BWP-2000? A co to jest?

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Moze po treningu wpadne tam z druzyna :) a info mozna puscic hehe i zaraz to uczynie
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

A wiecie może, czy konkurenci Rosomaka mieszczą się w CASA lub Herkulesie? Bo może też nie i nie ma o co kopi kruszyć?
Jesli nie dostaniemy C-130 to może i lepiej. Może dzięki temu zaangażujemy się w trwający projekt budowy europejskiego nowoczesnego transportowca.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

origami pisze:A wiecie może, czy konkurenci Rosomaka mieszczą się w CASA lub Herkulesie? .
Stryker (czyli amerykańska wersja Pirahni) mieści się do Herculesa ale praktycznie na "styk". O reszcie nic mi nie wiadomo, poza tym inne kraje nie wymyśliły takich WTT, w których była potrzeba transportu KTO przez samolot klasy C-130.
A CASA-ą ledwie da sie Honkera przewieźć, i to po złożeniu przedniej szyby.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hehe Messer wyprzedziles mnie, a pozatym nie jestem pewien, moge sie mylic ale chyba Rys-Med byl przeworzony na paletach mieszczacych sie w CASA'ie, info potwierdze jak dorwe Raport z artykulem o tym (wizyta u brata)

Natomiast Origami nie wydaje mi sie zebysmy mieli wystarczajaco pieniedzy na wlaczenie sie do projektu transportowca, lepiej abysmy skupili sie na modernizacji tego co mamy oraz zdobywaniu nowego (niekoniecznie fabrycznie) sprzetu ale z glowa, oraz nad utworzeniem centralnego osrodka szkolnego lotnictwa NATO w Deblinie, gdyz wlasnie w tym momencie kupa kasy nam ucieka, nawet mozna by bylo wziasc do szkolenia zaawansowanego czeski L-159
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Yunior pisze:moge sie mylic ale chyba Rys-Med byl przeworzony na paletach mieszczacych sie w CASA'ie
Nie ma szans, Ryś-Med jest mniej więcej tej samej wysokości jak Rosomak, a CASA ma naprawdę nieduży przekrój poprzeczny swojej ładowni. Jak napisałem wcześniej, Honker, żeby się zmieścić, musi mieć złożoną przednią szybę. A Honker jest niższy niż Ryś-Med. Stare Any-26 mają bardziej pojemną ładownie (jeśli chodzi o gabaryty przewożonych ładunków).
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

messer pisze:
Yunior pisze:moge sie mylic ale chyba Rys-Med byl przeworzony na paletach mieszczacych sie w CASA'ie
Nie ma szans, Ryś-Med jest mniej więcej tej samej wysokości jak Rosomak, a CASA ma naprawdę nieduży przekrój poprzeczny swojej ładowni. Jak napisałem wcześniej, Honker, żeby się zmieścić, musi mieć złożoną przednią szybę. A Honker jest niższy niż Ryś-Med. Stare Any-26 mają bardziej pojemną ładownie (jeśli chodzi o gabaryty przewożonych ładunków).
To czym przewiezli go do Iraku? Jak wspominalem wczesniej nie pamietam dokladnie artykulu a chwilowo nie mam do niego dostepu
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

No to teraz będzie zagwozdka. Nie mieści się Honker a mamy jeszcze Hummery i Land Rovery. No i może jeszcze jakieś UAZ-y by się znalazły ze starych zapasów ;-)
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Dżoana
Posty: 79
Rejestracja: wt sie 16 2005, 1:46
Lokalizacja: Wejherowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dżoana »

W wrześniowej NTW jest artykuł o Irbisie - nowym dziecku Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych nr 5 w Poznaniu. Jego prototyp zaprezentowano na MSPO 2005. Powstał w oparciu o elementy SKOTa (taki Ryś 6x6), ale seryjnie ma być produkowany od podstaw, jako zupełnie nowy pojazd. Zebrał, jak dotąd bardzo pozytywne oceny. Podobno w nim i w Rosomaku 6x6 (już je zamówiliśmy) uwzględniono konieczność transportowania w C-130. Zobaczymy :)
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Yunior pisze: To czym przewiezli go do Iraku? Jak wspominalem wczesniej nie pamietam dokladnie artykulu a chwilowo nie mam do niego dostepu
A takim maleństwem jak C-17 :mrgreen:
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

messer pisze:A takim maleństwem jak C-17
No to bierzmy je, tak z 6 sztuk. Najlepiej na spółkę z CentralWings - oni używaliby na codzień a wojsko od święta :lol:
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ