*[Relacja/Czołg] PzKpfw I ausf.B

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

nie sadzilem ze lekko przyciemne zdjecia zostana odebrane az tak zle. do ukrycia oczywiscie nic nie mam , nastepnym razem zrobie takie zdjecia makro , ze bedzie widac wszystkie babole , a jest ich od groma. nowe zdjecia zrobie pozniej , gdyz 'wreszcie' [dogorywal jakis czas] padl moj komp.
nastepny bedzie samolot , gdyz taka byla umowa [temat tad'a] , ze zaczne relacje przed nowym rokiem. nie wiem czy mi sie to uda , wlasnie z uwagi na padake kompa , ale zobaczymy.
tamto kolo faktycznie jest inne , bo wpadlem na madry pomysl oszlifowania nierownosci dremelem . teraz poprawiam swoje bledy , mam nadzieje ze przy uzyciu szpachli i dobrej woli cos z niego wyjdzie ;).
pozdrawiam
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

witam
jestem na komputrze zastepczym , ale wiekszosc rzeczy przenioslem ze starego. znalazlem troche czasu i cyknalem pare fotek. niestety , narazie postepow w budowie brak , moze dopiero w ferie [u mnie od 13.01] cos porobie.
fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 29 2006, 22:21 przez rout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

czesc
przedstawiam fotki z postepow prac. nie ma co sie rozwodzic - jest sporo bledow , ale czesc na szczescie zostanie zakryta poprzez szyne laczaca wozki lub przez lakier [plamki supergluta] , ktorym zamierzam potraktowac czolg.
aha , wybaczcie mizerna jakosc fotek - dni sa ostatnio [wreszcie] dosc deszczowe , wiec musialem posilkowac sie sztucznym oswietleniem , z ktorym jak widac mam problemy..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tak wyglada czesc ww. pokazanych elementow juz zamontowanych gdzie trzeba. antena nie jest jeszcze przyklejona - planuje zrobic ja w pozycji wyciagnietej.
Obrazek

Obrazek

nastepny update... byc moze juz wkrotce.
Ostatnio zmieniony ndz paź 29 2006, 22:25 przez rout, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

witam
kolejne dni przyniosly kolejne postepy.
dodalem :
-dwie przednie lampy [male] na obu blotnikach -niestety , wskutek przedostania sie kleju szybki 'zaparowaly'.
Obrazek

Obrazek

-lopate wraz z mocowaniem
Obrazek

-zapas gasienic w liczbie 10 ogniw oraz mocowanie [prosty mechanizm , w ktorym dluga sztaba z zawiasem przechodzi na drugim koncu przez metalowa petle - docelowo mial byc tez klin , ale okazal sie zbyt duzy]
Obrazek

-innych narzedzi sztuk dwie [niestety nie wiem co to jest , chociaz jedno z nich prawdopodobnie przypominalo łom]
Obrazek

to tyle , narazie..
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

witam ponownie
dzis nie pokaze wam zbyt wiele , jedynie skrzynke oraz dokonczone mocowanie zapasu ogniw gasienicy , poniewaz to , czym aktualnie sie zajmuje [gasienice] nie nadaja sie jeszcze do pokazania , a jak wiecie sa dosc pracochlonne.
no to lecim:
-klodka blokujaca sztabe przytrzymujaca zapas ogniw gaski:
Obrazek

-wyprostowalem rowniez boczne lampy - teraz sa w miare prostopadle , wczesniej byly pochylone do tylu:
Obrazek
Obrazek

-rzeczona skrzyneczka. jej wymiary to 13x13x6mm [szer. x dlug. x wys.] oraz stosowne zamkniecie:
Obrazek

jak widac powierzchnia skrzyneczki nie jest jednorodna - to moje proby stworzenia czegos podobnego do słojów drewna przy uzyciu wikolu , wyszlo mi raczej cos a'la wzorek z cini minis.. :
Obrazek

oraz cos majacego przypominac zawias:
Obrazek

-a tak cala skrzyneczka komponuje sie z caloscia modelu:
Obrazek

narazie to tyle. troche czasu zejdzie mi z gaskami , musze tez jeszcze dorobic niezaleznie zawieszone przednie kola [po 1 na strone].

P.S dziwi mnie jedna rzecz - tyle osob mnie , nie przebierajac w slowach , popedzalo , a teraz milczą?

Rout. Tez Wujek.
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

kilka dni pozniej i sa kolejne postepy.
tym razem zajalem sie niezaleznie zawieszonymi przednimi kolami . cale to zawieszenie jest naturalnie waloryzowane - w wycinance skladalo sie z tego co pamietam tylko z 1 elementu.

ogolny widok na wszystko , czym sie zajmowalem przez ten tydzien:
Obrazek

2 amortyzatory wraz z mocowaniem , u gory widac tez jeden z wahaczy:
Obrazek

kola:
Obrazek

kolejny element zawieszenia , niestety nie wiem co to jest :
Obrazek

wahacze wraz z gniazdami:
Obrazek

antena [owinalem ja papierem , poniewaz patyk do szaszlykow , z ktorego ja zrobilem , nadawal jej drewniany wyglad]:
Obrazek

cale nowe zawieszenie jest juz zamontowane:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

to narazie na tyle. jak widac na fotach - nie umiem malowac. co jeszcze na tych fotach widac , to to , ze moj aparat ma stanowczo za dobre makro :)

ps. czy ktos tu w ogole zaglada? bo zdaje mi sie , jakobym slyszal..echo jakby..
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Ja tu zaglądam. Lubię tu zaglądać, bo sam kiedyś chciałem zrobić ten model. Nie zabrałem się za niego, więc teraz patrzę jak inni robią to za mnie :chytry: .
To coś, co nie wiesz co to jest, wygląda mi na stabilizatory zawieszenia. Z Twoich fotek wynika, że było to zamontowane na przedniej i tylnej osi kół jezdnych, więc to musi być to- nieodzowny element zawieszenia w hitlerowskich czołgach. Po prostu Niemcy lubili sobie komplikować życie czymś takim.
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Ja również śledzę ten wątek.Nie zapomnij bardzo dobrze usztywnić zawieszenia, ponieważ w mojej jedynce po jakimś czasie rozjechało się podwozie z wózkami na boki jak w sportowym maluchu :)
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Waloryzowana była tylko częściowo to tyły moje początki więc nie zapuszczałem się na zbyt głęboką wodę ale apropo wzmocnienia to najbardziej trzeba wzmocnić mocowanie wózków dwukołowych po 2 na każdą stronę do kadłuba czołgu u mnie w tym miejscu połączenie było zbyt słabe i cały zespół wózków połączony szyną wygiął się. Jest to najsłabszy punkt podwozia
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Hehe widze, że nie tylko ja zaczynałem od tego modelu. Rout proponuje ci włożyc kawałki wykałaczek do środka tych ośi w zawieszeniu i wzmocni czymś od środka np. superglutem :lol:
Jak wiesz podwojne koła sa niewykonalne na długich osiach.

P.S
widze, że tempo modelarskie masz prawie jak ja :)
ODPOWIEDZ