[Relacja]Grumman F4F Wildcat by Nouth_lca

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Mati a co w tym takiego, że wybrał BCG :?: Czy wg. Ciebie jest to klej tylko dla prawdziwych twardzieli, takich jak np, Wujek Andrzej??
Mylisz się. :bebe: Wystarczy wpoić sobie do głowy najważniejszą zasadę, że klejąc BCG musimy dozować bardzo małe jego ilości. :czytaj: Jeśli już tego się nauczymy to praca idzie aż miło patrzeć.:rasta:
I tak sobie myślę, że lepiej chyba uczyć się klejenia BCG równolegle ze stawianiem pierwszych kroków w modelarstwie. Fakt, że w tej sytuacji mamy więcej do opanowania, ale to tylko mobilizuje do pracy:) :tancze:
Coś tam jeszcze chciałem napisać ale wyleciało mi z głowy :sciana:
Avia S-199, USS Los Angeles
PAINTBALLOWIEC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PAINTBALLOWIEC »

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy jeżeli chodzi o forum - ale na modelarstwie spędziłem swoje dzieciństwo i lata młodzieńczych podbojów. Po kilkuletniej przerwie wracam do mojego hobby i zasiadam do oglądania twoich wypocin ;-) i muszę stwierdzić że jak na początek idzie Ci nieżle. Pozdrawiam wszystkich z tego forum... :D
Awatar użytkownika
Globtrotter21
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 26 2008, 23:32
Lokalizacja: Lidzbark

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Globtrotter21 »

Nouth_lca:Na BCG pracuje mi się najlepiej, butapren jest raczej silowym klejem, a BCG da się przecież bez problemu zetrzeć więc nie rozumiem skąd te uwagi.
Się nie przejmuj tylko lep :) Każdy wybiera taki klej jaki mu pasuje ja osobiście nie używam BCG i też sobie jakoś radzę a modele kleję już ładnych kilka lat :lol:

Czekamy na następną aktualizację twojej relacji :D strasznie jestem ciekaw co z tego wyjdzie :D
Pozdro
Globi
Nouth_lca
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 11 2009, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nouth_lca »

Ostatnio prace nad 'Kocurem' znowu zwolniły z powodu drugiej budowy ( wyjasnie sie przy najlbliższej okazji :roll: ) Chciałem powiedzieć też klika słów odnosnie samolotu i relacji:

Chciałem podziekować wszytskim za doping i słowa wsparcia jak i krytyki, które wykorzystam napewno.
Odnośnie modelu, przeszklonego zamknięcia kabiny pilota nie bedzie, ponieważ chciałem wyciać elementy tego szkieletu i zakleić folią imitujaca szkło. Jednak tępe narzedzia i 'mata' do ciecia, w która ciagle wbijał sie juz wystraczajaco tepy nóż do tapet nie pomogly, i po postu rozdarłem ja, tak więc Kabiny nie bedzie.
Co do kół też nie są idealne ale starałemsie wykonać je jak najlepiej.
Co do ogólnego przebiegu prac jestem TROCHE zadowolony, ale ten model traktuje raczej jako pole doswiadczalne z wszytskich popełnionych na nim błedów wyciagne wnioski :) Pierwszym z nich bedzie albo ostrzejszy nóż albo skalpel Olfy :cool:

To tyle gadania, czas na fotki -->
Obrazek Obrazek

To na tyle:)

pozdrawiam Karol
Warsaw, city at war
Voices from underground whispers of freedom
1944 help that never came calling
Warsaw city at war
Voices from underground whispers of freedom
Rise up and hear the call history calling to you
Warszawo walcz!
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Nouth.. Szczerze mówiąc to z tymi kołami to porażka :kiler: Wystarczyło trochę chęci i czasu i byś miał bardzo ładne kółka :bojka:
Więc tak... Bierzesz kółko i nożykiem lub skalpelem wstepnie odcinasz nadmiar kartonu tak aby utworzyć wstępnie obłość opony. Później wystarczyło zaimpregnować np BCG i zeszlifować do uzyskania zadowalającego efektu. Na koniec aby wyrównać i wygładzić postrzępiony karton wystarczyło np:
1. Znów posłużyć się BCG dozując go po obwodzie i gdy trochę wsiąknie to wygładzić jakimś płaskim i gładkim narzędziem
2. Gdy pierwsza metoda nie odpowiada to miejsce szlifowane zalać CA i wtedy szlifować do zadowalającego efektu
:kazanie:
Avia S-199, USS Los Angeles
Awatar użytkownika
Globtrotter21
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 26 2008, 23:32
Lokalizacja: Lidzbark

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Globtrotter21 »

No Jaxon z ust mi to wyjołeś ale przyznasz że taka metoda na kółeczka wymaga troszkę doświadczenia i ostrego skalpela :D Choć można to obejść domowymi sposobami. A co do kółek to coś mi się wydaje jak by były troszeczkę za szerokie choć może to tylko tak na fotkach wygląda :lol:

Karol według mnie to powinieneś poprawić te bieżniki na sposób jaxona efekt spewnością cię zadowoli a cały model napewno na tym skorzysta
Pozdro
Globi
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

Nouth zrobił po prostu tuningowane podwozie z szerokim, niskoprofilowym laczem, na 20" alufelgach :) heh. a może właśnie odkrył nowy trend w modelarstwie?? :lol:
To tak dla śmiechu jak by kto pytał :)
Avia S-199, USS Los Angeles
PAINTBALLOWIEC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PAINTBALLOWIEC »

Witaj.
Popieram przedmówców i powinieneś popracować też nad tymi kołami bo fatalnie wyglądają. skoro to Twój model do ćwiczeń to postaraj się i dopracuj tekoła - bedzie całkiem inaczej wygladał ten model.
Pozdro :)
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

W kwestii kółek to ja idę w stronę innego sposobu, tzn:
1. sklejam odpowiednią ilość "kółek" aż uzyskam odpowiednią grubość koła podwozia,
2. staram się idealnie przez środek wbić cieniutkie wiertełko,
3. impregnuję krawędź koła cyjanoakrylem,
4. zakładam wiertło z nabitym kółkiem na wiertarkę,
5. odpalam wiertarkę i kamieniem, pilnikiem-iglakiem lub papierem ściernym modeluję kształt koła.

punkt 3-5 powtarzam aż do momentu uzyskania odpowiedniego efektu :)
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 62
Rejestracja: ndz paź 01 2006, 18:00
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Matrix_OST »

Tak i dobrze jest jeszcze boki koła/opony lekko zeskosować żyletką.
ODPOWIEDZ