[Relacja] Z autowymyślania

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Wszystkie główne elementy modelu są już ostatecznie gotowe. Pozostało dorobić kilkanaście drobnych rzeczy i modelik będzie kompletny. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z poszczególnymi elementami makietki.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 06 2016, 22:35 przez wokram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klaymen
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 21:10
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klaymen »

Świetne te tekstury, bardzo realistyczne. Możesz zdradzić jak je wykonałeś (a szczególnie w jakim programie)?
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

klaymen pisze:Świetne te tekstury, bardzo realistyczne. Możesz zdradzić jak je wykonałeś (a szczególnie w jakim programie)?
Jeżeli chodzi o programy to wszystko powstało najpierw w blenderze (jakieś 40% pracy), a potem było modyfikowane w gimpie (jakieś 60%). Do tego w nikłym stopniu wykorzystałem inkscape (rozmieszczenie kamieni na wydruku terenu) oraz autocad'a.

Sam sposób wykonania tekstur powiązany jest z liniaturami, które powstały na podstawie modelu w blenderze, coś w rodzaju statycznej animacji 2,5D z renderingiem ortogonalnym. Żeby to wyjaśnić musiałbym przedstawić cały mój workflow co może w niedalekiej przyszłości nastąpi bo zostałem o to już poproszony. Z tym, że wyjaśnienie wszystkiego to temat baaardzo obszerny (ważne są i narzędzia, i techniki ich wykorzystania, i wykorzystywane moduły rozszerzeń). Jeszcze nie wiem czy miałby to być tutorial, videotutorial czy ewentualnie publikacja książkowa. W każdym razie po skończeniu tego modelu postaram się w trybie przyspieszonym wykonać jeszcze jeden i wtedy obiecuję, że przygotuję słowno-muzyczne lub obrazkowo-tekstowe wyjaśnienie co, a także jak robię żeby uzyskać powyższe efekty.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Jako iż chyba nikt nie odgadnie już co tak naprawdę powstaje - zamieszczam oczywistą podpowiedź. Mam nadzieję, że patrząc na załączony obrazek większość z Was będzie już wiedziała co sklejam.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 06 2016, 22:31 przez wokram, łącznie zmieniany 1 raz.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

O rety!
Czyżby to wieża na rynku krakowskim, czy też wzrok mnie myli ?
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

dokładnie, model przedstawia prawdopodobny, pierwotny wygląd krakowskiej wieży ratuszowej oraz pozostałych elementów zabudowy wchodzących w skład pierwszego ratusza
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

To sporo się zmieniła ta wieża. Zawsze byłem ciekaw jak Kraków wyglądał w dawnych czasach. Teraz się dowiem jak prawdopodobnie, w pewnej epoce wyglądała mała ale bardzo ważna cząstka miasta. Więc z jeszcze większą ciekawością będę śledził relację.
Ten budynek "przyklejony" do wieży to już chyba nie istnieje? No bo sukiennice stoją kawałeczek dalej. hmmmm
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

cyrylus pisze: Zawsze byłem ciekaw jak Kraków wyglądał w dawnych czasach.
W sukiennicach są plansze ze szkicami Krakowa, na których widać jak przechodził on modernizację. Fajna sprawa.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Zakonotuję to sobie w głowie i jak kiedyś będę w Krakowie to odwiedzę sukiennice i przejrzę te plansze. :D
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

niestety nie zobaczysz już tej wystawy planszowej w krzyżu sukiennic, ze względu na dewastacje (kilka plansz zostało podziurawionych) została ona usunięta, jeżeli odgrzebię fotki to postaram się je wrzucić do tego wątku, jednakowoż ta sama wystawa planszowa tylko w kilkukrotnie większym zakresie (kilkadziesiąt plansz, prawdopodobnie jakieś animacje i kilka makiet) będzie dostępna od maja na wystawie muzeum historycznego miasta krakowa w pałacu krzysztofory, z tym że będzie to jedynie wystawa czasowa od maja do jesieni, zainteresowanym polecam jednak wizytę gdyż naprawdę warto zobaczyć pracę jaka została przez muzeum wykonana w zakresie rekonstrukcji wyglądu krakowa na różnych etapach jego rozwoju, następna taka szansa może być dopiero około 2012 lub 2013 roku
ODPOWIEDZ