[diorama] Czeczenia

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Galwani pisze:przemalowałem pustanki na bardziej pustakowy kolor :)
przykleiłem również balkony.. oczywiscie jak zwykle musiałem sobie utrudnic zycie i przykleić niepomalowane... a potem gimnastykowac sie z malowaniem ich od srodka... o ile prosciej byloby najpierw je pomalwoac od srodka...potem przykleic... a na koncu pomalowac od zewnatrz... no ale dalem sobie rade...
No cuż...człowiek niestety uczy się na błędach :)

Te szpary między balkonami mają takie być bo ile pamietam w vacu były poprostu 4 kawałki które trza równo skleić.

Mebelki chyba znajdziesz żywiczne nawet jeśli Ci nie szkoda kasy wydawać :)

I w ogole teraz ruinka według mnie dużo lepiej wygląda.
Mateusz Mathea
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

tja...przykleilem balkoniki....pogimnastykowalem sie z malowaniem.....to zaczeliscie pisac o tym coby je troche "popsuc"....jak zaczalem psuc to sie urwały...i taka to robota ;-)

jutro fotki wrzuce bo dzis juz pisze "po kryjomu" bo rodzinka obok spi i musze uciekac ;-)

wybralem tez paru wojakow... bo przeciez jakies ludize na dioramie byc musza ;-) jutro ocenicie czy sie nadadza :) i znalazlem kolejna wielce interesujaca opowiesc... ale to juz przy okazji malowania wojakow bedzie :)

pozdrawiam :) ide dorabiac wystajace druty do popsutych balkonow :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 674
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Metoda na wystające druty:
wybrać kilka drucików (splątanych albo nie, twój wybór), trochę szpachli gipsowej, nałożyć szpachlę na druciki, przykleić całość w miejsce przeznaczenia, artystycznie powyginać druciki. Zajrzyj jak robiłem rozwalony dach bunkra w dioramce z Powstania.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Obejrzyjcie tę stronę ...hm.... Miasto w czasie wojny i po niej .....

http://conrad2001.narod.ru/photo/photo_war.htm

:idea: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Galwani pisze:tja...przykleilem balkoniki....pogimnastykowalem sie z malowaniem.....to zaczeliscie pisac o tym coby je troche "popsuc"....jak zaczalem psuc to sie urwały...i taka to robota ;-)
Ale przecież to twoja ruinka i sie nie musisz słuchać wszystkich jak Ci radzą. Dla tego dajesz na warsztacie ruinke żeby pokazać jak Ci idzie i sie dowiedzieć w między czasie czegoś przydatnego, ale przecież to ma być głównie twoja inwencja :)
Mateusz Mathea
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

inwencja moja :) ale pewne sugestje Was, oglądaczy sa jak najbardziej wskazane :) stwierdziłem ze lekko zdemolowane balkony moga wyglądac ciekawie, i postanowiłem je zrobic :) a ze juz po przyklejeniu balkonow... trudno sie mowi ;-) przykleje jeszcze raz :D

Obrazek Obrazek

dojdą jeszcze kawałki betonu trzymajace sie na resztkach drutow :) ale nie za duzo... Gips lub szpachla moglaby byc dobrym rozwiazaniem... gdybym miał.. i gdyby te balustradki nie były tak cienkie ;-)

Pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Z czego będziesz robił gruz? Jako jakiś pył może być zwykły gips bo szary no i mąka też może być :) A balkony ciekawie wygladają naprawde.
Mateusz Mathea
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

zastanawiamsie czy w ogole robic pył.... cała diorama bedzie pokryta sniegiem... chce uzyskac efekt takiego swiezego sniegu... jeszcze nie ubitego..zobaczymy cyz sie uda :) wiec jak wszystko przysypie sniegiem...to i tak tego puły nie bedize widac ;)

moze troche na pietrach nasypie tam gdzie nie powinno byc sniegu :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

No to ladnie, patrzac po twoich ostatnich postach widac, ze zabawa w gipsie moze przyniesc duzo radochy ;-) tylko z czego bedziesz robil ten snieg ??
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
qbat
Posty: 64
Rejestracja: czw lip 24 2003, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qbat »

Galwani, moze to juz czepialstwo, ale popraw druty zbrojenia.
Normalnie sa oné ciemnoszare lub zardzewiale ;-)
BTW...Z czego bedzie snieg :chytry: :?:
Pozdrawiam,
Qbat

Gotowe:
ORP Warszawa
W Warsztacie:
P51B Mustang
ODPOWIEDZ