*[Relacja/Samolot] MIG-29 Design

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

czy to jawa czy sen :) Marzen :) :P
faktycznie poszycie gdzie niegdzie pofalowało, wina zarówno jest po mojej stronie jak i po stronie kartonu, tylko w jakich proporcjach to nie wiem :)
karton jest dość cienki i delikatny to by było tyle jeżeli chodzi o niego. a jeżeli o mnie to przyznam szczerze że nie najlepiej się czuje jeżeli chodzi o budowę modelu o takiej właśnie konstrukcji, choć staram się jak moge to jednak zawsze coś tam się wkradnie...
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Witam,
budowa powoli idzie do przodu, dokleiłem dźwigary skrzydeł, przy nasadzie wzmocnione zostały wstawkami z blachy stalowej (ocynk, co by nie rdzewiało :) ) :
Obrazek
od góry łączenie dźwigara ze szkieletem dodatkowo zalałem distalem.

Powoli oklejam sobie kadłub:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dalsza kolejność budowy to stateczniki pionowe, a po nich całe silniki, stateczniki poziome, skrzydła oraz podwozie.
Cóż by tu powiedzieć ...wszystko pasuje bardzo dobrze, nie ma problemów z pasowaniem. Zgodność modelu z oryginałem jest wręcz nieprawdopodobna, odwzorowanie super, nie ma się czego doczepić.
Aż się prosi żeby go reaktywować, wystarczy przerysować komputerowo, jakieś kolorki zapodać i wsio :) nic nie trzeba poprawiać............ mam nadzieję że sklejam przed surówkę ......fajnie by było..... :)
Ostatnio zmieniony ndz gru 04 2005, 22:41 przez mores, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

mores pisze:wystarczy przerysować komputerowo, jakieś kolorki zapodać i wsio :) nic nie trzeba poprawiać...
:twisted: :cool:
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Ja tesz chce taki model :) moze faktycznie wreszcie ktos sie zdecyduje wydac to ponownie... jeżeli jest to tak świetny model jak mówisz to będzie to hit :) zrobili by np malowanie konkretnej 29tki z polski i ide o zakład ze 90% polskich modelarzy go kupi :) moze napiszemy jakis list do MM albo Halińskiego :)
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
mogway
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 16 2005, 19:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mogway »

Ja zdecydowanie zostawił bym go przy tej kolorystyce i oznakowaniu co jest ,oczywiście jestem ZA jeżeli chodzi o poprawienie graficzne. Narazie tego nie widać ale już na lotkach są zdecydowanie za durze przesunięcia kolorów co troszeczke psuje estetyke .Model jest naprawde super i jego wznowienie to było by coś .Narazie jest to tudno osiagalny model co czyni go jeszcze barzdziej atrakcyjnym. Jeżeli do znowienia nie dojdzie to model stanie sie białym krukiem , napewno jednym z najlepszych :usmiech:
TAGEZ222
Posty: 11
Rejestracja: pn lut 07 2005, 13:51
Lokalizacja: STALOWA WOLA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TAGEZ222 »

Myślę że ktoś to w koncu wyda ,wg dzisiejszych standartów bo parę rzeczy można poprawic ,jest teraz na pewno więcej materiałów.
Aha Mores jak bedziesz robił szkrzydła to przemyśl dokładnie ich sklejenie w wersji z wychylonymi lotkami ,ja chyba to troche pokręciłem (niestety modelu już nie mam )
anbed

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: anbed »

Miałem przyjemność zakupić ten model na pierwszym w Polsce Air Show w Poznaniu, zaraz po pokazach mozliwośc MIGa. Przyznam, że na owe czasy - luki podwozia - model był po prostu rewelacyjny i myślę, że również dzisiaj niewiele mozna mu zarzucić (chociażby odwzorowanie kabiny). Rzeczywiście po uwzględnieniu paru poprawek model byłby jeszcze bardziej rozchwytywany. Kamuflarz nie jest zły, nie wiem czy już ktoś pisał, ale model ten jest wyposażony w kalkomanie, co przy papierze nie zdarza się często. Ja chętnie zrobiłbym takiego MIGa w "polskiej" wersji.

kamuflaż
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Witam. Z wielka ciakawoscia bede obserwowal prace nad tym modelem. A to glownie ze wzgledu na to, ze sam planuje zabrac sie za jego wykonanie, jednak w nieco innej postaci. Mianowicie mam zamiar zbudowac go w dwukrotnie wiekszej podzialce tzn. model bedzie dwukrotnie mniejszy. Poprostu skanuje model i drukuje go w dwa razy wiekszej dpi. Zrobilem juz w ten sposob model su-27 z MM nr 4,5,6,-2003 efekty zobaczcie sami:


Obrazek Obrazek Obrazek



Dla porownania na jednym ze zdjec model SU-34 w skali 1:33. Jak widzicie zmienilem tez nieco schemat malowania Su-27 na pokazywany czesto na roznych airshow samolot z numerem 388. Efekt pozostawiam do waszej oceny. Mores czekam na dalsza czesc relacji z budowy Miga 29. Na zalaczonych do tej pory zdjeciach prezentuje sie naprawde niezle.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Witam, Powiedz szanowny kolego żę zrobiłeś skane tego modelu, plise plise plise, kiedyś dawno temu kleiłem go, i teraz poszukuję go aby to zrobić jeszcze raz, i nigdzie nie mogę znaleźć, tego F-5E miałęm aż trzy sztuki a Miga nie mogłem znaleźć, a tak strasznie mi sie podoba :(
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

skanów nie mam .....ale tu coś jest godnego uwagi :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75571351
ODPOWIEDZ