Bojowy Wóz Piechoty - BWP 1 [relacja z budowy]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Marcintosh pisze:
Fidel pisze:Cóż po tym jak ostatnio Marcin podniósł mi ciśnienie

Oops! Nie chcialem nikomu podnosci cisnienia :oops:
Nastepnym razem ugryze sie w jezyk ;-)
Hmmm......nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Marcinie, ależ jak najbardziej cieszą mnie Twoje komentarze nie tylko pozytywne, ale też negatywne, przecież po to jest forum, aby dyskutować nad danym tematem i znaleźć najlepsze wyjście. I tak jak Okonek powiedział "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", poprawiłem ten detal i jestem zadowolony, bo będzie bliższy oryginałowi... ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

No to skoro się chłopaki dogadały...Hm... To, co tam ci Fidel jeszcze potrzeba.... :-))
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Grzesiu oczywiście, że potrzeba... Teraz brak mi szczególnie fotki na której widać by było w miarę dokładnie sposób montażu drewnianego bala z tyłu pojazdu ;-(

Tak sobie pomyślałem dzisiaj, że skoro poprawiłem te wyloty, które pokazałem wcześniej, to należało by się też zając reflektorem, który nie podobał mi się za bardzo :-? Przerobiłem go więc tak aby był w miarę OK, oto mały tutorial z jego wykonania:

Elementy reflektora przygotowane do złożenia:

Obrazek

Tak odcinamy szkiełko, które wcześniej wytłoczyliśmy na gorąco z grubej foli:

Obrazek

Tu mamy pomalowany środek światełka na srebrno:

Obrazek

A tak się prezentuje w całości:

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Na zarowkach oszczedzasz :chytry:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Belka do wyciągania transportera z np. grząskiego gruntu mocowana jest przy pomocy taśm stalowych zakończonych z jednej strony wygiętym odpowiednio hakiem , a z drugiej nagwintowaną szpilką i nakrętką do przyspawanych uszu na krawędzi kadłuba....

Widać je na tych zdjęciach...

ObrazekObrazek

Tutaj mamy belką zamocowaną nie regulaminowo, tj. przed uszami a nie w ich osi przecięcia... Obecnie odchodzi się od takiego sposobu mocowania na rzecz przytwierdzania jej do boku kadłuba z lewej strony... Mocowanie z tyłu zostało uznane za niebezpieczne, i mało wygodne...belka często przy przejeżdżaniu między drzewami była zrywana, czasami dochodziło z tego powodu do uszkodzeń otwartych klap włazów desantu itp.

ObrazekObrazekObrazek

I wyprzedzę pytanie Fidela o element w kształcie cienkościennej rury na dachu wieży BMP...Jest to przyspawana rura służąca do mocowania swobodnego boi sygnalizacyjnej przed wjazdem do przeszkody wodnej przy pokonywaniu jej wpław.....

:idea: :idea: :idea:
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Grzesiu dzięki serdeczne za fotki jak zwykle trafią precyzyjnie w moje potrzeby... ;-). Co do mojego pytania "po co ta rurka na dachu wieży" jakie Ci zadałem to fajnie, że się wyjaśniło, bo głowiliśmy się z Gulusem nad tym ale nic nie wymyśliliśmy :-?

W budowie modelu raczej znikome postępy [cóż weekend się skończył], dzisiaj udało się skleić rakietę 9M14 "Malutka", było trochę szlifowania, szczególnie stateczników, oryginalne były niesamowicie grube.

P.S. Wprowadzam małą zmianę w pokazywaniu zdjęć będą teraz miniaturki bo w innym przypadku strona się za długo ładuje.

Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Kolejne postępy w budowie, rakieta została pomalowana, jak widać zdecydowałem się na czarny kolorek, dodałem biały pasek i napisy eksploatacyjne, żeby trochę to ożywić, myślę, że wygląda w miarę OK.
Kolejny detal to łopata, w modelu była jakaś kompletna pomyłka ja zrobiłem swoją z cienkiej foli aluminiowej i wykałaczki.

Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Bardzo fajny temat, wykonanie jak zwykle fenomenalne, przydałby się porządnie wydany BWP w kartonie

P.S skąd ja znam tego pancernego brzydala na Twoim avartarku ;-)
Obrazek
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Enzo napisał:
skąd ja znam tego pancernego brzydala na Twoim avartarku
Może zrobimy mały konkurs co stoi za moimi plecami i gdzie... Dodam od siebie tylko, że jest to unikalny okaz podobno są 2 sztuki na Świecie... ;-)

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
ODPOWIEDZ