Nasze forum, a zasady pisowni polskiej.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Popieram troskę o poprawność pisowni na tym forum.
Dziwi mnie tylko fakt, iż Marcintosh jako moderator nie stosuje polskich znaków diakrytycznych.
W systemie Windows łatwo w opcjach regionalnych zainstalować odpowiednie usługi tekstowe i języki.
Jako strażnikowi czystości polskiego języka na tym forum nie przystoi posługiwać się takim bełkotem.
Proszę to w końcu zrobić, miejsce zamieszkania nie jest wytłumaczeniem.
Wypada również, zerknąć czasem na wiek piszących.
F14?
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Tiaaa
....a u was bija murzynow....
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Nie będę Cię bił. Nie jestem taki agresywny. Może Ci poprostu pomóc w dostosowaniu twoich okienek do zasad polskiej pisowni ?
F14?
kartonwork
Posty: 25
Rejestracja: pt cze 27 2003, 16:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kartonwork »

Cokolwiek by nie powiedzieć w obronie lub przeciw to jakieś granice przyzwoitości muszą być zachowane.
jak bedziesz kleic rame to najpierw zrub podluznice lewa i prawa potem zrub czesc26 i do czesci 26 przyklej praw i lewa podluznice czesci tych podluznic to 1l i 1p i przylekej jej w oznaczonym miejscu na czesci 26 apotem pozostale czesci ramy wten sposub wyjdzie ci rama prosta moja lekko krzywo mi wyszlo ale to powód ze mój model to skala1:12 przeskalowany skan:d a to przesuniecie wna dlugosci to 1milimer
budowa tego samolotu zaczynam dzisiaj naklejanie na tekturę o grubości 2mm i fotki ,żeby się części mi nie zwichrowały przy tak dużym szkielecie model jest bardzo duży i pracochłonny wiec proszę mnie nie poganiać w sprawie fotek
Samolot jest biały i jest problem bo sobie leżał na półce i czekał i teraz jak go wymalować jaki kolor oczywiście w moim mieście dostępny jest tylko humbrol
wykonane są teleskopy z gwoździ do ,których przyklejone są ośki z drutów na styk ,klej cyjanopan m na sztywno klei wiec kolejna waloryzacja
Kto by chciał by całe forum wyglądało w ten sposób?
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

DonRycho pisze: Może Ci poprostu pomóc w dostosowaniu twoich okienek do zasad polskiej pisowni ?
Ja tez poprosze :D Nie zapomnij podeslac polskiej tastatury :!:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

DonRycho,
Nie bede zmienial ustawien calego systemu dla jednej, jedynej strony.
A co do tych windowsow... Zakladam, ze moj nick niewiele Ci mowi :)
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

No cóż, ja też nie jestem hiszpanem. Jeżeli pracujesz ma "makówce" to Ci niewiele pomogę. Piszę czasami na forach rosyjskojęzycznych i niestety musiałem zainstalować tą jedną jedyną stronę. Źle bym się czuł mając świadomość, że pozostali uczestnicy forum czytają moje niepoprawnie pisane teksty. Szczególnie jeżeli zabierałbym głos w sprawach czystości języka. Jeżeli możesz zainstalować dodatkowe składniki systemu to zrób to. Jeżeli jest to tak kłopotliwe - no cóż - trudno.
Osłabiasz swoją pozycję w walce o czystość języka na forum.
F14?
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Nie chcę zachęcać nikogo do wykroczeń językowych, ale mogę wszystkich purystów pocieszyć, że anglojęzyczne fora pod względem językowym wyglądają dużo gorzej -- i to nie tylko dlatego, że ludzie z różnych części świata pisują. To, co wyprawiają sami Anglosasi może przyprawić o ból zębów. Tutaj pod tym względem nie jest wcale źle.
Co nie zmienia faktu, że cytowane wyżej wypowiedzi nie świadczą dobrze o ich autorach.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Uwazam, ze porownywanie braku znakow diakrytycznych, bez ktorych polski jest przeciez doskonale zrozumialy, do belkotu kilku uzytkownikow jest po prostu niesprawiedliwe.
Poza tym, zauwaz, ze ja nie czepiam sie literowek, a wypowiedzi, ktorych nijak nie sposob przeczytac, nie mowiac o ich zrozumieniu.
Niestety efekt takich zadym, jak ta dzisiejsza jest taki, ze ci, ktorzy maja cokolwiek do pokazania sa wypierani z forum przez 'tychktuzy piszom bylajak by le coztam se skrobnonc'.
Czyja teraz kolej? Byc moze moja.
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Mnie to osobiście nie przeszkadza, jestem osobnikiem tolerancyjnym. Mam za sobą kilka ładnych lat systemu DOS gdzie polska strona kodowa miała wiele standardów. Często chcąc cokolwiek wydrukować trzeba było albo pisać polskawo albo dokonywać konwersji z Mazovii, Latin2 na coś jeszcze innego.
Jeżeli tak piszesz to widocznie nie możesz inaczej i należy się po twoich usprawiedliwieniach z tym pogodzić.
F14?
ODPOWIEDZ