HMS "GRANADO" - Shipyard - relacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tymoty
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08 2004, 19:51
Lokalizacja: Szamotuły k. Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tymoty »

Dzięki serdeczne, ale nie wiem czym sobie na takie pochwały zasłużyłem ( dobrze, że nie widzicie tego na żywo :D )

Aby odświeżyć temat, przedstawiam fotki z następnego etapu budowy : burty obklejone już całkowicie, tak jak wewnętrzne nadburcie. Teraz przyszedł czas na wyposażenie kadłuba w furty, okienka itd.

I tutaj wielka prośba o pomoc. :pomoc:

Na dolnym zdjęciu widać płaskorzeźby, które będą na rufie, ale takie płaskie niezbyt elegancko wyglądają . Czy znacie może jakieś sposoby na to aby wyglądały one bardziej 3d ( zaznaczam że są one trochę małe ) ? Ojciec zasugerował mi abym wygniótł je od drugiej strony ( tak jak robi się niekiedy ryflowanie śrubokrętem ) i pomalował. Co wy na to ?
Pożeglowałem sobie trochę i - LUDZIE, JA CHCĘ NA MORZE
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Można skorzystać z modeliny i zabawić się w rzeźbiarza albo zeskanować i wydrukować kilka kopii a potem wycinać fragmenty i naklejać jeden na drugi uzyskując w ten sposób wrażenie przestrzenności.
Zeppelin
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 15 2003, 21:39
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zeppelin »

Można też wykonać lustro rufy poprzez nałożenie, a właściwie wymalowanie tego elementu artstycznymi farbami akrylowymi, sposób jest przetestowany przezemnie na modelu Victorego, pamietać tylko0 trzeba o wcześniejszym zabezpieczeniu farbą lub lakierem podłoża na którym będziesz malował.
Awatar użytkownika
Tymoty
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08 2004, 19:51
Lokalizacja: Szamotuły k. Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tymoty »

Następny krok to "dzióbek", a dokładniej dziobnica, lub nieco współcześniej - kosz dziobowy . ( tym niebieskim pasem się nie przejmujcie, będzie pomalowany ) . Galion narazie sobie daruje, ale przyjdzie czas i na niego :D

Zeppelin a można coś więcej o tym zabezpieczaniu powierzchni lakierem i jakich to akryli użyłeś u siebie ( oj tam to dopiero jest co robić )
Pożeglowałem sobie trochę i - LUDZIE, JA CHCĘ NA MORZE
Ewa
Posty: 113
Rejestracja: pn lut 09 2004, 20:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa »

Cudeńko jestem w szoku
Chyba Ci będę deptała po piętach bo "Granado" też posiadam tylko ,że u mnie nie będą takie efekty !!! i nie w takim tempie !!!
Awatar użytkownika
Roinok
Posty: 221
Rejestracja: pn gru 08 2003, 18:27
Lokalizacja: Nowogard

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roinok »

I ja jestem pod wrażeniem.
Brawo,trzymaj tak dalej.
www.roinok.vip.interia.pl
powrót do żagli
Awatar użytkownika
Tymoty
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08 2004, 19:51
Lokalizacja: Szamotuły k. Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tymoty »

I zaczęło się ozdabianie "stateczku". Narazie przybyła galeryjka na burcie i dwie małe płaskożeźby.Zostały zrobione z papieru na który naniosłem kilka warstw wikolu, gdzie niegdzie ponacinałem i pomalowałem złotym Humbrolem. Efekt - no ... może być ( troszeczkę te kolumienki nie wyszły, ale następne będą lepsze - mam nadzieję :D )

I jeszcze małe odejście od tematu. Kilka dni temu przyszedł do mnie list z przekazem na następny model z Shipyardu . W nr. 17 ukażą się dwa modele : "Berbice" - klasyczny kliper baltimorski z 1780 - amerykański szkuner korsarski , oraz Jacht szwedzki - opracowany na podstawie orginalnych rysunków Fredericka Chapmana - II poł. XVIII wieku. Cena 49.00 zł
Natomiast z numerem 18 troszeczkę mnie :twisted: - też dwa modele - szalupa z Bounty oraz .... Kecz moździeżowy "Granado"
Pożeglowałem sobie trochę i - LUDZIE, JA CHCĘ NA MORZE
Ewa
Posty: 113
Rejestracja: pn lut 09 2004, 20:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa »

O kurczę !!! :boje:
brak mi słów, zwłaszcza,że doskonale wiem w jakiej to skali!!!
Z zazdrości aż :komp:
Mateo Coonte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateo Coonte »

Świetnie kawał dobrej roboty, czekam(y) na nowe zdjęcia z budowy i życze powodzenia :lol:

Mateo Coonte
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Timoty, świetny model :spoko:

Jedno pytanko odnośnie galeryjki. Czy w oknach masz jakąś siateczkę?

Czekam na dalsze fotki.
ODPOWIEDZ