Kfz. 15 HORCH-Italeri

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Moim skromnym zdaniem: jak to ma być twój drugi "na kołach" to kup sobie Kübelwagena z Tamiy'i nr 213 za ok. 50 PLN,
ewentualnie dokup silnik do niego za 28 PLN.
Nie będziesz musiał szlifować, a model składa się sam.
Tym samym unikniesz stresu a jest szansa, że zrobisz go dobrze.
Tylko jest to model z roku 1943, więc malowanie na "szaro" (panzergrau) raczej nie bardzo pasuje.
Ale jak się uprzesz to możesz go tak pomalować.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3273
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

wróć uwagę na ceny, oscylujące dookoła 50$
Tylko że to są dolary nowozelandzkie (www.*.nz) :)

Serwer - zanim zaczniesz robić coś z blaszek czy żywicy poćwicz jednak "cierpliwość" na zwykłym plastiku. Wyjdzie taniej.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Tempest pisze:Tylko że to są dolary nowozelandzkie (www.*.nz) :)
uffff... coś mi właśnie nie grało. za dużo nawet jak na taki staroć. ale przeliczając na US - to i tak będzie coś koło 20-30? (teraz to już niczego nie jestem pewny)
Serwer pisze:Nie rozumiem zbytnio o co z tym chodzi ,że jeden z ostatnich dragonów??
Dragon. firma taka, ostatnimi czasy słynąca z produkcji modeli, które trudno udźwignąć ze względu na ilość dodatków (blaszek, metalowych luf, etc.)
Serwer pisze:Masz może zdjęcie tego silnika i tych lin co polecasz?
a proszę Cię bardzo:
SILNIK
LINY EurekaXXL do Tygrysa (przykład tylko)
Serwer pisze:Apropo do żywicznych częsci chyba będzie dobry klej do plastiku?
nie będzie. żywice klei się cyjanoakrylem - tak samo zresztą jak blaszki. polecam w żelu.
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Hmmm...OldMan Kubelwagen też raczej będzie :D na tej makiecie to nie będzie malutka miekieta myśle o wielkości 1 metr na 1 metr(lub troszeczke większa ale zbliżona do tych rozmiarów)
Peter dzięki za te fotki :D Jednak myślałem ,że ten silnik będzie troche nieco łatwiejszy chyba jednak wezme i kupie te liny może sie do jakiegoś modelu przydadzą :D Widze ,że czekają mnie nie małe zakupy :razz: Bede musiał coś jeszcze "wysępić" od taty(od mamy zresztą też :razz: )bo nie mam narazie wystarczających funduszy...
Ale jeszcze brat dołoży no tak to bedzie chyba w granicach 150-200 razem...
Teraz mnie nie będzie od 7 lutego(wtorek) przez jedenaście dni(do 18 lutego)z powodu wylotu do Wielkiej Brytanii gdzie jest mój tata razem z bratem...
Mnie też coś ta cena nie pasowała na tej stronie...
Co do lin to rewelacyjnie wyglądają i są do niemieckiego czołgu czyli chyba do tej makiety będę musiał kupić Tygrysa :razz:
Mam jedną prośbe...Macie jakiś sklep w którym byłyby te wszystkie dodatki czyli : Liny do Tygrysa,Silnik do Kfz. 15,Blaszki do Kfz. 15,i jeszcze chciałbym nożyk Olfy taki za 20 coś złociszy bo widziałem chyba będzie dobry do plastiku...Mówicie ,że narazie nie poradze sobie z blaszkami i silnikiem ok zostawie to narazie bo i tak będę tą makiete będę wykonywał na wiosne ,a model skleje gdzieś pod koniec także moge teraz zamówić a potem zrobić...
Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

A ja Ci mówię, zrób najpierw małą winietkę, taką jak ta:

Obrazek

Unikniesz dużego rozczarowania.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Kurde teraz to już mam mały mętlik w głowie...
OldMan ja tej dioramy tej dużej co mówiłem 1m na 1m nie będę robił sam jak czegoś nie będę umiał albo będę wiedział ,że spaprze to może wykona to jungu(bo on prawdopodobnie będzie też robił).Tak dla siebie to pewnie ,że zrobie w podobie tylko mnie się po prostu podoba diorama prawie całej jakiejś mapy po prostu duża.Jakoś nie podobają mi się takie mniejsze... :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3273
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Zanim zaczniecie coś na tę dioramę przyklejać rozrysujcie sobie to najpierw na papierze - stwórzcie plan, co i gdzie. Sądzę że najlepiej robić to na papierze A3. Jedna ryza powinna wystarczyć bo na pewno z pierwszego czy drugiego szkicu nie będziecie zadowoleni.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Ale żebyś ładnie zrobił dużą, najpierw naucz się robić małe.
Szkoda pieniędzy, gdybyś zrezygnował lub brakło Ci ciepliwości.
Podstawowym błędem młodego modelarza jest niecierpliwość i oczekiwanie na szybkie efekty.
A później jest kicha.
Jak zrobisz taką jak na zdjęciu, model Ci zostanie, a wtedy teren możesz sobie zrobić jak wielki zechcesz.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3273
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Podstawowym błędem młodego modelarza jest niecierpliwość i oczekiwanie na szybkie efekty
Ja już stary jestem a też tak mam :D

Tu można sobie pooglądać trochę dioram

http://photos.kitmaker.net/showgallery.php/cat/13536
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Kurde ja to powiem tak Tempest:Plan narazie zrobiłem na lekcji matematyki bo mi sie pisać nie chciało to narysowałem plan taki byle jaki ale jest wszystko od góry pokazane co gdzie się znajduje.
OldMan ta diorama którą pokazałeś jest bardzo dobrze wykonana takiej raczej nie wykonam :( Na tej co ja chę nie ma wcale pisaku(bo to miasto) i nie ma trawy tylko jest kostka brukowa(to znaczy będzie) i dziury po bombach.Może i robie błąd ale jak bym zrobił identyczną jak na twoim zdjęciu to model zopstanie ale w innym malowaniu niż na potrzebną mi diorame.Jak już pisałem nie robie jej sam.Jak czegoś nie będę umiał to może jungu spróbuje.Jak dla siebie zrobie no to też taką małą tylko w innym terenie itp. Zaczne dzisiaj plan w paincie i na jutro może będzie to mi powiecie czy nie za trudne ogółem będziecie mogli opinie swoje wyrazić czy jakiegos błędu nie zrobimy już w trakcie budowy...
Aha jeszcze jedno nie znacie sklepu gdzie byłyby te wszystkie części dodatkowe?(Silnik do Kfz. 15 oraz blaszki też do tego i te liny do tygrysa u nożyk Olfa za te 20 coś złociszy)
Po wypowiedziach waszych jednak przemyśle całość co do dioramy...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ