*[Relacja/Statek] Trawler M/T Regulus (Fly Model 116)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Piankę obciąłem, a następnie cały kadłub oszlifowałem - jak wyglądają efekty pracy widać na fotkach. Następny etap to szpachlowanie całości
Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:24 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Wyrwizab
Posty: 37
Rejestracja: sob sie 23 2003, 22:41
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wyrwizab »

Zaraz zaraz, a co z oklejaniem kartonem? Zamierzasz tylko pianke zaszpachlowac i pomalowac? :shock:
-----------------------
Pozdrawiam
Wyrwizab
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Zaszpachlować i pomalować zamierzam tylko podwodną część kadłuba, reszta tzn. burty bedą wykonane tradycyjnie czyli wycięte i naklejone, a jak można się domyśleć pianka w miejscu naklejania burt też ułatwi mi pracę.
Egzemplasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egzemplasz »

heh...no spoko to wyglada tez mysle nad takim sposobem zrobienia kadluba..hmmm..mam pytanie jak zrobiles to ze pianka nie rozerwala wreg slyszalem ze pianka jest dosc mocna i moze rozwalic model.....niewiem nie wnikam slyszlem od kumpla ktory pracuje w sklepie budowlanym....


pozdrawiam.....
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Egzemplasz pisze:mam pytanie jak zrobiles to że pianka nie rozerwala wreg slyszalem ze pianka jest dosc mocna i moze rozwalic model...
wystarczy spojrzeć na początek topicu i spojrzeć jak zrobiony jest szkielet - właśnie zastosowanie sklejki a nie kartonu powoduje, że szkielet jest mniej narażony na deformację.
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 15:06 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Gdy zacząłem robić przymiarki do szpachlowania zauważyłem coś dziwnego, otóż pianka nadal pracuje - w niektórych miejscach jeszcze rośnie co widać na foto, więc jeszcze przeniosę na 2-3 dni kadłub bliżej grzejnika i popatrzę co się będzie działo.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:25 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W międzyczasie zrobiłem podstawkę choć jeszcze jej nie pomalowałem bo nie wiem na jaki kolor, może czarny ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 10:26 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 6 razy.
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Bundy pisze:Gdy zacząłem robić przymiarki do szpachlowania zauważyłem coś dziwnego, otóż pianka nadal pracuje - w niektórych miejscach jeszcze rośnie co widać na foto, więc jeszcze przeniosę na 2-3 dni kadłub bliżej grzejnika i popatrze co się będzie działo
Pianka nie schnie, pianka się utwardza wiążąc wodę z powietrza. Dlatego lepiej nałożyć kilka stosunkowo cienkich (jak na możliwości pracy z pianką ) warstw w odstępie parunastu minut
niż załatwć wszystko od jednego kopa.
Dobrze też robi delikatne spsikanie podłoża i kolejnych warstw wodą.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

dla mnie to nawet w tych warunkach w których kadłub leży do tej pory, czyli w piwnicy to już i tak nic takiego nie powinno się zdarzyć skoro kadłub wypełniony pianką leży tam od miesiąca więc pomyślałem że grzejnik może być w tej sytuacji pomocny - ale skoro to zły pomysł to ile jeszcze musi toto leżeć bym mógł mieć pewność że w pewnym momencie szpachel mi nie popęka, czy w ogóle po tak długim okresie to pianka ma prawo jeszcze przybierać na objętości ?
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Jesłi dobrze rozumiem to to zdjęcie jest po miesiącu leżenia.
Może teraz już przestała rosnąć, oszlifuj i odstaw na tydzień jak nie pojawią się bąble to wszystko OK
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
ODPOWIEDZ