[Relacja] Peugeot 206 WRC Rajd Katalonii 2003 Tamiya

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

tiger'

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tiger' »

NO I PASY SZEŚCIOPUNKTOWE SPARCO Z EDUARDA
One są boskie !!
Mam pytanie troszeczkę odbiegające od tematu, te lakiery w spray'u kupowałeś w jakimś sklepie internetowym czy w modelaskim u siebie ??
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Mam pytanie - dysponuje może ktoś fotografią fotel używanego w 206 z sezonu 2003. Kupiłem pasy eduarda SPARCO czerwone używane chyba tylko w 206 od rajdu Turcji 2003. Zamieszczam skan z instrukcji - po pierwsze nie wiem jak wykonać otwór pod pas "miedzy nogami" :( - pionowo czy poziomo - patrz kolor zielony, po drugie ta duża "sprzączka" powinna chyba być "między nogami" -patrz kolor czerwony, tak widziałem to w wielu innych fotelach. Hmm brak dokumentacji a nie chcę popełnic gafy :(
Obrazek
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Witam wszystkich po długiej przerwie. :D Prace przy modelu trwają nadal, lecz z braku czasu idą bardzo powoli. Bardzo dużo czasu pochłania modelowanie karoserii. Trzeba odtworzyć słupki, w których zamontowane są tylne szyby boczne i całe „obramowanie” drzwi. Wszystko to jest modelowane ze szpachlówki Novol Finish – tu ukłon w stronę kolegi z forum - SWRT za podpowiedź :piwo: .
Szyby są już przycięte i teraz będę zabierał się za robienie słupków drzwi. Stan rzeźbienia widać na fotkach.
Stan Budy
Obrazek

Wnętrza drzwi są tylko wstępnie uformowane, trzeba jeszcze nadać im odpowiedni kształt. Te czarne płyty to jest kevlarowa „tapicerka”, płyty zostaną obklejone odpowiednią kalkomanią z imitacją i przyklejone na końcu montażu.
Stan drzwi
Obrazek

Dotarła do mnie blaszka z elementami fototrawionymi produkcji Studio 27. Do wyboru miałem 3 blaszki trzech różnych producentów, ale tylko blaszka Studio miała 4 asfaltowe tarcze i tę wybrałem. Zamieszczam instrukcje dla niewtajemniczonych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stan karoserii już widzicie, natomiast zawieszenie jest już na 90% skończone. Zostały jeszcze do zrobienia 2 płyty – jedna pod silnik a druga pod centralną część podwozia. Tunel w którym jest wał i część rury wydechowej pokryłem folią metalową. Ogólnie zawieszenie składało się bardzo przyjemnie teraz zaczynam dłubać wnętrze no i rzeźbię dalej budę.
Obrazek
Obrazek
Seweryn Obrazek
elmo26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elmo26 »

Swietny materiał:) Ale dla równowagi polecam jeśli ktos jeszcze nie widział jak taki sam model robi koleś z japoni który jest dla mnie mistrzem :) to link z relacji budowy puga 206 z rajdu kataloni

http://www13.plala.or.jp/ten-ten/projec ... 6_m01.html

A to jego strona .szczególnie polecam zobaczyc subaru impreze i pokój do pracy :)
http://www13.plala.or.jp/ten-ten/project_h/Sitemap.html

z wyrazami szacunku pozdrawiam seweryna
ODPOWIEDZ