GRAC: STAR 28/29 ciężarówka - moje zmagania [KONIEC]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

stanisław.z
Posty: 143
Rejestracja: pt kwie 09 2010, 17:44
Lokalizacja: Biłgoraj
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stanisław.z »

Jeśli fotki przepuścisz przez program "LINKER" napisany przez SYZYFA -
to na forum same fotki będą ,bez całej strony "fotosik" tid
Oglądanie Twoich dokonań będzie jeszcze przyjemniejsze.

Czekam na cd...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Dobra robota ;-) Mam jednak malutkie pytanko: dlaczego dach z przodu przybrał nieco dziwne kształt?
http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/154704/
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Więc, przyznając się bez bicia "kierowniku" do ukształtowania dachu podchodziłem kilka razy i za każdym kończyło się fiaskiem. Więc ostatecznie został taki jaki jest, bardzo mijając się z oryginałem :( ale za to, może przy następnym modelu będzie prościej z dachem :) Dodam jeszcze tylko tyle, że za wszelką cenę chciałem zachować "rynienki" przy dachu i to też po części mnie zgubiło, dając efekt pionowego zagięcia, a nie delikatnego spadu tak jak w oryginale.

Obecnie trwają pracę nad podstawą tylnej skrzyni...
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Był zajączek, były święta... zajączek przyniósł sprężarkę do aerografu :lol: i trochę wolnego czasu na wypróbowanie :)

Niektóre elementy udało się wykonać wcześniej, inne nie, ale ogólnie coś się ruszyło. Prace nadal trwają nad skrzynią ładunkową:

ObrazekObrazekObrazek

Wreszcie wymarzona próba nowego nabytku i... lakiernik zapomniał o zakupie lakieru. Widać efekty.

ObrazekObrazek

Nowy nabytek to kompresor AS-186
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

Świat się robi coraz bardziej tolerancyjny, więc może nie będzie tak źle... :)

coś końca nie widać z tą skrzynią ładunkową.

Obrazek

Przechodzimy do sedna, po wieloletnim używaniu pojazdu...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

A może on wyglądać inaczej, czekam na podpowiedzi i sugestie. :D
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć GRAC.
Ładne i szczegółowe podwozie. Chciałeś sugestii? Oto moje.
1. Całość jest nawet fajnie upylona, a nawet zapiaszczona, ale oglądając zdjęcia odnoszę wrażenie, że wszystko jest jednolite kolorystycznie, ciut płaskie. A przecież elementy podwozia są różnie malowane, inaczej się brudzą (rama, resory, opony...) Możliwe, że są tam różne odcienie ale na ostatniej serii zdjęć tego nie widzę. Sugestia -> może pomyśleć nad podkolorowaniem bezbarwnym lakierem zabarwionym lekko odpowiednim odcieniem wybranych elementów. Chodzi tutaj o uzyskanie nie farbki kryjącej, ale transparentnej.
2. Podwozie jest matowe, całe. Ale są w prawdziwym podwoziu miejsca tłuste, nasmarowane jak elementy ruchome wału korbowego, skrzyni biegów, zawiasy resorów itd. Sugestia -> może maznąć lekko te miejsca czarną farbką lub jakimś miksem farb udającym smarowidło (delikatnie), a następnie te same miejsca błyszczącym lakierem bezbarwnym. Uzyskasz zróżnicowanie odbicia światła i iluzję tłustych/smarowanych/mokrych części. Będzie bardziej "trójwymiarowo". Może być nawet sam lakier błyszczący - kolory i tak "pogłębią" się w tym miejscu.

To na tyle sugestii :D Fajny ten Twój truck.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Ja trochę inaczej widzę tłuste miejsca. Nie jako błyszczące, ale jako jeszcze bardziej czarne – tam, gdzie brązowy piach zmieszał się z czarnym olejem. Olej niechętnie schnie, a to, co jest mokre, jest też ciemniejsze.
GRAC
Posty: 32
Rejestracja: pn lis 28 2011, 22:26
Lokalizacja: Opatów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GRAC »

W końcu trochę wolnego czasu, praca nad budową garażu w skali 1:1 pochłania więcej czasu i sił, ale skupmy się nad tym co ważne :) . Prawdę mówiąc prace nad modelem w wolnych chwilach się posuwały... dwa kroki w tył jeden do przodu :) .

Jeśli chodzi o brudzenie to masz rację "jacob", trochę to "płaskie", po lakierowaniu wygląda lepiej ale to jeszcze nie to. Starałem się wyróżnić elementy nasmarowane np. kardany, ale z efektów nie jestem do końca zadowolony :( . Prawdę mówiąc zrobić realistyczne brudne, zaolejone miejsca jest ciężko, przynajmniej dla mnie jak na razie. Macie dużo racji co do głębi barwy zaolejonego miejsca jak i jego połysku.
Ostatnie osiągnięcia :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jak i wciąż będąca w budowie skrzynia ładunkowa, czeka właściwie już oklejona na malowanie. Kilka udziwnień :) .

Obrazek

A to na koniec...

ObrazekObrazek

PS. brak pomysłu, koncepcji na wykonanie rur doprowadzających powietrze z filtra, jakieś pomysły?
"Jeżeli za­bałaga­nione biur­ko jest oz­naką za­bałaga­nione­go umysłu, oz­naką cze­go jest pus­te biurko?"

Albert Einstein
Awatar użytkownika
pporek8
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 29 2014, 13:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pporek8 »

Świetnie wykonany bak. Ten efekt zabrudzeń od oleju itp. naprawdę Ci wyszedł. Może pokusisz się jeszcze dodatkowo o jakieś imitacje plam paliwa?? Całość wygląda niesamowicie plastycznie w swojej kartonowej naturze. Pozdrawiam
_____________________________
W toku: RMS TITANIC - FLY MODEL, ORP GEN. K. PUŁASKI - GPM
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

GRAC
są takie rurki-oploty przewodów od słuchawek może się nadadzą
Obrazek Obrazek Obrazek

PS. Poza tym kawał pięknego modela się kroi
ODPOWIEDZ