7TP ,C7P- oraz 4TP i relacja budowy modelu 3D( 10TP)*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Modelarstwo ze smarkow uprawiam od wielu lat. Niestety nie mam aparatu cyfrowego wiec nie moge pokazac moich dokonan, szczegolnie ze skala jest dosc mala. Do moich najwiekszych osiagniec moge zaliczyc na przyklad model slynnego niemieckiego okretu Bismark. Niestety zginal mi gdzies przy okazji porzadkow przedswiatecznych pare lat temu. Sekcja torby z odkurzacza niestety nie przyniosla spodziewanych efektow i model zostal bezpowrotnie stracony.
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Bawią mnie stwierdzenia typu " rysowanie w 3d" :D tu sie niczego nie rysuje panowie. Ale tłumaczenie tego zajeło by mi ruski rok a i tak bez pokazania na zywo procesu tworzenia ktos kto tego nie widział nie zrozumie. Dla zainteresowanych ta dziedziną, (upieram sie), modelarstwa polecam dwa adresy :
www.military-meshes.com oraz www.mil-art.com
szczególnie działy wip bo tam mozna podejrzec proces powstawania choc w galeriach tez jest co pooglądać ;)
EDIT: o dziwo na tych forach grafików komputerowych istnieja działy modelowania na żywo, i jakos tam nie ma podobnych dyskusji...ciekawe prawda?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witam ponownie i ponownie chciałbym przypomnieć :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Modelarstwo_redukcyjne

Usilnie proszę o nie wprowadzanie użytkowników Forum w błąd stwierdzeniami typu : " ... Zwracam tez uwagę ze zgodnie z wikipedią szkutnictwo nie kwalifikuje sie pod modelarstwo, podobnie jak budowanie budynków wiec dajmy sobie spokój ."
Modelarstwo redukcyjne obejmuje te dziedziny , pod linkiem w rubryce "Dziedziny modelarstwa redukcyjnego" są nie tylko statki i okręty ale także budynki i budowle . Te ostanie w pozycji dioramy , jako modele urbanistyczne .

Dopiero po tych wyjaśnieniach faktycznie ... lepiej już dać sobie z dyskusjami spokój . O co gorąco apeluję .

Kliment ?

Nie masz przypadkiem zamiaru zająć się prototypowymi konstrukcjami : 4 TP lub 10 TP .
Chętnie bym na te tematy podyskutował i podzielił się spostrzeżeniami bądż wątpliwościami . Jest kilka/kilkanaście które mnie nurtują . To co dotychczas pokazałeś było by pomocne przy budowie konkretnych replik .

Wujek .
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Wujku Andrzeju - modele rodziny 7TP powstały z myslą o wystawie rocznicowej 1 wrzesnia przyszłego roku w muzeum ( narazie nie powiem którego, bo wszystko jest w fazie poczatkowych przygotowań), powstaja tez inne pojazdy oraz samoloty - cel: zaprezentowanie szerszej publicznosci sprzetu WP z 39 roku- tych które powstały i tych które istniały tylko na kalkach biur konstrukcyjnych, to chyba temat mało znany. 10 TP tez miałem w planach :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Kliment .

To kontynuuj . Osobiście utknąłem dwa lata temu na analizie 4 TP , pomimo dorywczej pomocy znanego krakowskiego modelarza Mirka Prośniaka . O tu utknąłem : viewtopic.php?t=8679&postdays=0&postord ... 40&start=0

Przy tym na razie nie utykam :
Obrazek

Jesli więc weżmiesz któryś z nich "na warsztat" ... myślę że pogadamy ?

Wujek .

P.S. Przepraszam że pakuję się z linkiem i fotką w nie to tematycznie miejsce .
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Wujku, mysle ze jak najbardziej we własciwe miejsce ;) Bardzo chetnie pogadam:) Zwłaszcza ze dokumentacji zbyt szerokiej na temat tych akurat pojazdów nie mam zbyt duzo, zeby nie powiedziec mam stanowczo za mało.
ponizej TKS-ka która popełniłem jakis czas temu i zrzut ekranu modelu nad którym pracuje obecnie, zagadka, kto zgadnie co to? ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Zaryzykuję ... Polski FIAT 508 III (łazik) ?

A tu Kliment przykład z "papierowego światka" w którym się ... w większości ... poruszamy :
http://www.paper-hobby.com/product_info ... ts_id=1310

Wujek .
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Sądząc po "klimatycznym gadżecie" jest to pojazd wojskowy a jako komplety laik w temacie to zapytuje czy taki rodzaj lakieru stosowano w armii tamtego okresu? Pełen połysk wydaje się nieco dziwny.
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Metalmic- lakier, materiały sa czysto robocze, model nie jest skończony i ulegną zmianie, bedzie otexturowany własciwie nie martwecie sie :) Mam co prawda zagwozdkę czy malowac go standardowym oliwkowo-zielonym matem czy moze w plamy maskujące?. Moze posiada ktos jakies wzory malowania z 39 r przy okazji?
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Może zrób w takich barwach w jakich jeżdzi dzisiaj jedyny chyba zachowany "łazik", z tego co wiem barwy są dość wiernie odtworzone.
ODPOWIEDZ