PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
zimek98
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 08 2014, 10:39

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zimek98 »

Witam!
Tomku, a czy mógłbyś podać rozmiary jakie mają być nowego logo, bo chyba nie mogę tego odnaleźć ?
Pzdr z WOT.
_Vitek_
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 02 2013, 23:29

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Vitek_ »

Witam wszystkich.

Dla fanów bardziej prostych i klarownych form - inna propozycja:

Obrazek

Temat loga był przerabiany w innym wątku ale pozostaje otwarte pytanie: ma być proste logo czy bardziej rozbudowana, kolorowa grafika w stylu obecnej na potrzeby forum? Może coś pośredniego?
Wydaje mi się, że obecna grafika nie nadaje się np. do pomniejszenia i nadruku na koszulkę, plakietkę itp. Zniknie czytelność znaku i rozpoznają go tylko zainteresowani.
Pisząc to nie krytykuję obecnej formy graficznej, ani nie staram się zwrócić uwagę na moją "tfurczość" jako najlepszą. Ot wolne przemyślenia jak i pozostałych uczestników.

Moje propozycje zostały przygotowane w rozmiarze paska, na którym znajduje się obecna grafika czyli wysokość 146 px. Gradient kolorów także pozwoliłem sobie zdjąć z paska. Pliki są przygotowane jako grafika wektorowa co daje swobodną możliwość skalowania, zmiany kolorów itp.
np. koszulka forumowa niebieska, biały nadruk itp.

Klej i nożyczki mi osobiście kojarzą się z forum modelarstwa kartonowego. Nożyczki wycinają kształty, które są klejone. Wiem, że nożyk jest nieodzownym i ważniejszym elementem pracy modelarza, ale co jest bardziej rozpoznawalne dla osoby postronnej? Nożyk czyli skalpel czyli...
Z nożykiem wygląda tak:

Obrazek

Czy jest bardziej czytelnie?

Oczywiście nie uważam, że moje pomysły idealnie oddają ducha modelarstwa kartonowego i tego forum. Ot mi się tak kojarzy...
Najważniejsza ocena Koleżanek i Kolegów z forum - co się Wam kojarzy.

Pozdrawiam Zainteresowanych

Witek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ciekawy pomysł. Ale skoro najpierw się wycina a potem klei to nożyczki powinny być chyba z lewej strony ;-)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Witek S. pisze:Hmmmmm.... Na kilku kompach próbowałem, w różnych miejscach... I zamula...
U mnie nic nie zamula.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Ani u mnie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
_Vitek_
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 02 2013, 23:29

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Vitek_ »

@Tempest
Nożyczki były z lewej strony jak zaczynały ciąć. Cięły, cięły i są na prawej. Tera ino trza skleić ;-)

Co do wątku o jucznych zwierzętach, u mnie nie muli...
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Poddaję się :)
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

_Vitek_ pisze:Temat loga był przerabiany w innym wątku ale pozostaje otwarte pytanie: ma być proste logo czy bardziej rozbudowana, kolorowa grafika w stylu obecnej na potrzeby forum? Może coś pośredniego?
Proste ma byc, latwe do zapamietania i kojarzyc sie dokladnie z tym, a nie jakimkolwiek innym Forum. Takie jest zadanie kazdego Logo.

_Vitek_ pisze:Klej i nożyczki mi osobiście kojarzą się z forum modelarstwa kartonowego. Nożyczki wycinają kształty, które są klejone. Wiem, że nożyk jest nieodzownym i ważniejszym elementem pracy modelarza, ale co jest bardziej rozpoznawalne dla osoby postronnej? Nożyk czyli skalpel czyli...
Witku, nietrudno zauwazyc, ze podchodzisz do tematu z perspektywy modelarza. Natomiast osobie postronnej nozyczki rownie dobrze kojarzyc sie moga z zakladem krawieckim, nozyk ze skaleczonym paluchem lub sala operacyjna, natomiast wyciekajaca z butelki kropelka z nieszczelna oliwiarka badz nawet czyms bardziej obskurnym... A wniosek stad taki, ze nie wystarczy umiescic obok siebie kilka mniej lub bardziej przypadkowych rysuneczkow, by uzyskac Symbol w niepowtarzalny sposob identyfikujacy Kartonwork, a nie jakies tam forum krawiecko-chirurgiczno-mechaniczne.

Jak dlugo nie jestesmy w stanie wymyslec jedynego w swoim rodzaju i wlasciwego jedynie dla Kartonworku symbolu rysunkowego, pozostalbym jedynie przy nazwie Forum, bez zbednych kombinacji. A tutaj nadal najbardziej przekonuje mnie zamieszczona w innym watku propozycja, ktora pozwolilem sobie jedynie wyzej przytoczyc.

Ale warto jeszcze poczekac, byc moze odezwie sie tutaj jakis zawodowy grafik i bedzie tak dobry, by zaproponowac nam cos bardziej sensownego. Uwazam bowiem, ze akurat Kartonwork prezentuje prace na najwyzszym poziomie modelarskim i juz chocby z tego wzgledu zasluguje na Logo o odpowiedniej estetyce, a nie mniej lub bardziej przypadkowa amatorszczyzne.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Myślę, że którekolwiek logo z powyższych da radę, kwestia gustu i tak każdy ma inny. Jeśli nożyczki, klej czy inne akcesoria budza wątpliwości to można po prostu pod nazwą zrobić małą czcionką "Forum modelarskie" i tyle, chyba wtedy każdy gość załapie gdzie jest. Myślę, że sporo do myślenia daje też zdjęcie tygodnia, które zawsze jest na wejściu i raczej nie przedstawia pacjenta na stole operacyjnym. Ponadto są inne elementy o tym świadczące np. "Jeśli zgadzasz się z poglądem, że modelarstwo jest Sztuką to trafiłeś we właściwe miejsce.
Jeżeli natomiast nie miałeś dotychczas okazji posmakować tego hobby to uważaj, bo kiedy raz spróbujesz to już się nigdy od niego nie uwolnisz. Wielu tego doświadczyło.".
Obrazek
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Owszem, ale w wypadku Logo sprawa nie ogranicza sie do samego umozliwienia zalapania, ze chodzi o jakies tam (a wiec blizej nie okreslone) Forum modelarskie. Logo powinno samo w sobie od razu uzmyslawiac, ze chodzi wlasnie o Kartonwork i pozwalac na latwe zapamietanie, a takze jak najdluzsze zachowanie w pamieci tej zaleznosci. Rysunki nozyczek lub nozyka tego nie zapewniaja. Dlatego ja z forum Kartonwork bardziej identyfikuje juz chocby swoiste zestawienie liter KW, dlatego tak przemawia do mnie wczesniej przytoczony przyklad.

Wystarczy spojrzec na logo Coca-Cola - kazde dziecko wie, co sie za nim kryje. Natomiast widok nozyczek kojarzy sie raczej z zakladem krawieckim. No, moze niektorym ludziam z zakladem fryzjerskim.

To nie ma byc krytyka innych propozycji, ale inaczej nie bardzo potrafie wyjasnic, co dokladnie mam na mysli.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ