U-boot TYP VII c U-203 REVELL PREZENTACJA!

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

mustang135 pisze:Okręt podwodny jak się wynurza woda z kadłuba spływa przeważnie pionowo w dół, i na farbie z czasem to widać na pewno. I to właśnie chciałem pokazać.
w takim razie Twoj u-boot wynurzal sie za kazdym razem niczym sterowiec po sama stepke...... bo nie ma najmniejszych szans na powstanie takich zaciekow ponizej lini wodnej.......:lol:
BTW...
rysunki ktorymi sie poslugiwales (pokazujac czym sie zugerowales) sa bardzo nieudolna wizja artystyczna w dosci kiepskiej ksiazce... tam nawet ksztalty jednostek nie zblizaja sie do pierwowzorow a co dopiero mowic o malowaniach :/
Co do Akuly to na zdjeciu jest okret chwile po wynurzeniu i poprostu woda splywa dajac tekie refleksy. Pomijam fakt ze kadluby okretów projekt 971 sa kryte wykladzina tlumiaca dzwieki (mieszanka gumowa) ktora ze swej natury... nie rdzewieje :] Z resztą co ja Ci pisac bede - sam to napewno wiesz, widze po fotkach na scianie, ze te klimaty lubisz.

W kazdym razie szacuneczek za kawal ładnej roboty, model sie fajnie prezentuje i moze sie podobac!
A co do malowania to Twoja licencja poetica :) jak Ci pasuje to zostaw. :twisted:
--
Awatar użytkownika
mustang135
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 21 2004, 14:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mustang135 »

irq pisze: Co do Akuly to na zdjeciu jest okret chwile po wynurzeniu i poprostu woda splywa dajac tekie refleksy. Pomijam fakt ze kadluby okretów projekt 971 sa kryte wykladzina tlumiaca dzwieki (mieszanka gumowa) ktora ze swej natury... nie rdzewieje :]
Nie do końca masz rację. Po pierwsze co do powłoki anechoicznej bo chyba tak się to pisze masz absolutną rację każdy rosyjski okręt podwodny jest taką "gumą" pokrywane, jednak guma jest też malowana - zobacz jakiekolwiek zdjęcia okrętów podwodnych w stoczni, są one malowane i nie tylko okręty rosyjskie ale i amerykańskie, więc prawdopodobieństwo zaistnienia takich zacieków moim zdaniem jest duże. Poza tym spodziewałem się takiej odpowiedzi iż zdjęcie przedstawia Akułę zaraz po wynurzeniu i zwróć uwagę na jeden element na zdjęciu:
Obrazek
na miejsca zaznaczone kwadratami - rosyjskie okręty podwodne klasy Akuła nie mają w tym miejscy ani otworów przelewowych, ani wlotów do zbiorników balastowych.

Więc jestem dalej skłonny co do mojej wersji.:D:D:D

Ale co do zdjęć z książki przyznaję ci rację - są one dość nieudolną wizją - jednak nie ukrywam że mi się podobają!
Pozdrawiam
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

mustang135 pisze:
Więc jestem dalej skłonny co do mojej wersji.:D:D:D
Nie tyle sklonny co masz racje :cool: Nawet nasz terazniejszy Orzelek juz powoli zaczyna w pewnych miejscach pokazywac takie przebarwienia ;-)
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ