[RELACJA] Caudrone G- III

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Fajny samolocik powstaje ...
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

i jeszcze fotki jak wykonać kółka przy pomocy podobnego szablonu,( to jeszcze nie moje wykonanie, mam nadzieję pokazać Wam już niedługo moje ), może komuś się przyda bo technika dosc ciekawa i stosunkowo prosta.
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

hej

jak dlamnie bommmmmmmmmmmmmmmmba, zastanawiam sie jak Ty to wszystko sklejisz do kupy?? bo to takie delikatne jak mozesz to opisz sam montaz tego wszystkiego :D

Pozdrawiam RObert :cool:
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

a właśnie, pisałem że będą problemy ze składaniem tego wszystkiego, cóz nie jest tak źle. Pierwsza sprawa to zrobienie szablonu. ponaklejałem kserówki planów na plastik i powycinałem tak by powstał przestrzenny układ w który można powtykać ramę i płaty. wszysko trzyma sie razem i nie pozwala popełnić błędów w klejeniu. Tylko nie mam pewności czy po wyjęciu z tego szablonu samolocik pozostanie w tym samym kształcie :lol: mam nadzieję że tak .
prace posuwają się pomału, zastrzały przyklejone do dolnego płata i włąśnie zaczynam wklejać "olinowanie". będą to kawałki cienkiego drutu. wklejam je teraz , gdyż po przyklejeniu górnego płata będzie trudniej.
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

hej

to ja czekam na dalszą relacje z tej budowy i ztego co napisałeś wynika ze nie jest to takie proste i zycze Tobie udanego finału tej budowy
ah zapomniał bym, piekne te kółko i te szprychy :lol:

Pozdrawiam RObert :cool:
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Hallo Sacrebleu zagladasz tu jeszcze ??? nie zapomniales o Nas ??? napisz cos chociarz, jak idzie??? czy gdzie prace stanely ???
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

troszeczkę było trudności i problemów zdrowotnych ale teraz znów wracam do prac nad Caudronem. Do wymiany idzie olinowanie, które mi sie nie podoba. Właśnie siedzę i dłubię korzystając z wolnego dnia od pracy. Jednocześnie robi sie takie maleństwo w 1:400 orp Mazur, jeszcze nie dłubałem w tej skali :) dzięki za zainteresowanie.
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
VEGETATHEPUPPET
Posty: 99
Rejestracja: pn cze 06 2005, 17:43
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VEGETATHEPUPPET »

no to bardzo ciekawy model sie zapowiada...
Życze powodzenia...

Pozdrawiam
Budowa - Skończona
SPITFIRE mk.Vb Zapraszam
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

no dobra ..... małymi kroczkami do przodu, przerwa spowodowana była niechęcią wykonania olinowania, które to ilością jaka splatała płaty i resztę tej " pokraki" przerażała mnie i jakoś nie mogłem znaleźć na nie sposobu. Ale dziś przyszło olśnienie. Po krótkiej walce z rajstopami małżonki, których nylonowe nitki skręcały się i wiły jak oszalałe, nie pozwalając się przewlekać, doszedłem do wniosku iż muszę coś z tym zrobić. Wyrwałem kawałek takiej nitki, najdłuższy jaki mi się udało wyciągnąć przykleiłem z jednej strony do śrubokręta, a z drugiej do drewnianej wykałaczki. naciągnąłem całość delikatnie, wieszając luźno wykałaczkę. Następnie wysmarowałem tą linkę Sidoluksem. Smarowałem paluchami, przeciągając kilka razy po całej długości. Pietnaście minut później, miałem gotową, cieniutką linkę, wspaniałą nie tylko do tego modelu, myśle że przy jej pomocy można zrobić relingi nawet w skali 1:1000, anteny i inne tego typu drobne elementy. Dziś już koniec klejenia.... mam nadzieję że teraz prace będą posuwały się znacznie sybciej i będe mógł Wam pokazać efekty moich zmagań z tym samolocikiem na fotkach.
pozdrawiam Sac
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

no i tragedia sie stała ..... :cry: podczas sesji foto, w wyniku silnego podmuchu wiatru, model spadłbył i troche się połamał..... właśnie siadam do naprawy..... dobre w tym to że może jutro, wrzucę kilka fotek.
pozdrawiam Sac
Robi się : Zenit HMV 1:250
ODPOWIEDZ