[R] Pt47 -- Projekt własny -- czas na parę

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Chyba już wiem o co Ci chodzi, tą różnicę wielkości gniazda czopa przy projektowaniu kół świadomie pominąłem, ponieważ po założeniu wiązara ta część koła jest całkowicie zakryta i wtedy nie widać tej różnicy.

Obrazek

Ot, takie małe wygodnictwo z mojej strony, bez wpływu na końcowy wygląd modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

W pierwszym linku zestaw napędowy, w drugim dowiązany. Są różnice.
http://plany.zonk.pl/Pt47/album05/pg.003.png
http://plany.zonk.pl/Pt47/album05/pg.005.png
Są różnice, ale jak pisał Precyzyjny, jak zamontujesz wiązary, korbowód, przeciw korby, to nie będzie tego widać.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

I to uspokoiło mojego ducha.... mam złe koła, ale czy kiedyś takowe mogły być .... ???? czy to po protu taka gafa wydawcy...oto jest pytanie, Przeglądając pracę Roberta_B spostrzegłem że on ma koła prawidłowe, a ja nie, i powstaje pytanie gdzie kolega kupował swoje?? Dziękuję Panowie za wyrozumiałość, okazaną cierpliwość oraz pomoc, nie pozostaje mi nic jak porzucić tamte koła i zakupić poprawne.
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Precyzyjny pisze:A Ty na pewno robisz koła do Pt47 ?
Czyli wyszło na moje :)
Dlatego zawsze sam projektuję koła do swoich modeli.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

b_milek pisze:I to uspokoiło mojego ducha.... mam złe koła, ale czy kiedyś takowe mogły być .... ???? czy to po protu taka gafa wydawcy...oto jest pytanie, Przeglądając pracę Roberta_B spostrzegłem że on ma koła prawidłowe, a ja nie, i powstaje pytanie gdzie kolega kupował swoje?? Dziękuję Panowie za wyrozumiałość, okazaną cierpliwość oraz pomoc, nie pozostaje mi nic jak porzucić tamte koła i zakupić poprawne.
Kolego ja miałem o tyle skomplikowaną sytuację, że w zamówionym przeze mnie zestawie kół, brakowało kilku elementów kół napędowych. Niestety sprzedawca nie reagował na moje @ w sprawie brakujących elementów.
Zmuszony byłem zamówić koła w draf model. Dlatego Moja Pt47 ma inne koła napędowe.
Na tym forum jest kolega, który narysował mi koła do Ol49. Potem na podstawie tych rysunków powstały koła wycinane laserem.
Koła powstały na podstawie dokumentacji, więc zachowują praktycznie wszystkie wymiary prawdziwych kół.
Projekt był tak zaawansowany, że poszczególne elementy kół były wycinane w różnej grubości kartonie, żeby ostatecznie miały właściwe wymiary, ba....uwzględniliśmy nawet grubość kleju.
;-)
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Panowie czy wyrównywacz ciśnienia na tłokach jest taki sam jak w Ol49?? czy one są takie same lub podobne w innych lokomotywach. Takie pytanie laika :)
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Wyrównywacz ciśnienia w Pt47
http://plany.zonk.pl/Pt47/album07/pg.057.png
I w Ol49
http://plany.zonk.pl/Ol49/album04/pg.060.png
Nie chce mi się sprawdzać wymiarów, ale są chyba identyczne, jeżeli nie, to bardzo podobne. Również w Ty45 wygląda podobnie to urządzenie.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek72
Posty: 81
Rejestracja: ndz lut 15 2009, 12:04
Lokalizacja: Solec Kujawski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maniek72 »

Tabliczka rysunkowa przedstawia tak.
Obrazek
pozdrawiam Mariusz

Modele ukończone.
Pm3 Invicta Cysterna 401R Betoniarka150L
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Panowie pytanko. O ile od siebie różnią sie cylindry parowe lokomotyw Pt47 i Ol49. Dokładniej chodzi mi o konstrukcję od od strony ostoi. Czy rozwiązania są podobne? Rozrysowuję sobie od nowa całe cylindry oraz rury wychodzące z dymnicy. Problemem jest, że tak ujmę, tyna strona cylindrów, jak idą rury wiem, ale jak się łączą w samym cylindrze? Na stronce z rysunkami, w dziale Pt47 brakuje rzutu ogólnego, natomiast w Ol49 takowy istnieje, i z tego da się już stworzyć plątaninę tych rur. Dlatego pytam czy konstrukcja tych dwóch silników była różna, czy zbliżona, mam zamiar wykonać jeden silnik dokładnie z uwidocznieniem wszystkich rurek, a drugi zamknięty. Jak nie znajdę odpowiedzi to niestety nie powstanie tak jak sobie to założyłem.
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Może to coś pomoże. Chociaż za bardzo nie wiem, o jakie rurki Tobie chodzi.
http://plany.zonk.pl/Pt47/album03/pg.004.png
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
ODPOWIEDZ