[relacja] MB Actros 2654 6x4

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Tomku Big Foot chwilo stoi.. tzn mam na warsztacie jeszcze Freightlinera, ktoreg robei dla znajomego do konca nastepnego tygodnia powinien byc juz gotowy i ruszam wtedy z M-923 :)

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
staszkov

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszkov »

Masz chłopie talent! Ja bym nie umiał tak przerabiać plastików. Do czasu aż nie założyłeś relacji myślałem, że tylko można te modele sklejać w takiej formie jaką narzucił autor. Pikny modelik.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Staszkov - wcale ich tak dobrze nie przerabiam.. moim modelom jeszcze duzo brakuje.. a mozna naprawde cuda zrobic z modeli ciezarówek...
Tak mozna wykonać instalcje hydrauliczną i elektryczną do modelu... moze za 10 lat bede umiał cos takie zrobic <lol>
http://public.fotki.com/bedgar/model_tr ... _air_line/

Relacji ciąg dalszy. Dokonczyłem tylne zawieszenie razem z wałem. Miechy pomalowałem na czarny mat i obkleiłem Tamyika :) Brakuje jeszcze drugiej osi, ktorej nie mam.. most jest z odzysku i pozbywajac sie felg ułamałem oś i teraz musze kombinowac.. macie jakieś propozycje??? Jak pewnie widzicie juz zaczałem instalacje hydrauliczna. Mam juz podłaczone zbiorniki z powitrzem, osuszacz i trojniki... C.D.N.

Pozdr. NobelEXC

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Doszly pokłady, farby, rozpuchy i inne chemikalia, wiec prace ruszyły..Kabine psiknołem podkladem, ale fotek narazie nie bedzie.. skupiłem sie troche na wnetrzu i teraz zostały same szczegoly typu gaz, hamulec, wybierak skrzyni, poręcze.. Jak zauwazyliscie na zdjeciach brak foteli.. musze je poprawic, bo oczywiscie projektanci zostawili stare :twisted:

Pozdr.

P.S. No i zapomniałbym, kupiłem sobie wikol i zrobiłem spawy na zbiorniku, normalnie miodzio.. szkoda, ze nie mam dobrej cyfry... :(

Obrazek
Obrazek
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siemka!!

Ostatnio troche brakuje czasu na mojego Actrosa.. musze dokonczyc FLD i organizacja MTM-u tez pozera duzo czasu.. udało mi sie jednak cos tam sklecic.. Bardzo podobaja mi sie super single na przednich kolach w ciezarówkach (380 mm szerokosci ) zoczałem sie wiec bawic skalpelem i pociałem kilka starych opon, potem cyjanopan i mamy piękne single :)

Pozdr.

Obrazek
Obrazek
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Powiem Ci Noblu, że przez te Twoje relacje zacząłem się na ulicach za ciężarówkami i innymi TIRami oglądać. :D
Co więcej, ostatnio widziałem nawet Mercedesa Actrosa. :) Tyle, że za wywrotkę chyba robił.
Szkoda, że obiekty mojego modelowania tak po naszych ulicach nie jeżdżą.

A tak w ogóle, to co to są te super single, że się tak głupio spytam? :D
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Super single to sa kola o podwyzszonej nosnosci. Szersze od normalnych i czasami wrecz kozacko wystaja poza obrys blotnika :) Nie wiem czy to zludzenie optyczne, czy to tak na zdjeciu tylko, ale na pierwszej fotce wyglada to tak, jakby to pierwsze od lewej kolo bylo szersze od tego po srodku.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Widzisz Tomku, moze przerzucisz sie na trucki :P

Yaa: Masz racje z tą oponą po lewej troche przesadziłem:) ale środekowa jest super:) normalnie 380-tka .


Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

NobelEXC pisze: Yaa: Masz racje z tą oponą po lewej troche przesadziłem:) ale środekowa jest super:) normalnie 380-tka.
A jak z felgami? Bo przeciez te super single maja tez troche inne felgi. Takie jakby pelniejsze. I to tez chyba powoduje, ze te kola wygladaja tak kozacko.

Pozdr.
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

TZN z tymi felgami to jest ciezko.. jest jeden wzór z italerii do normalnych opon.. mozna sciagnac żywiczne single na przod z kFS czy od H.A. ale drogo to wychodzi..
Normalnie felga sklada si z dwoch elementów, głównego, na ktorym jest mocowanie do osi i drugiego cieńszego ranciku.. ja taki rancik dokleiłem jeszcze zprzodu. Moja fela składa sie teraz z 3 czesci.. napewno wyglada to lepiej niz zwykła 315 :D

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
ODPOWIEDZ