Whippet częściowo kartonowy w skali 1:15

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Dzieki za wyjasnienia. Co do malowania pojazdu to chyba standardowe brytyjskie jest najbardziej efektowne z tymi bialo-czerwonymi pasami. Natkonal sie gdzies kiedys na zdjecie pojazdu w trojbarwnym kamuflazu ale nie moge go teraz odnalezc. Jak uzyskujesz efekt "przuzytego" pancerza? Wyglada bardzo realistycznie.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hej Metalek :)
Jednak zdecydowałem się na zdobyczny niemiecki pojazd .. Znalazłem takie jedno zdjęcie (na samym dole ), i chyba jest jednolity kolor zielony jak mi się wydaje ..Mam kilka malowanek -nawet w kamuflażu niemieckim ...Ale myślę że tak też będzie fajnie Whippet wyglądał ... Co do faktury - na zdjęciu tak nakładam farbę nitro z domieszką czegoś sypkiego ..(potem szlif drobnym papierem ). Krzyż na modelu :shock: oraz jeden układ jezdny - drugi zaczynam jutro dłubać . MUsiałem porobic trochę nowych foremek do części naklejanych na boki - teraz tyle zdjęć jest że głowa mała :oops: ..
Pozdrawiam wszystkich zagladaczy ... :razz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

herh chyba jest nikłe zainteresowanie skorupami z pierwszej ojczyźnianej :oops: , ale cóż - powoli zbliża sie finisz ...Kilka ostatnich fotek Whippeta , jeszcze tylko konkretniejszy brudzing , gąsienice , trochę drobiazgów , uchwytów , mocowań , jakieś haki i będzie gotowe cacko głównie kartonowe ... :cool:
Pozdrawiam wszystkich zaglądających :)
Obrazek
Gotowe boczki wreszcie ...było roboty - udało się skleić bez zwichrowania ...
Obrazek
pierwsze brudzenie - błotko prawdziwe , rdza tez prawdziwa , trochę wikolu .....
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Model wyszedł miodzio. Poprosiłbym jeszcze o kilka ładnych fotek na sensownym tle i skierował relację do archiwum ;) z pisemną pochwałą.
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Miodny model - a ta rdza jak zbierana ??
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Oglądałem,podziwiałem a teraz Gratuluję :!:
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Bigtank. Model prezentuje sie wysmienicie. Pozazdroscic umiejetnosci i wiedzy. Czekam niecierpliwie na "reszte drobiazgow" i sesyjke zdjeciowa.
P.S.
Sprawdzales swoj pw?
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Żebyś nie narzekał na nikłe zainteresowanie :)
A poważnie to są relacje z modeli które może są mało interesujące lub niewielu skleja lub zamierza coś takiego w danej chwili skleić i wtedy wpisów jest mało. Są też takie jak Twoja gdzie poziom wykonania :shock: odbiera mowę, tak jak mi i nie pytam się o nic bo nie wierze bym nawet podołał spróbować tak zrobić model jak ty to robisz. Technika i metody wykonania. Jestem za cienki. Co więc pozostaje :?: ..... podziwiać w milczeniu :eek:
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witajcie :) ...
Dzięki za miłe słowa . Całkiem możliwe że po Whipku zaczne robić model TKSa w mojej skali ...Teraz tyle materiałów się nagle znalazło że mnie cos tak korci poprawić mój zestaw tym bardziej że modelu już nie mam gotowego :(
Enzo ... rdzy jest wszędzie pełno -- tzn u mnie w zakładzie jest mnóstwo zardzewiałych złomow - wystarczy po deszczu pozbierac szlam - takie rdzawe błotko tu i ówdzie i już :). Pierek a Ty tak nie kadź uz proszę :oops: To jest akurat szybki model i sam wiem że kilka baboli ktorych chyba nie widac :) . Model swoją droga jest bardzo trudny , a cxo dopiero mówić o A7V czy z serii Marków ??? To jest dopiero wyzwanie tym bardziej że jest jakos niezbyt dużo dokumentacji... A7V od spodu jest przerażający ...
Whipek dostanie tło - nie ma sprawy .. Jak będzie skończony na śniegu gdzies popstrykam fotki końćowe ...Teraz to robię tak na szybko na moim stole modelarskim :oops: Gdzie bałagan twórczy panuje ....
Metalek dzięki - czytam właśnie PW hmmmm...
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

opadła mi szczęka.....zwłaszcza po obejrzeniu twojej prywatnej stronki...sam kiedys kleiłem modele ale to przeszłość odległa, obecnie bawie sie tylko w 3d...kreca mnie detale i podobny hardcor jak u ciebie ze szczegółami ale tylko w rzeczywistosci wirtualnej...ale to co tu zobaczyłem to w końcu tez jest 3d..tylko na zywo:) PODZIWIAM!
PS. Zbieram kase na gotowy modelik od ciebie:D
ODPOWIEDZ