Jak drukować modele i na czym- dyskusja fanatyków*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
bastyan
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 13 2003, 19:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastyan »

Marcintosh pisze:To nie byla jedyna porazka. Ale probowali, starali sie chlopaki przynajmniej. Nie chodzi z reszta o to, aby licytowac niewypaly.
No dokladnie :)
BTW... jakis czas temu czytalem jakis watek dotyczacy chyba projektowania, gdzie zmieszales z blotem CorelDraw i pozwol, ze napomkne w tym watku swoje zdanie...
Corel pod maka jest rzeczywiscie jedna, wielka porazka... pracowalem od poczatku pod AI od wersji bodajze 5.5 (jeszcze na dyskietkach instalacja byla ;) ) plulem na Corela ile sie dalo.... jednak po czasie bylem zmuszony (zmiana firmy) przezucic sie na Corel'a i.... po trudnych poczatkach skonfigurowalem go "pod siebie" (skroty z AI gdyz sa baaaardzo wygodne) i... po czasie wyszlo, ze to bardzo przyjemny program - praktycznie wszystko mam pod reka (glownie drugi klawisz myszy i skroty z klawiatury)... obecnie o wiele wydajniej (chodziasz mam tez AI) pracuje glownie w Corelu na PC...
Jedno pytanie mam do ciebie co do AI - moze znasz jakis sposob (bo do dzisiaj tego nie rozpracowalem). Mam np. logo o wymiarze np. 9 cm szerokosci - jak je przeskalowac jednym ruchem (wpisujac jedynie szerokosc) na np. 4 cm?
Sebastian
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

uzywajac palety Transform
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jeta pisze:Może byś się jednak pokusił o napisanie czegoś strawnego na temat konfiguracji sprzętu. Jak to poustawiać, by to co się posiada współpracowało ze sobą w sposób optymalny?
Pytasz mnie o cos o czym nie mam zielonego pojecia. Poniewaz jestem leniwy, to poszedlem na latwizne i innym sugeruje to samo, jezeli chca sie bawic w grafike a nie w Adama Slodowego. Natomiast jezeli ktos chce sobie pogrzebac w sprzecie, pograc w gry lub wysuszyc sobie gacie nad procesorem, to pecet jest tu niezastapiony.
O tym wlasnie cale moje pisanie bylo.
Awatar użytkownika
bastyan
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 13 2003, 19:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastyan »

Marcintosh pisze:uzywajac palety Transform
ok... pokaz mi jak to zrobic w Illustratorze 9 (na screenie widze "klamerke" wiec to nie moze byc zadna z w/w wersji.
Sebastian
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Musialem wykopac v9 na pececie (na szczescie mam). Odpowiedz brzmi: nie wiem! Jedyne na co wpadlem to skalowanie przez przeciaganie z shiftem i gapienie sie w te numerki w palecie Info.
Turgon
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 07 2005, 11:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turgon »

A ja polecam najłatwiejszy sposób.
Jest to sposób stosowany w Winie Xp.
Włączamy pliczek graficzny.
Otwiera się przeglądarka. Wciskamy "CTRL+P". Teraz kreator. Nie będę opisywać bo to łatwizna.

Pzdr.
Łukasz
In progres :
darmowy - M1 Abrams oraz Porsche 911 Carrera
ODPOWIEDZ