Galeria modeli kolejowych

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Witam
Dołączam do galerii modele które ostatnio popełniłem - wszystkie są w skali 1:25 - wydawnictwa Angraf

PT 47 - 80
Obrazek

PX 4

Obrazek

Wagon chłodnia
Obrazek
i na ukończeniu lokomotywa elektryczna EP 09
Obrazek


Relacje z budowy tych modeli można znaleźć na www.konradus.com a galerie na mojej stronie www.adwproject.opole.pl
w dziale galeria

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

klaymen pisze:Przedstawiam swój model wykonany od podstaw: lokomotywa LXD2 Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Skleiłem surówkę, po czym w wyniku awarii dysku owoc dwóch miesięcy pracy zniknął :( :evil: . Skala 1:25
Model cudownie zaprojektowany, tylko żałuj że go nie pomalowałeś- bez farby wygląda trochę kijowo...Widać papier, a cała sztuka modelarstwa kartonowego polega wg mnie na ukryciu cech kartonu :roll: .
Weź olejną Humbrola i przeleć pędzelkiem chociaż wózki :!:
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Witam
Czy ktoś ma może sklejonego Ty2 z wydawnictwa ANGRAF??
Chciałem to zobaczyć,bo przymierzam się do kupna tego modelu
POZDRAWIAM.
Zibi
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

SM03 jeszcze w rozsypce teraz jest pięknie ukończona nawet ma oświetlenie(nie mam cyfraka). Prezentuje się elegancko, była nawet na wystawie w bibliotece technicznej DOKP we Wrocławiu do której należę i którą gorąco polecam :D
Tabliczka która leży pod SM03 jest uratowana spod grubej warstwy farby olejnej oryginału przeznaczonego do pocięcia (tłumaczę żeby nie było że okradam szopy :D )
Obrazek
A ta oelka to mój 1-szy model w 1:25, wcześniej były głupoty h0 które wylądowały na makulaturze...
Obrazek
Na razie 2 modele w 1:25, czekam na Ep09- Angrafu! W międzyczasie może EU07 już mam koła i pantografy...A potem się zobaczy. Za jakiś czas pokażę fajne foty skończonej SM03 jak pożyczę od kogoś aparat cyfr. Powtarzam-SKOŃCZONEJ-żeby nie było że zapowiadam coś co ma wylądować w kuble. ;-)Ta na obrazku to jej wygląd sprzed 0,5 roku!

Dziękuję serdecznie panu Janowi Kołodziejowi (Kierownikowi) bo jego zdjęcia oelki które zamieścił razem z wyciągiem do nawęglania w ''KMid 1/2004'' dały mi kopa do zainteresowania się skalą 1:25. Pozdrawiam Cię serdecznie drogi Kierowniku!!! Jesteś Geniuszem!!!
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
marek
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 10 2003, 19:16
Lokalizacja: Świebodzin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek »

Witam
a czy ktos moglby cos napisac o su 46 z answera i ep 08 z zetki ?
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Metio - za pozdrowienia i wyrazy oddania dziękuję ;-)
A swoimi fotkami "narobiłeś mi smaka" - obiecaj zdobyć cyfraka i porobić więcej zdjęć, bo te modele są tego warte!
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

kierownik pisze:A swoimi fotkami "narobiłeś mi smaka" - obiecaj zdobyć cyfraka i porobić więcej zdjęć, bo te modele są tego warte!
Cieszę się że Pana w końcu poznałem i żę podobają się Panu moje pudełeczka. Obiecuję zrobić jakieś foty najlepiej obok oryginału.Do malowania użyłem farby olejno-ftalowej nie jakieś tam humbrole, stąd ten błysk. Teraz robię pomosty ryflowane w Oli z firanek bo klejąc na początku nie wiedziałem jak zaznaczyć ryfle, chciałem bigować ale by lipa wyszła zamiast ^ wyszłoby U !!!SM03 kreśliłem ołóweczkiem(!).Fajna zabawa-bieganie na Brochowie po złomie kaczora i po 409 Da z DKR-u żeby zaznaczyć gdzie są reflektory dźwignie hamulcowe itp oraz czytanie MKWiL T.Dąbrowskiego. Ale była warta zachodu!
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję!I jeszcze archiwa z dysku na deser!!! ;-)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 22 2006, 22:05 przez metio, łącznie zmieniany 2 razy.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Witam oto zdjątka skończonej EP 09 skala 1:25 ANGRAFU - która za niedługo będzie dostępna w sprzedaży.
Obrazek

Obrazek

oraz Parowozu PU 29 w skali 1:25 który też zostanie wydany przez ANGRAF

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedługo pokaże model lokomotywy spalinowej SP45(SU 45) w skali 1:25 która jest w trakcie sklejania
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Pamiętasz mnie kolego Maverick z wystawy we Wrocławiu jak się ciebie pytałem o Petuchę? Klęczałem wtedy i oglądałem tą EP09!!!Kojarzysz mnie?
Ostatnio zmieniony ndz paź 22 2006, 22:07 przez metio, łącznie zmieniany 2 razy.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

pamietam pamietam :) - Pozdrawiam i wracam do klejenia
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
ODPOWIEDZ