Ferrari 360 Modena YELLOW !!! - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Galwani pisze:... co do modelu: na desce rozdzielczej porobily sie jakeis takie grudki...
No cóż. Są to moje początki z farbą, wiem, że nie będzie to rewelacja, ale na razie używam materiałów na jakie mnie było stać i staram się jak mogę. Ważne, że sprawia mi to przyjemność i mogę troche poeksperymentować. Mam jednak nadzieję, ze końcowy efekt będzie cool. Pozdrawiam i dzięki.
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:06 przez joseph77, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Szkoda, że jednak nie pokusiłeś się o malowanie aerografem. Trochę kosztuje, ale warto, nie kup jednego modelu, a kup aerograf z dyszą 0,2 mm. Szkoda malować pędzelkiem deski rozdzielcze. Mogłeś też spróbować pomalować 2-3 warstwami rozrzedzonej farby, osobiście uważam, że w mniejszym stopniu zaciera to szczegóły.

Co do tapicerki, skoro podoba Ci się szarość, to niech i tak będzie, ale tak przy okazji, jaką tapicerkę miewają oryginalne, żółte Modeny?



gulus też mający żółty samochód, ale nie z tej półki
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

gulus pisze:Szkoda, że jednak nie pokusiłeś się o malowanie aerografem...
Rzeczywiscie aerograf by sie przydał, ale na razie musze kontynuować tym, co mam. Ale nie wiesz nawet ile mnie kosztuje cierpliwości nakładanie farby pędzelkiem. Rekami nie może trząść. :)
Apropo tapicerki, to modeny żółte mają najczęściej kremową, czerwone też a srebrne oraz modele sportowe: szarą.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Wierz mi, że z aerografem w ręku będzie jeszcze gorzej, ale efekt, udany, jest niepowtarzalny.

Co do tapicerki - czyli robisz model, który ma cieszyć Twoje oko, a nie być miniaturką oryginalnie jeżdżącego pojazdu? I nie jest to zarzut z mojej strony.

gulus
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

gulus pisze:Wierz mi, że... Co do tapicerki - czyli robisz model ...
Cała sytuacja wygląda tak, że do budowy modelu wykorzystuję tylko te narzędzia i farby, które sposiadam, a że szarości mi odpowiadają, dlatego robię szarą. Podejrzewam, że wielu nie podjęłoby się sklejania takiego modelu z moim warsztatem :)
Nie uważam, żebyś mi coś zarzucał, wręcz przeciwnie, jestem wdzięczny za pomoc i wskazówki. Prawdę mówiąc, do tego modelu chyba najbardziej się przykładam. Wcześniejsze nie były prawie malowane, tylko tam, gdzie było to niezbędne dla wizualnego efektu.
Można powiedzieć, że nie jestem "rasowym" modelarzem, a ta przygoda z modelami, to spełnienie marzeń z dzieciństwa, kiedy trudno było o takie rzeczy i nie stać mnie było. W każdym razie cieszy mnie, że mogę teraz trochę posklejać i dzięki temu mieć własne Ferrari :)

Pozdrawiam. :cool:
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

A oto kolejna porcja fotek z budowy. c.d.n...
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:26 przez joseph77, łącznie zmieniany 2 razy.
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

I jeszcze kilka :)
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:25 przez joseph77, łącznie zmieniany 3 razy.
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Trochę dzisiaj ruszyło do przodu . Najlepsze są opony - bardzo mi się podobają. Firma Tamiya to naprawdę pierwsza klasa. Zreszta sami zobaczcie. c.d.n... :cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:15 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
joseph77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joseph77 »

Silnik już prawie cały, dla mnie suuuper.
Jak zauważyliście prezentuję zdjęcia obcinając sporo koloru - praktycznie są czarno białe.
A to dlatego, żeby oddawały bardziej wrażenie rzeczywistości. Na finiszu oczywiście pełny kolor i sporo ciekawych ujęć.
:cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 14:09 przez joseph77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Piękna robota Joseph! A zdjęcia równie dobre. Będę dalej obserwował i trzymał kciuki - relację deczko oczyściłem i przesuwam do odpowiedniego działu pod opiekę fachowców ;-)
ODPOWIEDZ