*[Relacja/Okręt] Kuter torpedowy "Szerszeń" MM 2/85

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Model wygląda naprawdę fajnie.
Widać jednak, że takie zabytki trzeba czymś impregnować przed sklejaniem. Papier stałby się bardziej plastyczny i podatny na kształtowanie.

Co do wcześniejszych zdjęć. Razi trochę kanarkowy kolor śrub. Może warto było by to zmienić.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Co do impregnacji. Każdy drobniejszy element staram się delikatnie przetrzeć BCG. Ale staram się to zrobić naprawdę delikatnie, bo papier wycinanki nawet z najmniejsza ilością wody reaguje w ten sposób, że zaczyna się po prostu ścierać. Niestety, ale nie mam dostępu do żadnego lakieru. Próbowałem kiedyś jednego (nazwy nie pamiętam) zaproponowanego przez Piter-a Cz., ale musiałem zrobić coś nie tak, bo tak zaimpregnowany papier zamienił się w zasadzie w plastyk i nie wiązał z żadnym klejem.

Wiem, że kolor bije w oczy, ale nie mam żadnego pomysłu, jak pozbyć się kanarka- przecież kota nie wyśle. Malowanie inną farbą odpada, bo na pewno to zniszczę. Mam pomysł na lakier matowy humbrola, może kanarka trochę przytłumi. Warto spróbować.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Myślę że dostęp do śrub jest wystarczająco swobodny, aby pokusić się o pomalowanie ich małym pędzelkiem. Jedynie na styku z zielonym poszyciem może być problem.
Farbę na pewno się jakoś dopasuje, ale raczej będzie to olejna (humbrol) niz akrylowa Pactra. Teraz niestety ie pamiętam numerka.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

Dzisiaj raczej, aby odświeżyć relacje. Jeśli ktoś myśli, że skala 1:100 nie posiada małych elementów, cóż- jednak są.

Obrazek

To, co znajduje się na 1 euro cencie, to elementy wywietrzników. Trzeba się nagimnastykować, zwłaszcza z tulejką i paskiem oklejającym "kółeczko". Musiałem użyć własnego kartonu- ten z wycinanki, kompletnie się do tego nie nadawał. Zostało mi jeszcze 3 szt. i można ruszać na śródokręcie.

Kemocie- rozważam Twoją propozycję upolowania kanarka, jednakże sklep modelarski, który ostatnio odwiedziłem w Cork, nie posiadał pożądanych przeze mnie kolorów. Będę polował dalej...
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hello

Obrazek

Kolejny etap za mną. Jak zwykle gimnastyka i jeszcze raz gimnastyka. Wieża przednia to mieszanka mego kartonu + ten z wycinanki. Natomiast wywietrzniki i pachołki to już mój karton.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Doszedłem do wniosku, że na tym etapie zakończę budowę dziobu i ruszę na śródokręcie. Z elementów do zrobienia zostało: kotwica+łańcuch, relingi, masz+bandera i pomalowanie lufy działek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Heloł

Dzisiaj pudełko i pachołek. Nic więcej nie powiem...

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hejka

Obrazek

Walka trwa... Jak zwykle przymiarki, docinka i kupa nerwów. Niestety, ale do przymocowania wiatrochronu, wykorzystałem tylko dwie podpórki, ponieważ każda sobie profil łuku obrała.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta detali, koła ratunkowe i chyba imitacja wywietrzników.

Obrazek
Obrazek

Obecnie prace trwają nad anteną radiolokacyjną (kształt gniazda).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

piękna robota a jak widzę ten stary karton to tym bardziej podziwiam i życzę cierpliwości

pzdr
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Dzięki wszystkim za miłe słowa.

Darfu- czasami żałuję, że wybrałem tak stary model. Choć, z drugiej strony, mniejsza szkoda zostawić go w Irlandii.

Obserwując Twoją relację z budowy USS Indianapolis te 20 lat przerwy to jak "wakacyjna przerwa", lub chwila zadumania :haha: Niestety, ale nigdzie nie mogę znaleźć relacji z USS Lexington-a. Wiesz coś na ten temat?
Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

witaj !

dzięki za miłe słówko, widać to tak jak z jazdą na rowerze, a Lex z tego co się orientuję to nadal leży w czyśćcu


pzdr
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
ODPOWIEDZ