[R] Kraz 255B 1:25 Renova Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Te koła są lepsze niż oryginał, podziwiam takich ludzi jak ty którzy dbają o najmniejszy szczegół nawet w najdrobniejszym elemencie modelu.
Ogromny szacun, i powodzenia w dalszej części budowy modelu.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie
No i dalsza część budowy. Wycinankowy zaczep i hak całkowicie mi się nie spodobały. Rama powstała ze skanu, bo oryginał został zalany kawą. Życzliwe wydawnictwo przysłało mi zamiennik uszkodzonego arkusza i jeszcze kilka zapasowych. Uprzedziłem wysyłkę, udało mi się poprawnie skalibrować drukarkę do gramatury kartonu i ramę zrobiłem ze skanu. Gdyby komuś się popsuło to służę pomocą. Oczywiście posiadam oryginał wycinanki, gdyby ktoś miał wątpliwości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Ja oficjalnie przestaje oglądać Twoją relację aby się nie nabawić chęci ponownego zakupu i sklejenia modelu, jak teraz patrzę z perspektywy minionego czasu i błędów jakie popełniłem .... co mogłem poprawić a czego nie :D Co do wydawnictwa, mnie tez się zdarzył wypadek to po prostu wysłali mi wydrukowany arkusz :D porządna firma
P.S
Wyślij mi swoje koła ;P chętnie przygarnę takich sześć kropków :D
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

I dzisiejsza aktualizacja. Składany stopień na wzmocnieniu czołowym, który zrobiłem po swojemu oraz prowadnica liny wciągarki. Widoczny fragment został wstępnie tryśnięty "rozpuszczalnikiem z farbą" w celu położenia włosków przy pomocy pędzelka (pędzelkowanie po godzinie dla farb MM i 6 h dla H). Metodę tą z powodzeniem stosuję przy parowozach, więc chyba i tu się sprawdzi.
Sprężynkę do podciągania stopnia założę na końcu bo ma 4 mm długości i jest bardzo delikatna. Rolki prowadzące linę holowniczą są w oryginale i będą solidnie ubrudzone smarem, więc ich wykonanie nie wymagało wielkiej wirtuozerii. Dodałem tylko śruby z kwadratowymi podkładkami (jak w oryginale).

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

przepikna robota jak to górale powiadają :)
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie
I kolejny element, którego konstrukcja wycinankowa nie spodobała mi się: wciągarka.
B_milek dzięki za rysunki jeszcze raz!!!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Mam pytanie, jakiej farbki lub czegoś innego używasz do tworzenia śladów rdzy ??
Piękna robota.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

B_milek do wykonania śladów rdzy używam pigmentów na sucho lub mieszanych z wodą, BCG, białym spirytusem lub wzmacnianych fixerem MIG-a. Jak widzisz, zrobiłem trochę inne mocowania zbiorników niż te z rysunków, ale takie też były stosowane.

No i kolejny mały kroczek. Tym razem zbiorniki na paliwo. Zbiorniki wzbogaciłem o usztywniające konstrukcję przetłoczenia. Zmieniłem konstrukcję belek podtrzymujących oraz dodałem imitację pokrywy pompy paliwa i innych drobiazgów. Udało się też zrobić trochę lepszy niż w wycinance korek wlewowy. Zbiorniki zostały pomalowane farbą MM 1711E, która moim zdaniem odpowiada "polskiemu khaki". Niestety farba jest rzadko dostępna. Udało mi się kupić tylko buteleczkę. Mam nadzieję, że starczy. Zbiorniki zostaną trochę podniszczone i przybrudzone, ale to w następnej kolejności. Niektórych elementów nie udało się wykonać ze względu na rozmiar (nakrętki). Na zdjęciach zobaczyłem małego babola, który trzeba będzie poprawić.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Piękna robota.... jak ja się cieszę że mam to już za sobą :D
Zastanawia mnie jedno... te kołki wystające..będziesz robił dziury w ramie aby je zamocować ??? czy będzie to dystans od ramy ??
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Dystans od ramy, bo tak widziałem na zdjęciach. Nie bardzo wiem dlaczego zastosowano te tulejki (kołki) dystansowe. Czemu to miało służyć? Ale w radzieckiej/rosyjskiej technice jest wiele więcej zagadek.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
ODPOWIEDZ