostrzone w programie graficznym. Tak bardzo, że niewiele widać. Ktoś mógłby to nazwać próbą ukrywania czegoś.
TAD
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Te dwie ostatnie są nie za ostre tylko przeswietlone: za mocno flashem przejechałem, no i tu kolejne wady ze strony błyszczącego PAPIERU KREDOWEGO!. Nie używam żadnego programu do przeróbki zdjęć. Nie miałem co ukrywać, bo wnętrze bez fotela jest na poprzednich postach...
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Witam
hornet134 pisze:... czepiacie się jakby to były mistrzostwa świata...
Nie czepiam się Ciebie bo nie taki jest sens pisania moich postów w relacjach, ale próbuję zwrócić Ci uwagę na rzeczy które mógłbyś robić lepiej a nie na coś co MUSISZ poprawić. Jeżeli nie będziesz przyjmował do siebie kreatywnej krytyki to nie polepszysz swoich umiejetności ....

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

hornet134 zachowujesz sie jak dziecko. Nikt sie Ciebie tu nie czepia zlosliwie zeby powytykac. Jak juz wspomnial Mephist, probujemy tylko zwrocic uwage na niedoskonalosci, ktorych moglbys uniknac w przyszlosci, ale skoro uwazasz ze robimy to zlosliwie, to ok, Twoja sprawa. Jezeli uznajesz tylko glaskanie po glowce i zachwyt nad tym co robisz, to raczej nie licz na zbyt wiele wpisow. Ja tam nie musze sie w tym watku udzielac.
Pozatym jezeli chodzi o mnie to jestem bardzo wyluzowany, w przeciwienstwie do Ciebie...
BTW, Twoj komentarz w mojej relacji Fw-190 to lekka zenadka, mam nadzieje ze jestes tego swiadomy.
Co do zdjec, to skoro robisz je tak dobrym aparatem jak mowisz, to naucz sie go obslugiwac. Na forum znajdziesz nawet odpowiedni dzial o fotografowaniu.
I jeszcze na koniec, ciekawi mnie, kogo to nie chcialbys pokazywac palcem...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ