METEOR

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Meteor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Witam wszystkich
Dawno mnie nie było, ale do dziś doginałem na chwałę prezesa.
Od dziś do niedzielnej nocy poumilamy sobi życie. Zastanawie mnie że :( temat spadł na sam dół :( i nikt nie wyśmiał tego sklejkowego rżnięcia :shock: dziwne :?: :!: Panowie czy WAS też tu nie było :?:

:lol: :lol: :lol: Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Hi JareK
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

miast narzekać czekamy na więcej !
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Włanie stawiaja obiadek na stół i szpachlówka na Meteora musi "ostygnąć" fotki wieczorem

Hi JareK
Ostatnio zmieniony sob lis 20 2004, 21:07 przez JareK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Meteor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Cześć

ten biały glut w mej dłoni to ta wcześniejsza piana odkopana i wyszlifowama teraz po zakompozytowaniu i dwuch warstwach szpachlu.


Ze skorupą kompozytową się slimaczy bo kadłub meteorkowy ma bardzo trudną btyłę i w tej pijance posiałem gdzieś symetrię kadłuba. Na dodatk stępka pod kadłubem sporo komplikuje z formą.

Hi JareK
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Meteor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Panowie Katasztrofa

Niestety pomimo stoczonej ogromnej bitwy z kadłubem i formą do meteora poległem. Nigdy nie wykonywałem tak małego kadłuba w kompozytowej technologi może to, a i bardzo trudna bryła kadłuba. Napotkałem takie trudności z które przy większych modelach są nie zauważalne.
Ten kałub, który jest na wcześniejszych fotkach będę kleił dalej. Dziś był ogrom szlifowania i aparatu nie wziołem z sobą, ale jutro to nadrobię.

Hi JareK
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

JareK szanowny imienniku mam pytanko, co to za specyfik w tej puszcze z prawej strony?? Tą z lewej poznaje bo robiłem z niej spojler do auta :D
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Z tego co wiem to reperaturka z mata szklana.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Zywicielka?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Witam

Tak w tej puszce po prawej to "zestaw naprawczy... ". Żywica poliestrowa w zakręcanejo puszce, z za mały kawałkiem maty jak na tą ilość żywicy, tuba z utwardzaczem i pojemnik, a żeby to rozbałtać; brak bełtaczki. Na takim zestawie w stosunku do sklepu modelarskiego można zaoszczędzić 5 zetasi. Sprawa się rypie przy kadłubach do latających musi być epoksyd. Chyba że mamy tkaniną węglową.

Hi JareK
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Meteor

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Taaak a teraz cosik o mojej walce z kadłubem Meteora. Po wyrwaniu tego co odzwierciedla kadłub z poiankowego uścisku. Zabeałem się do oszlifowania. Pokryem piankę gipspwym szpachlen bo pory w piance były giganytczne. To z oszczędności. Następnie było "pieczenie" w kuchence w tęperaturze 50 stopni C przez 30 minut. Po wyjęcu i próbie zwichriwanie w zdłuż osi kaduba natychmiast pojawiły się odpryski ruwiutko na wszystkich wręgach. I TU PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH POTENCJALNYCH " POANKARZY". JESLI WYKONUJECIE WYPEŁNIENIE PIANKOWE W KADŁUDACH MUSI BYĆ DODATKOEW PSZYCIE np z maty szklanej. Ta nie miła niespodzianka spotkałe naszego kolegą. http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... art=60Moja rada napisana dla niego jest po niżej. Oczywiścir można zastosować tkaninę czy natę szklaną ale to zwiększy wymiary naszego kadłuba a w dwu setce ma to już znaczenie. No ale wracam do siebie. Przy braku linji teotrtycznych kadłuba sporo ptoblemów napotkałem a żeby jako tako oddać kształy kadłuba. Sporo pomogły mi fotki, które otrzymałem od Okonka. No i to na obecną chwilę wszystko.

Hi JareK
Ostatnio zmieniony ndz lis 21 2004, 20:28 przez JareK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

zapomniałem uraczyć was fotkami :oops:

Hi JareK
ODPOWIEDZ